Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  496
  Користев Лејди спид стик, па Нивеа дезодоранс, ама изгледа ептен одблиску си прскав па ми се направија флеки, нешто како да сум ја изгорела кожата. Па дури ми се смири кожата по препорака користев Лидера крем, па пак Спид стик и сега користам Гарние стик плав и ептен ми се погоди.
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Прво користев рексона тоа малото стикче и добро беше, после почнав Рексона дезодоранс и ја користев некаде можда 2 години, па пробав и Нивеа и Фа, Адидас ми донесоа за роденден и него така спортски пред вежбање си го прскам ама еве сега ќе ми се дотроши , сите се добри ама Рексона дезодорансот ми е фејворит најдобро ме заштитува и нормално се прска 12 цм одалечено од пазувите за да не ти направи бели точки.
  Лидерата едно време ја користеше еден мој познат и заштитува ама остава бели флеки ако ставиш повеќе.
   
 3. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  што е подобро стикче или дезодоранс?? :? од кое се познаваат помалку флеки мислам кое ,,држи по суво,, :)
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  за мене е подобро стикче ;)
   
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  дезодоранс не ми остава флеки како стикот па после амин перење на блузата
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  посебно оние како сапунчиња :@ оние што се како течни не ми се лоши помалку потам од ними,зато прво ставам и чекам да се исуши,ама кој има време да чека и секогаш некоја блуза го јаде :tmi:
   
 7. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  мене ми рекоа дека сода бибарбона помагало за прекумерно потење значи ќе си ги навлажниш пазувите и ќе натапкаш сода бибарбона
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.540
  Пол:
  Женски
  Ме нервираа стиковите кога ми оставаа бело на блузите, ама штом почнав да користам стикови на Гарние, нема веќе бело :whew: така, не е проблем перењето... а инаку, најдобри ми се стикови за користење, сум пробала рол они, дезодоранси, Лидера крем и се... сепак, стик си е стик. Ама кога сум дома, не ставам никогаш, немам потреба - ако потам многу - детска пудра ми врши работа. Гледав на телевизија, оние што страдаат од прекумерно потење се лечат привремено со ставање ботокс под пазувите (трае 6-7 месеци) - воопшто не потат додека влијае ботоксот - страшно! Којзнае што им се случува во телото после тоа, особено во лимфните јазли - не сакам ни да помислам. :shake: :x
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Аууу, страшно! Кога купував Свет на времето прочитав дека оној старион пејач Желјко Самарџич имам проблеми со потењето, па не му било пријатно на свирки да седи ко свиња испотен. И земал направил ботокс под пазувите! Ботокс?! Алоо, таму се сите најбитни жлезди, не само потните, ама он земал и све тоа испеглал :o
   
 10. goldenpearl90mr

  goldenpearl90mr Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
 11. girl88

  girl88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Koristam lady speed stick.....najdobar za mene i sto e najvazno ne ostava tragi na oblekata...Inaku probuvav se i sesto no edinstveno lady speed stick ne mi ostava tragi...
   
 12. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.077
  Порано Нивеа дабл ефект а сеа Гарниер минерал екшн контрол и онака добри се и двете ма да Гарниер ми е подобар :)
   
 13. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Rexona najnovito sega sto izleze ne ostava fleki na oblekata i voopsto ne se potam, odlicen e!
   
 14. Nadica131

  Nadica131 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas koristan LadySpeed Stick i navistina ne cuvstvam neprijatna mirizba no dali znaete nekoe sredstvo koe pomaga za pomalku potenje!!!! navistina ne izgleda sexy locka pod pazuvite :(
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Не можеш да го спречиш потењето, тоа е природно исфрлување на штетните материи (освен ако не земеш да се испеглаш под пазувите т.е. да направиш ботокс). Имам читано дека редовната хигиена е многу важна, а некогаш и исхраната има влијание. Ехее, колку пати имам видено водителки на вести или некои емисии да се жива вода под мишки, па кога тие не се секираат толку, нема ни јас :D
   
 16. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  jas dolgo vreme koristev rexona sega koristam nivea prekrasni se i nivea i rexona dodeka so LadySpeed Stick imav loso iskustvo nemozev mesec dena da se oporavam od brumkite mi se napravija kako rani uste od prvoto nanesuvanje se isfrliv mnogu devojki go koristat toj stik i rolon no jas nikogas veke vo zivotot od rexona i nivea ne se otkazuvam prekrasni se
  pozz
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Аууу, добро е што навреме престанав да го користам и се префрлив на Рексона. Којзнае што има во тој стик :^)
   
 18. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  sekoja koza razlicno go podnesuva no mnopgu luge go kupuvaat vikam ajde i jas da probam da smenam strasnoo nikogas vo zivotta moja ne bi go koristela :( rana bev pod miskite cel mesec nosev majca na kusi rakavi da nemi se gledaat brumkite ali toa e
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Лејди Спид Стик, Би Ју
   
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  јас користам Rexona-crystal и многу сум задоволна премногу добро мириса,и се чуствувам како да имам ставено парфем...го обожавам овој стик! :inlove: