1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aнтиперспиранти

Дискусија во 'Тело' започната од OrdinaryGirl, 11 април 2010.

  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Го порачав овој рол он од Орифлејм! Ми кажаа дека не е штетен како другите! Ако некоја има користено ваков, нека каже искуство?!
    [​IMG]
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    сите ги имам пробано долго време бев верна на

    [​IMG]

    многу убав мирис но не ми држеше се препотував затоа сега се префрлив пак на старата добра рексона

    [​IMG]

    и не се жалам.
     
  3. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Девојки навистина имате ли пробано од овие антипресперанти од Орифлејм или Авон?Сакам да порачам ама се мислам мислам дека немаат ефект :?:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сега го користам [​IMG]. Преубаво мириса, мирисот долго трае (некогаш и да немам парфем се осеќа) и + најважно - има ЕФЕКТ.
     
  5. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Девојки ја имате ли користено кремата од Лидера против потење?Сега ја купив да ја пробам да видам дали ќе има ефект..на нема пишува дека е доволно само два дена во неделата да се става и дека ја апсорбира непријатната миризба..Совет?
     
  6. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Денес си зедов ваков [​IMG] по препорака на девојки од форумов. :) Па за некој ден ќе ви пренесам импресии ;)
     
  7. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    моментално користам Neutro Roberts (intensive Beauty) мн сум задоволна и ќе продолжам да го користам ;)
     
  8. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Моментално користам Nivea angel star и сум многу задоволна, имам користено Rexona Lady speed stick и сум била задоволна од сите
     
  9. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Презадоволна сум од Нивеа,ама моментално користам ФА ,ми го пофалија многу ама неможе со нивеата :)
     
  10. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Мене гинеколог ми има речено никако да не се користат антиперспиранти, тоа го спречува потењето и може да предизвика разни инфекции и компликации со жлездите и ред други работи. Наместо тоа, се препорачува да се користат СПРЕЈОВИ ЗА ТЕЛО кои не се антиперспиранти и нема да го спречат потењето туку ќе ја оневозможат непријатната мириза, што е и целта за која ги користиме истите. Јас користам спреј за тело од цреши и оревчиња од авон на пример и супер ми е.
     
  11. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Веќе 1 година прекумерно се потам под пазувите. Пробав Гарниер, Нивеа и 24. лејди стик. И ништо не помага. Сега се мислам дали да земам Рексона, па што би ми препорачале вие? :)
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас го користам гелот од Lady Speed Stick, и воопшто не остава траги на црна облека а и преубаво мириса, трае. Исто понекогаш и ролонот од Фа, розевиот.
    Инаку стикови не користам, помалку траат од геловите и ролоните, а и остваат бели траги. Добро, зависии кои, ама повеќето да.
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас веќе долго време користам Рексона и сум презадоволна. Пробав да ја сменам, чисто да видам дали нешто друго ќе ми помогне, земав Адидас дезодоранс, ама и го дадов на сестра ми - не ми вршеше работа. Пробав Нивеа прл, ама и таа не ми помогна. Така што си останав на Рексона и не го менувам којзнае колку години. ;)
     
  14. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сум ги пробала сите, ама REXONA е закон, не ја менувам за ништо :!:
     
  15. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    не сум користела стикови никогаш, па мајка ми ми купила lady speed stick стикче фреш фјужн мислам дека беше и одлично е не остава траги и многу убаво мириса
     
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    а спрејот е за под пазуви? било како било ништо не е задраво поготово спреј за под пазуви имам слушнато дека предизвикува поголеми инфекции од самиот стик.

    Знам дека антиперспирантите предизвикуваат инфекции но во денешно време со ова брзо темпо на живеење посебно во жешките денови како ќе се ослободиш од непријатната миризба, поготово оние кои прекумерно се потат?
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Само стикови(нивеа)и мене исто така ми се има направено брумче ама поминува
     
  18. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Јас користам Rexona aloe vera стик, имам користено и crystal и тоа виолетовото, заборавив како се вика :$
    Тоа се само различни мириси, ефектот е ист, јас сум презадоволна ! Пробав со Nivea и LadySpeedStick... Не би пак :)
    Rexona-та си ја користам ехехееееее, свежа е, ефективна. А дека е штетно, да. Ама нема шанси да не го користам, прво за мене лично. Хигиена е тоа.
     
  19. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    [​IMG]
    Со години наназад го користам овој, и сум презадоволна. Можеби е скап но знам дека сум покриена 24часа и долго трае, тешко се троши :) Имам во чанта обавезно мало стикче за секој случај, но најчесто немам потреба да го користам [​IMG]
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^a кај го наоѓаш? Го има тука или од странство некаде? :)