1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

A to Z (2014)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 30 октомври 2014.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  tumblr_static_3v16tyvz7zk0owskooos404go_1280_v2.jpg
  Ова е приказна за Ендру(Andrew) и Зелда(Zeldа).Нивната врска ќе трае осум месеци, два дена и еден саат.Оваа серија ја прикажува нивната врска...Од почетокот до крајот, од А до Ш(односно на латиница од А до Z).Секоја епизода си има име, првата епизода се вика A is do Acquaintances, втората се вика B for the Big Glory итн . . .
  Ендру бил од секогаш романтичен тип. . . секогаш плаче на песните на Селин Дион додека се вози во кола, со сни дека еден ден ќе ја сретне "вистинската".
  Зелда пак, растела со хипи мајка која верувала дека универзумот ќе и обезбеди се во животот, па поради тоа Зелда бунтовно се запишува на право бидејќи повеќе сака да ја има контролата во свои раце.
  По многу случаен пат се запознава со Ендру и почнуваат врска.
  За тие што ја гледале How i meet your mather веднаш ќе ја препознаат Зелда ;)
  Одлична серија која ќе ве расположи и релаксира а може и да научите по некој трик како да се однесувате во врска :)
   
  На love11111 му/ѝ се допаѓа ова.