1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

A star is born

Дискусија во 'Филмови' започната од Ladyyyy567*, 18 јули 2019.

  1. Ladyyyy567*

    Ladyyyy567* Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    1.377
    Пол:
    Женски
    0ccbd2a0-9886-4e29-8ed6-b86ff707df3d_1.4e924bb8621554cf04eac368c2713c4c.jpeg Чудно ми е што досега го нема во темиве,мислам дека еден од најпопуларните и најискомерцијализирани филмови последниве месеци..Режисерското деби на Бредли Купер,убава музика и неверојатна хемија меѓу Бредли и Лејди Гага..до толку што трачевите за нивната наводна афера сеуште не стивнуваат, посебно по раскинувањето со Ирина Шајак.После филмот,ај ем опсесд со Бредли..љубави ми е:D:l:
     
    На boomsleng, elimkd и *Bridget Jones* им се допаѓа ова.
  2. *Bridget Jones*

    *Bridget Jones* Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Некое време го избегнував филмов
    Не очекував кој знае што
    Али искрено вредеше што го изгледав :) и Лејди Гага ја засакав од филмов а за Купер да не зборам :)
    Препорака за филмов, кој не го гледал вреди да го погледне :)
     
    На boomsleng и Ladyyyy567* им се допаѓа ова.
  3. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Не знам чија идеја било да снимат дури трет римејк на оригиналниот филм, т.е. четврта верзија, на Бредли Купер можеби. Филмот не ми беше ништо посебно ни кога го изгледав, ни сега кога се потсетувам, а постарите верзии со Барбара Стрејсенд и Џуди Гарланд може да се подобри, ги немам гледано.
     
    На boomsleng и elimkd им се допаѓа ова.
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Бредли Купер беше одличен во улогата, можеби тука покажа дека е спремен и дека одлично се носи со посериозни улоги наместо предходните негови бројни филмови со комични содржини.
    Лејди Гага не ми се допадна, не знам ни зошто ја избрале покрај толку талентирани млади актерки, според мене треба да се држи до ексентричниот нејзин изглед во музичката индустрија-добро и прилега.
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.