1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

  1. swety

    swety Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    5
    probaj nivea double efekt prekrasno mirisa sepak pak ke napomenam nivea i rexona :clap: se nezamenlivi barem za mene
     
  2. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Досега сум испробала повеке стикови но Rexona ми е најдобар од сите. Ептен убаво мириса и што е најважно долготраен е многу. :)
     
  3. magnolia

    magnolia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    7
    Од адидас колкецијата сум најзадоволна,и од гелот за туширање и од дезодорансот под пазуви.Исто и од Dove invisible dry.Никаква трага,и прекрасно мирисаа. Сега не знам што ми текна купив Гарниер минерал,од оној што штител демек 48 часа....што рече една членка,дали и два штити.
     
  4. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Го користам adidas action3 pro clear.Порано користев Rexona ама не бев баш задоволна па ресив да сменам,пред неколку месеци прв пат купиб adidas и сум презадоволна не остава бело ни малку,многу убаво мириса а и мирисот драе долго. Искрено ви препорачувам да го пробате :)
     
  5. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    најдобри антиперспиранти се оние на нивеа и тоа оној happy time i pearl time . двата ги користам и супер се
     
  6. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Сметам дека секој си има различна кожа, јас лично користам LadySpeed Дездоранс
     
  7. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и јас го користев лејди ама почна многу да ме лепе, па пак се навратив на дав ориџинал со плаво капаче и прекрасно мириса и трае.
     
  8. Zocuska

    Zocuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    1

    mislis kako poteceno bolno brunce pod kozata?
     
  9. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Да да така некако ми беше.Ама ми помина за неколку дена,изгледа сум претерала со стикчето,многу ставив а после тоа не го измив.
     
  10. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Nivea Energy fresh е редовно на мојата полица како ол-тајм фејврит антиперспирант :) Чисто ради убивање монотонија понекогаш купувам Rexona и се прилично добри (особено зелениот со 48-часовна заштита мммм) :) А да, минералните на Гарние ВРСКА НЕМААТ! :D
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.998
    Пол:
    Женски
    Па за кого како... мене на Гарние ми се најдобри антиперспиранти што досега сум ги користела, без разлика дали е рол он, спреј или стик - нема разлика како што има кај другите производи кои исто имаат спреј, рол он и стик. Кај повеќето стикот е најдобра варијанта, после тоа спрејот, и на крај рол онот за кој секогаш мора да чекам малку да се исуши, па да се облечам. А со Гарние не ми е така, уште додека го ставам се суши и можам веднаш да се облечам.
    Нивеа никогаш не ми се погодиле, а сум пробала различни. Рексона ми остава бело на маичките, па не ги користам одамна. Лејди Спид Стик исто многу бело оставаат, а гелот ми ја вадеше бојата од маичките :o
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :?: :?: :?: Мене не.
     
  13. TanYa

    TanYa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    2
    Епа зависи каква користиш има и некои кои не оставаат дамки. :D
     
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Антипреспиранти користам само ако ја немаат состојката Aluminium Chlorohydrate. Ама како што приметив во речиси сите антипреспиранти ја има таа состојка, а имам читано дека таа состојка предизвикува рак на дојка. Само приметив дека во антипреспирантите на Amai ја нема. Инаку користам рол он од Oriflame oд лаванда, прекрасно мириса. Стикови никогаш не сум употребувала, бидејќи ми имаат кажувано дека остануваат бели траги. Поради тоа што не користам антипреспиранти, секојдневно употребувам дезодоранси од B.U.
     
  15. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    NIVEA i GARNIER samo ti e dva i isklucivo sprej bez razlika dali e leto ili zima, a rol-on ne koristam zatoa sto dodeka da se isusi se custvuvam neprijatno
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Rexona не би ја заменила за ништо, било која од стиковите, и имам доверба само во неа. Но, моментално имам од авон рол-он, па добро се покажал. Но, сепак си ставам нон стоп од него дури и за до продавница затоа што немам доверба 24 часа :?:
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    И јас не би ја заменила Rexona. Презадоволна сум. Користам стик. Поубаво ми е така. Порано ми оставаше бело на маичките. Сега не ми остава бело бидејќи стикот го ставам пола саат пред да ја облечам маичката.
     
  18. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Сега користам Фа. Не ми остава бело за разлика од Лејди
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мене ми кажаа дека антиперспирантите не и дозволуваат на кожата да дише, дека порите не функционираат нормално и дека не се воопшто здрави. Меѓутоа и јас користам од Nivea pearl beauty , и уште еден со портокал исто на Нивеа, пишува на него fresh. Гледам повеќе да ставам дезодоранси, што помалку антиперспиранти.
     
  20. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Рексоната не ја менувам за ништо :D моментално користам Рексона Кристал розевата, а у овие од Авон и Орифлејм ич немам доверба ќе треба на секои 5 мин. да ставам а тоа што велат дека антипресперантот ги затвара порите мислам дека нема врска :?: