Aртик Манкис(Artic Monkeys)

Дискусија во 'Канта' започната од Golden, 5 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Јас колку што пребарав нема тема за нив па решив да отворам.Не знаев како да ги преведам Артички Мајмуни или Артик Манкис па се одлучив за втората верзија ако е грешно нека го преправат :angel:
  Искрено ги обожавам момциве и еве неколку мои омилени песни од нив. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=6366dxFf-Os
  http://www.youtube.com/watch?v=bpOSxM0rNPM
  http://www.youtube.com/watch?v=ma9I9VBKPiw
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.047
  Допаѓања:
  48.294
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.