Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Користам рексона стик.Имав порано ФА и морам да кажам дека ич не сум задоволна.
  Инаку многу мразам некој кога ќе застане до мене и труе на пот... не е пријатно ни за самата личност,а ни за околината...
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Инаку стиковите на рексона сите блузички ми ги запустија, ептен оставаат бело, за дезодорансите немам збор.
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Јас користам Рексона антипреспирант и има ефект,воопшто не се потам од рексоната,знам дека тие производи се штетни,ама па потребно ми е,неможам туку така да излезам надвор без рексона,веќе долго време користам рексона,можеби 5 или повеќе години и не сум имала никакви проблеми.Сум користела и други антипреспиранти,меѓутоа најдобро решение за потта ми е рексона,имав користено и кристален камен против потење ама немаше никаков ефект,штетни се ама неможам да се оставам туку така и да мирисам на пот,неможам да поднесам,а и ми се има случено да сретнам луѓе кои што мирисаат на пот и грозно,мислам до каде стаса светов и да не користиш средства за хигиена е катастрофа.
   
 4. sofija91

  sofija91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  И јас користам рексона, пробав нивеа еднаш и беше за никаде како и сите други производи на нивеа, е сега, се што имав црно се упропасти, амо тоа му е, боље така него ли на пот да труеш...и се разбира, се депилирам редовно под пазуви, колку толку помага и тоа...
   
 5. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  Јас користам Lady Speed Stick aloe soothing нешто така и добар е. можеби не трае којзнае колку и не го спречува скрос потењето ама мириса добро и делува свежо.
   
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Rexona или Nivea и тоа само дезодоранси.Не можам со тие стиковите некако гледам на другаркиве само некој бели траги им се појавуваат а и дезодорансиве ми се така попрактични :D
   
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  Garnier Mineral sprej!!!
  Hmm...a kade moze da se najde Lidera krema???
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Ја има во сите аптеки, мислам дека ја имам сретнато и во СП и Тинекс. Само внимавај да не ја земеш таа за нозе :D
   
 9. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  lady speed stick најдобар ми е rexona некако не ми е таа како што беше порано :) иначе само дезодоранс користам рол-он никако не користам некако лепливо се чувствувам :)
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  исклучиво REXONA алое, она зеленкото :)
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Во моментов имам стикче од Рексона и рол-он од Авон. Порано имам користено и Лејди Спид Стик и Нивеа. Според мене најдобри се Нивеа и Рексона. Не сум голем фан на рол-оните од Авон или Орифлејм. Најчесто користам стикчиња, а во лето плус и спреј. Посвежо се чувствувам со спрејче.. :)
   
 12. SingleLady

  SingleLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  samo dove od krastavica i veruvajte prezadovolna sum
   
 13. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Само Adidas антиперспирант! Ми се смачи од стиковите на Rexona, сите блузи ми ги упропастија. Дезодорансите на Rexona не се лоши, но подобри од Adidas според мене НЕМА! Се надевам ќе се сложат со мене оние што ги имаат користено. Позз :f:
   
 14. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  59
  Антиперспирантите се измишлотина што оди против физиологијата на човековото тело. Порите не постоат за да ги затнеме, а тоа правеме со антиперспирантите. Имам читано дека се главен причинител на рак на дојка поради тоа што ги задржуваат отровните материи во внатрешноста, а и сите знаеме дека не траат 48 часа. Јас користам најобичен дезадоранс и сум презадоволна.
   
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Женски
  долго време користам dove,па си купив нивеа ама ми се појавија некои лишаи околу пазувите и заклучив дека dove e најдобар,од сабајле кога ке си ставам цееел ден го осекам мирисот дури и парфем не морам да користам
   
 16. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Имам користено многу различни врски антиперспиранти, и стикови,многу ми се свига на Нивеа -Pearl beauty мириса прекрасно, и стикот е добар и спрејот. Моментално имам Гарниер зелен, некако ми е свеж како за ова време потопло, ама планирам да го купам следен Rexona Sexy.
   
 17. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  82
  devojki koga smen na tematva da ve prasam dali nekoja od vas ima nekoe resenie za mojot problem, znaci vaka gi imam isprobani site mozni stikovi,rol-on i dezdoransi no strasno mnogu se potam samo pod pazuvite nemozam nisto da oblecam vo boja osven crno bidejki najmalku se poznava na crno ova mi e strasen problem i mnogu me nervira nemozam da oblecam nisto vo boja please helppp
   
 18. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  и јас сакав истото да го прашам?? не се потам откако ќе си ставам дездоранс стик рол он тогаш почнувам да се потам и да лепам цела :@ и цедења да ми се праат :D а без стик не можам мислам дека ќе почнам да мирисам.. кажете нешто екстра драј ако има.. еве денес си купив рексона ама пак не ми е тоа тоа... :devil:
   
 19. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Dove GoFresh од краставица стикче и само такво користам :rofl:
   
 20. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Сум пробала различни стикови и дезодоранси и имам заклучено дека само Rexona стикот е тоа што ми треба и најдолго спречува од потење, во секое време од годината.