Aлтуна Cејдиу-Tуна

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ludoto19, 10 јуни 2012.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  ^ Ах ЛилБејби, на клада сега, :devil: ме зарази со песнава, таман почнав да се откачувам од Pse Jo, сега и со оваа ли?
  :D
  Не, навистина, какви песни и' прават и која интерпретација ја има. Домашниве наши wannabe певачици само нека си учат, друго не останува.

  И беше апсолутно прекрасна невеста.
  Да се надеваме следниот пат ќе биде и поубава. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сите фустани прекрасни, кој од кој поубав, Еленче комотно можела да си побара совет и за венчаница и за стајлинг богами.
   
  На A-j-a, LilBaby и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
  Jас на Cкај нет ја слушнав првпат песнава, се заразив значи, многу е јака :D и многуууу е згодна во спотов :) Kое газе и стомаче го има значи, па и цицка бре :D
  инаку Tуна навистина имаше преубава венчаница, и знам дека свадбата и беше мнооогу скапа, баш гламурозна :)
  и се може бе, зашто да не :D
   
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Туна Невеста, мене далеку далеку поубава од Елена...посебно првиот фустан, па и бидермаерот и е супер
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Девојки, ќе може некоја од вас што знае албански да го напише преводот на оваа песна?
  2po2 feat. Tuna & Dafina Zeqiri - Vibe
  Барем на рефренот ако ве мрзи повеќе, сакам да знам што пеат.
  :)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
  Aнглиски најдов


  una:
  Ah, ah uoa.. ah, ah, uoa.. ah, ah uoa..
  OuOuOuOu..2x
  Crazy, Misses , Hot`Hot !

  Duffy:
  Ej, ja`ah.. Uo, ja`ah.. Uo, ja`ah.. Uo,
  U`u`u .!

  Tuna:
  I dont know what you`re saying
  or what you`re thinking
  just to say i know that
  we`re coming to blow you in the air
  so high u cant go higher
  something you`ve never seen before
  in the Universe where there are no stars
  because you know we come! (So Hot)
  the place panics! (Hot)
  u dont have the space for objections
  Tunaaa,everytime she wants,she shows you,she flies!

  Ref. Duffy:
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe,The Vibe.
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe, Bitch!


  2po2:
  B-B Besnik
  P-P Prishtina
  K-K The Club
  Is calling you because the others brings dirty stuff
  E `E`Ej if there`s a DJ you can find me there`ee
  Dont lie, without my stuff theres no staying
  Talk clearly,because you know metaphores
  all my stuff are hits,you havent made a hit in your entire life!
  I`m the only oldschool,everytime
  i come fresher,i laugh because i have Cash!
  Grab the Vibe dont let it go!

  Ref. Tuna
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe,The Vibe.
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe, B-B-Biitch!!

  Dafina:
  About who`re talking each day
  Who do you see on television each day?
  Of course Dafina`s on Top!
  You see her,you listen her,you request her non-stop!
  Wherever we go we are there...
  Whatever you here we are there...
  Say what you want yes or no...
  Accept it or deny it!
  Stay close,come closer here,
  stay close,here nothing is private.
  I`ve come to blow the roof off,
  i`m never gonna stop!
  Grab the Vibe,but you can`t grab it because you don`t have connection!
  Do you have?
  Oo`oouu...!

  Dafina & 2po2:
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe, Biiatch!!

  Tuna Ref:
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe,The Vibe.
  You think its easy
  so do it what are you waiting for
  Where`s your Flow, do you have a Vibe or no!
  It starts getting difficult
  if you want to do better
  dont bother trying,grab
  The Vibe, The Vibe. :) :) Cе зарази а??? :D
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597

  Дали ти изгледа лесно
  тогаш што чекаш направи го
  кај ти е flow-ot
  имаш ли vibe или не

  сега ти е тешко
  ако сакаш да го направиш подобро
  немој ни да пробуваш
  туку фати го vib-ot bitch!


  знам дека изгледа глупо буквално кога ке го преведеш ама се надевам ке ја сватите поентата :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  http://www.youtube.com/watch?v=K5Fd1T_G9Iw

  Рефренот е најубав!!

  -Мислам дека умрев кога ме остави
  денот кога ме остави, љубов
  и тогаш застанаа стрелките на саатот
  на сите саати, повторно

  Мислам дека умрев кога ме остави
  денот кога ме остави
  нели престанува болката ако си мртов
  и кога си мртов?


