1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Користам рексона стик.Имав порано ФА и морам да кажам дека ич не сум задоволна.
    Инаку многу мразам некој кога ќе застане до мене и труе на пот... не е пријатно ни за самата личност,а ни за околината...
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Инаку стиковите на рексона сите блузички ми ги запустија, ептен оставаат бело, за дезодорансите немам збор.
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас користам Рексона антипреспирант и има ефект,воопшто не се потам од рексоната,знам дека тие производи се штетни,ама па потребно ми е,неможам туку така да излезам надвор без рексона,веќе долго време користам рексона,можеби 5 или повеќе години и не сум имала никакви проблеми.Сум користела и други антипреспиранти,меѓутоа најдобро решение за потта ми е рексона,имав користено и кристален камен против потење ама немаше никаков ефект,штетни се ама неможам да се оставам туку така и да мирисам на пот,неможам да поднесам,а и ми се има случено да сретнам луѓе кои што мирисаат на пот и грозно,мислам до каде стаса светов и да не користиш средства за хигиена е катастрофа.
     
  4. sofija91

    sofija91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    7
    И јас користам рексона, пробав нивеа еднаш и беше за никаде како и сите други производи на нивеа, е сега, се што имав црно се упропасти, амо тоа му е, боље така него ли на пот да труеш...и се разбира, се депилирам редовно под пазуви, колку толку помага и тоа...
     
  5. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    Јас користам Lady Speed Stick aloe soothing нешто така и добар е. можеби не трае којзнае колку и не го спречува скрос потењето ама мириса добро и делува свежо.
     
  6. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Rexona или Nivea и тоа само дезодоранси.Не можам со тие стиковите некако гледам на другаркиве само некој бели траги им се појавуваат а и дезодорансиве ми се така попрактични :D
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Garnier Mineral sprej!!!
    Hmm...a kade moze da se najde Lidera krema???
     
  8. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Ја има во сите аптеки, мислам дека ја имам сретнато и во СП и Тинекс. Само внимавај да не ја земеш таа за нозе :D
     
  9. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    lady speed stick најдобар ми е rexona некако не ми е таа како што беше порано :) иначе само дезодоранс користам рол-он никако не користам некако лепливо се чувствувам :)
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    исклучиво REXONA алое, она зеленкото :)
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Во моментов имам стикче од Рексона и рол-он од Авон. Порано имам користено и Лејди Спид Стик и Нивеа. Според мене најдобри се Нивеа и Рексона. Не сум голем фан на рол-оните од Авон или Орифлејм. Најчесто користам стикчиња, а во лето плус и спреј. Посвежо се чувствувам со спрејче.. :)
     
  12. SingleLady

    SingleLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    samo dove od krastavica i veruvajte prezadovolna sum
     
  13. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Само Adidas антиперспирант! Ми се смачи од стиковите на Rexona, сите блузи ми ги упропастија. Дезодорансите на Rexona не се лоши, но подобри од Adidas според мене НЕМА! Се надевам ќе се сложат со мене оние што ги имаат користено. Позз :f:
     
  14. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Антиперспирантите се измишлотина што оди против физиологијата на човековото тело. Порите не постоат за да ги затнеме, а тоа правеме со антиперспирантите. Имам читано дека се главен причинител на рак на дојка поради тоа што ги задржуваат отровните материи во внатрешноста, а и сите знаеме дека не траат 48 часа. Јас користам најобичен дезадоранс и сум презадоволна.
     
  15. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    долго време користам dove,па си купив нивеа ама ми се појавија некои лишаи околу пазувите и заклучив дека dove e најдобар,од сабајле кога ке си ставам цееел ден го осекам мирисот дури и парфем не морам да користам
     
  16. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Имам користено многу различни врски антиперспиранти, и стикови,многу ми се свига на Нивеа -Pearl beauty мириса прекрасно, и стикот е добар и спрејот. Моментално имам Гарниер зелен, некако ми е свеж како за ова време потопло, ама планирам да го купам следен Rexona Sexy.
     
  17. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    devojki koga smen na tematva da ve prasam dali nekoja od vas ima nekoe resenie za mojot problem, znaci vaka gi imam isprobani site mozni stikovi,rol-on i dezdoransi no strasno mnogu se potam samo pod pazuvite nemozam nisto da oblecam vo boja osven crno bidejki najmalku se poznava na crno ova mi e strasen problem i mnogu me nervira nemozam da oblecam nisto vo boja please helppp
     
  18. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и јас сакав истото да го прашам?? не се потам откако ќе си ставам дездоранс стик рол он тогаш почнувам да се потам и да лепам цела :@ и цедења да ми се праат :D а без стик не можам мислам дека ќе почнам да мирисам.. кажете нешто екстра драј ако има.. еве денес си купив рексона ама пак не ми е тоа тоа... :devil:
     
  19. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Dove GoFresh од краставица стикче и само такво користам :rofl:
     
  20. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Сум пробала различни стикови и дезодоранси и имам заклучено дека само Rexona стикот е тоа што ми треба и најдолго спречува од потење, во секое време од годината.