Aлтуна Cејдиу-Tуна

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ludoto19, 10 јуни 2012.

 1. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  2.886
  Пол:
  Женски
  Прејака ми е! Убава е, се стегнала, се облекува поубаво од повеќето други пејачки од Македонија, стилот и е прекрасен. И како да не се пробие со таков глас? :wasntme:
  Оваа ми е убава од неа, само уште да знам шта прича. Ск ќе најдам. :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=D3xCOodYsvs
  http://www.youtube.com/watch?v=eq7jIC6iF10Најубава од неа. :inlove:
  И овие две ми се убави, ко малечка појќе си ги слушав и си се шмизлав по дома. :tmi:
  http://www.youtube.com/watch?v=ORccQ8f6Dtk
  http://www.youtube.com/watch?v=Ye0VlPlG5eE
  Пак ме разбуди од сон тој немир што распалува
  Дали постоиш ти или гледам само сенка
  Ти оди си јас веќе не те сонувам
  Твојот мирис денот нов го измива

  Прашувам без глас, што остана од нас
  И не знам дал`, сакам да откријам јас лага
  Скриена зад ѕидот сив, што не дели
  Прашувам без глас, што остана од нас
  За крај ти замолчи, со лаги престани...
   
 2. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  7.228
 3. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.469
  Допаѓања:
  3.770
  Пол:
  Женски
  Кукла ептен е средена , а и песничкава лесно влага во уво :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
  Јас воопшто не сум воодушевена од неа како изведувач. Ептен некако тралалајски песни ми пее.
  Едино овие две од неа ми се допаѓаат. И тоа не е сама, туку соработки и‘ се со други изведувачи.
  http://www.youtube.com/watch?v=npPW-eNYhl8
  http://www.youtube.com/watch?v=D2JVSSAOPu8
   
 5. SunFlower.Ana

  SunFlower.Ana Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Знае некој да ја преведе новата песна Fenix??? :D
   
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
 7. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.488
  Допаѓања:
  17.587
  Пол:
  Женски
   
  На rose60 и Beauchamp им се допаѓа ова.