  Преубав :inlove: :inlove:
   
  На LilBaby и ludoto19 им се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
  Jас мислам дека треба и една тема за Aлбанска музика, имаат Aлбанциве бре јако квалитетна музика, што е вистина, е вистина :)
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  А vibe е вибратор? :^)
  Пошто прочуениот google translate така ми го преведува. :D
   
 11. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Vibe e вибрација не вибратор, превземан е од англиски ..
  vibe (noun) - feelings, premonitions

  I'm picking up some pretty negative vibes.
  The coffee shop has a nice vibe.
  I like him. I think we could vibe. :P
   
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Женска и пол. Само две-три песни и’ знам, ама многу ми се допаѓа она како појава. Многу добар стил на облекување има, јак глас, многу ми е убава и секси.
  Не можам да ја најдам мак. верзија од оваа песна, многу ми е убава

  http://www.youtube.com/watch?v=bo96_1hQyDw


  Тука ми се особено свиѓа
  http://www.youtube.com/watch?v=IP8xKOcceK8

  Edit Еве ја најдов

  http://www.youtube.com/watch?v=TW3zwL4Z7g4
   
 13. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Преубава е Туна, нема што да се дискутира тука. Згодна, стегната, дотерана, блеска секогаш. Како модна икона ми е мене искрено, премногу вложува во себе. Нејзината музичка кариера не ја следам многу, посебно не песните на албански јазик - ниту една немам слушнато. :wasntme:
  Од оние на македонски најубава ми е:
  http://www.youtube.com/watch?v=eq7jIC6iF10

  Оваа исто така не е лоша:
  http://www.youtube.com/watch?v=TW3zwL4Z ... re=related

  А дуетов со Роберт Билбилов ми е еден од омилените:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZSyZ_NAO ... re=related
   
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.086
  Пол:
  Женски
  Ова и е најново видео,песната не ми е нешто(можи оти врска немам што се пее),ама спотов е.. :geek:
  http://www.youtube.com/watch?v=D3xCOodYsvs
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.574
  Допаѓања:
  17.923
  Пол:
  Женски
  :) Е значи гром е, преубааа :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Бомба од глава до пети. Преубава е. Уште од почетокот кога се појави одма се издвои во секој поглед, моќен глас, песни, спотови, имиџ...Она што многу ми се допаѓа кај неа е експериметирањето што секогаш е нова и интересна, ма бре девојкава како и да се направи секако и стои. Една од ретките луѓе на кои сите можни бои на коса и стојат, се сеќавам одамна беше баш шарена во косата. Целата коса и беше во праменчича во разни бои (розево, жуто, плаво, зелено...) и преубаво и стоеше. Што и да облече, каква и фризура и шминка да има знае да го носи и испрезентира тоа и плус на тоа кога ќе се додаде нејзиниот моќен глас и коплетен сценски настап = целосен пакет на светска јавна личнот. Штета што не е позната во цел свет, би растурала девојкава.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Без шминка, преубава. Се гледа дека не е само до шминките и фотошопот.
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Има многу добри и светски направени песни. За да не ги ставам веќе истите песни ќе кажам уште пред две години тогаш цело лето ми беше хит дуетот со 2po2 и Dafina Zeqiri еве и после толку време песнава никако не ми здосади знам да ја заслушам по цели денови на рипит заедно со Pse jo, E boj nxet, Inati...

  http://www.youtube.com/watch?v=PPtrgQ-GziQ
  Еве некои други песни кои многу ми се допаѓаат од неа.
  http://www.youtube.com/watch?v=JQhkK2YwZ38
  http://www.youtube.com/watch?v=s4U2mVSY ... re=related
  Tuna- Hey Xhuxh
  http://www.youtube.com/watch?v=2IHOvHpSfto

  Имаат многу убави пејачки која од која изгледа посветски, многу се понапред и во музика и во светски направени спотови, а која беше Албанија пред неколку години еј?! Кога се работи за музика, спотови, имиџ на пејач/ка...земјите од Југославија заостнаа како да тапкаме во место особено ние сме се заглавиле негде у минатото.

  Не е Туна ама еден од моите албански хитови летово.
  http://www.youtube.com/watch?v=aJMxYSIjYx8
   
 17. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Tуна како појава ми е совршена а да не зборуваме за гласот, моќен! Во некој поглед ме потсеќа на Кристина Агилера :) Ме радува тоа што сфати дека Македонија е мал залак за неа. Еве што последно прочитав, браво! :clap: Само не ми е јасно зошто го покажува знакот на илуминати? Очигледно во мода е да си дел од нив |( :fubar:
  Edit: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PPtrgQ-GziQ 3:30-55 мин :dance: :bow:
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Од концертот на Eve во Тирана каде што настапи и Туна!
   

  Прикачени фајлови:

  • tuna.png
   tuna.png
   Големина на фајлот:
   800,4 KB
   Прегледи:
   204
 19. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  А освен песната на М2 и онаа 12 месеци има некоја друга мак. песна ?
   
 20. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Како да ставила некое килце плус, нели?
  Последно што ја видов на свадбата на Елена сигурно имаше 5-6 минус, сега некако многу ми делува усалена, особено во колковите, па плус и со кратки панталони - не ми изгледа вкусно.
   

  Прикачени фајлови:

  • pic 2.jpg
   pic 2.jpg
   Големина на фајлот:
   143,4 KB
   Прегледи:
   167
  • pic 1.jpg
   pic 1.jpg
   Големина на фајлот:
   168 KB
   Прегледи:
   167