1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

  1. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    5.433
    Пред 2-3 години го користев тој од Балеа ама не бев задоволна, може дека многу се потам и зиме а особено нели на лето, па ако имав поголема активност или нешто брзање знаеше да дозволи замирисување. После тоа од страв не пробав без алуминиум. Сега добив на поклон сет Фа и гледам дека спрејот е без алуминиум го пробувам за по дома само сега за сега и има прилично интензивен мирис така да можеби и ќе биде добар и за надвор ама не сум сигурна иако далеку појак е од тие на Балеа. Инаку користам или Дав оној со калинка мислам дека е или Нивеа антистрес зависно кој начекам на попуст по маркетите.
     
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    И јас долго долго користев Дав, или класичниот или со краставица и никогаш не ми се беше случило да замирисам, се до последниот месец - два, онака, како на застоено мирисаше, не баш на пот, ама некако грдичко.
    Алверде дефинитивно најголем промашај, додека напрскам и заборавам дека сум ставила.
    И јас преферирам спрејови пред гелови и ролони, ама баш ќе подразмислам за промена на преференциите :?:
     
  3. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Еве го, јас овој го користам :)
    403141011_0_640x640.jpg

    А во дм го видов и овој
    450.jpg
     
    На Bozica1980, sorbet и koritsaki им се допаѓа ова.
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Да не испадне ко да ме плаќаат од Дав, ама чисто како информација :) Овој без алуминиум е на попуст во ДМ овие две недели, 115 денари е.
     
    На koritsaki, SummerGirl, x.Daisy.x и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Си го купив новиот Дав без алуминиум, original тој што е, ама многу ми мириса бабски :D Очекував ист мирис како класичниот original, кој ми е all time favourite, на чисто, ама овој на тетка/баба ми мириса (без навреда). Сладуњаво и тешко. Тој со краставица го немаше, па ме интересира дали мириса свежо? Стикот Дав со краставица мене ужасно ми засмрдува по некое време, па не го сакам, ама гледам новиве се со поразличен мирис, па ме интересира како мириса краставичката без алуминиум?
     
  6. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Да и мене не ми се допаѓа класичниот,овој краставица ми е далеку по свеж.
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Дечки, а дали го имате користено стикот од Forever што е од алое вера? Демек без алуминиуми, парабени...Некој коментар за него?
     
  8. Monella

    Monella Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    2.086
    Допаѓања:
    31.965
    Години наназад сум исклучиво на дав.
    Прво менував измеѓу краставица и калинка, сепак си останав на краставицата, некако посвежо ми мириса.
     
  9. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Моментално го имам дав и тоа неколку такви, во Кам скоро беа на акција на 95 денари па купив 4. :D
    Убави се и убаво замерисувам и јас а и облеката, а и трајноста им е солидна за таа цена.
    Инаку постојано ги менувам се различни купувам. Оној од кам што е 75 денари еднаш купив и го баталив не го бива. Балеа исто катастрофа.
     
  10. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    557
    Кажете антипреспирант што не остава жолто на бели маички? Сум ги користела рексона, нивеа, дав и гарниер и за жал сите остваат (дури и тие што пишува дека не оставаат)....
     
  11. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Мене пак овој Дав ѓубре невидено ми е:envy: Нивеа користев црно-белата, после ја купив без алуминум, не ми оставаше најбитно жолти дамки на белите маички и кошули, на црно немав пробано дали остава бело. Дав се сеќавам средно кога користев обичен и тогаш ми имаше уништено една омилена блуза кончана:| Ама пак и пак му давав шанси и еве.. наместо да отидам да купам од нивеата без алуминум, видов на касата Дав на акција со мирис на круша и калинка, реков да сменам. Земав од тој со круша, убав мирис има, свеж, пријатен, ама кошулата ми е пожолтена каде се допирала на пазувите;(
    @nadelinka пробај ја нивеата без алуминиум и јас истиов проблем го имам со антиперспирантите
     
  12. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Rol on na green probajte
     
  13. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.968
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Само ова, ништо друго.
    И утоп да сум направена, ич не смирисувам. Напротив, мириса на свежо и убаво. Пробав едно време да сменам, зедов рексона, одвратно смрдев. И јас а и облеката ми труеше на пот. Се гадев, мислев подобро би било да не ставам ништо на мене, него од тоа. И сега само со лидера, не би ја менувала за ништо.
     
    На Melodie и hermosa им се допаѓа ова.
  14. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    Нежен е, со пријатен мирис но мене ми е само за низ дома. Зимно време може и ќе поминам излегување само со него но не кога е потопло. Некогаш и откако ќе го нанесам, врз него ставам и некој друг рол-он за тој (најчесто појак) да не е директно врз кожа.
     
  15. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Се суши брзо? И која е цената?
     
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски

    Мислам дека не е повеќе од 200 денари, цената и варира од 150 - 180.
    Конкретно јас никогаш ја немам користено, но ако е толку добра може да ја пробам.



    Јас сум презадоволна од овој Дав дезодоранс и после толку многу експерименти не би го менувала за ништо.

    [​IMG]

    Има пријатен мирис , што не дозволува да сомирисаш.



    И овој ролон е добар, без хемикали.


    [​IMG]

    Само што во екстремно топли температури мислам дека замирисуваш или може само кај мене имаше таков ефект.
    Цената му е околу 400 денари, во секој случај - препорачувам :)
     
  17. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.968
    Пол:
    Женски
    Да да, во тој поглед сум немала проблеми.

    И цената му е околу 150-200 не знам точно али трае прилично долго.
     
    На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја пробав Нивеа без алуминиум пред некој период, не е лоша ама Рексона мене ми е незаменлива, па се вратив на неа. Немам проблем со потење, ни со миризба, туку Рексона имаат посебен мирис, обожавам кога мирисам на Рексона, па и целата облека убаво си мириса на неа. Се друго ми е некако теткински/бапски мирис, безвезален. Знам дека содржеле алуминиум и триста чуда ама еднаш се живее, бар ќе мирисам убаво. (hollest):D
    *си прска Рексона уште појше* :D
     
    На Persephone, Alex.T и MonikaM113 им се допаѓа ова.
  19. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Се сложувам за рексона. Дефинитивно се најдобри јас имам пробано секакви ама ништо од тоа не ми одговара толку. И јас знам дека се штетни но тоа е сепак се најдобри:D
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Nina+O

    Nina+O Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, дали имате информација што се случува со стикчињата за машки од Нивеа, ми се жали дечко ми дека неможе веќе да си го најде омиленото стикче односно ги нема повеќе по продавници и аптеки - црвеното и плавото стикче....