1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

  1. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Користев Лејди спид стик, па Нивеа дезодоранс, ама изгледа ептен одблиску си прскав па ми се направија флеки, нешто како да сум ја изгорела кожата. Па дури ми се смири кожата по препорака користев Лидера крем, па пак Спид стик и сега користам Гарние стик плав и ептен ми се погоди.
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Прво користев рексона тоа малото стикче и добро беше, после почнав Рексона дезодоранс и ја користев некаде можда 2 години, па пробав и Нивеа и Фа, Адидас ми донесоа за роденден и него така спортски пред вежбање си го прскам ама еве сега ќе ми се дотроши , сите се добри ама Рексона дезодорансот ми е фејворит најдобро ме заштитува и нормално се прска 12 цм одалечено од пазувите за да не ти направи бели точки.
    Лидерата едно време ја користеше еден мој познат и заштитува ама остава бели флеки ако ставиш повеќе.
     
  3. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    што е подобро стикче или дезодоранс?? :? од кое се познаваат помалку флеки мислам кое ,,држи по суво,, :)
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    за мене е подобро стикче ;)
     
  5. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    дезодоранс не ми остава флеки како стикот па после амин перење на блузата
     
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    посебно оние како сапунчиња :@ оние што се како течни не ми се лоши помалку потам од ними,зато прво ставам и чекам да се исуши,ама кој има време да чека и секогаш некоја блуза го јаде :tmi:
     
  7. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    мене ми рекоа дека сода бибарбона помагало за прекумерно потење значи ќе си ги навлажниш пазувите и ќе натапкаш сода бибарбона
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Ме нервираа стиковите кога ми оставаа бело на блузите, ама штом почнав да користам стикови на Гарние, нема веќе бело :whew: така, не е проблем перењето... а инаку, најдобри ми се стикови за користење, сум пробала рол они, дезодоранси, Лидера крем и се... сепак, стик си е стик. Ама кога сум дома, не ставам никогаш, немам потреба - ако потам многу - детска пудра ми врши работа. Гледав на телевизија, оние што страдаат од прекумерно потење се лечат привремено со ставање ботокс под пазувите (трае 6-7 месеци) - воопшто не потат додека влијае ботоксот - страшно! Којзнае што им се случува во телото после тоа, особено во лимфните јазли - не сакам ни да помислам. :shake: :x
     
  9. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Аууу, страшно! Кога купував Свет на времето прочитав дека оној старион пејач Желјко Самарџич имам проблеми со потењето, па не му било пријатно на свирки да седи ко свиња испотен. И земал направил ботокс под пазувите! Ботокс?! Алоо, таму се сите најбитни жлезди, не само потните, ама он земал и све тоа испеглал :o
     
  10. goldenpearl90mr

    goldenpearl90mr Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
  11. girl88

    girl88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Koristam lady speed stick.....najdobar za mene i sto e najvazno ne ostava tragi na oblekata...Inaku probuvav se i sesto no edinstveno lady speed stick ne mi ostava tragi...
     
  12. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Порано Нивеа дабл ефект а сеа Гарниер минерал екшн контрол и онака добри се и двете ма да Гарниер ми е подобар :)
     
  13. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Rexona najnovito sega sto izleze ne ostava fleki na oblekata i voopsto ne se potam, odlicen e!
     
  14. Nadica131

    Nadica131 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Jas koristan LadySpeed Stick i navistina ne cuvstvam neprijatna mirizba no dali znaete nekoe sredstvo koe pomaga za pomalku potenje!!!! navistina ne izgleda sexy locka pod pazuvite :(
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Не можеш да го спречиш потењето, тоа е природно исфрлување на штетните материи (освен ако не земеш да се испеглаш под пазувите т.е. да направиш ботокс). Имам читано дека редовната хигиена е многу важна, а некогаш и исхраната има влијание. Ехее, колку пати имам видено водителки на вести или некои емисии да се жива вода под мишки, па кога тие не се секираат толку, нема ни јас :D
     
  16. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    jas dolgo vreme koristev rexona sega koristam nivea prekrasni se i nivea i rexona dodeka so LadySpeed Stick imav loso iskustvo nemozev mesec dena da se oporavam od brumkite mi se napravija kako rani uste od prvoto nanesuvanje se isfrliv mnogu devojki go koristat toj stik i rolon no jas nikogas veke vo zivotot od rexona i nivea ne se otkazuvam prekrasni se
    pozz
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Аууу, добро е што навреме престанав да го користам и се префрлив на Рексона. Којзнае што има во тој стик :^)
     
  18. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    sekoja koza razlicno go podnesuva no mnopgu luge go kupuvaat vikam ajde i jas da probam da smenam strasnoo nikogas vo zivotta moja ne bi go koristela :( rana bev pod miskite cel mesec nosev majca na kusi rakavi da nemi se gledaat brumkite ali toa e
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Лејди Спид Стик, Би Ју
     
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    јас користам Rexona-crystal и многу сум задоволна премногу добро мириса,и се чуствувам како да имам ставено парфем...го обожавам овој стик! :inlove: