Форумџика на годината 2021
  1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

A star is born

Дискусија во 'Филмови' започната од Ladyyyy567*, 18 јули 2019.

1. Ladyyyy567*

Ladyyyy567* Истакнат член

Се зачлени на:
    5 септември 2018
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    1.355
    0ccbd2a0-9886-4e29-8ed6-b86ff707df3d_1.4e924bb8621554cf04eac368c2713c4c.jpeg Чудно ми е што досега го нема во темиве,мислам дека еден од најпопуларните и најискомерцијализирани филмови последниве месеци..Режисерското деби на Бредли Купер,убава музика и неверојатна хемија меѓу Бредли и Лејди Гага..до толку што трачевите за нивната наводна афера сеуште не стивнуваат, посебно по раскинувањето со Ирина Шајак.После филмот,ај ем опсесд со Бредли..љубави ми е:D:l:

На *Bridget Jones* му/ѝ се допаѓа ова.
  2. *Bridget Jones*

*Bridget Jones* Истакнат член

Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    220
    Некое време го избегнував филмов
    Не очекував кој знае што
    Али искрено вредеше што го изгледав :) и Лејди Гага ја засакав од филмов а за Купер да не зборам :)
    Препорака за филмов, кој не го гледал вреди да го погледне :)

На Ladyyyy567* му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Аргентина *

Аргентина * Популарен член

Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    6.049
    Не знам чија идеја било да снимат дури трет римејк на оригиналниот филм, т.е. четврта верзија, на Бредли Купер можеби. Филмот не ми беше ништо посебно ни кога го изгледав, ни сега кога се потсетувам, а постарите верзии со Барбара Стрејсенд и Џуди Гарланд може да се подобри, ги немам гледано.