1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ABBA

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Vikica.cuci, 12 октомври 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Барав но не најдов тема за АББА која е најпозната Шведска група и своите албуми ги има продадено во милионо примероци ширум светот. Мене премногу ми се допаѓа нивната музика-ПРЕДОБРА Е. Дали некој друг ја слуша групава и што мислите за неа??
  http://www.youtube.com/watch?v=92cwKCU8Z5c
  http://www.youtube.com/watch?v=p4QqMKe3rwY
  http://www.youtube.com/watch?v=XEjLoHdbVeE
  http://www.youtube.com/watch?v=unfzfe8f9NI
  http://www.youtube.com/watch?v=xFrGuyw1V8s
  Овие ми се едни од поомилените нивни песни.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Мх,јас за групава случајно дознав на еден час по англиски темата ни беше нешто за пари и ни ја пуштија песнана мани мани :D и одтогаш знам да си ги уклучам да си преслушам некоја песна од нив.
  http://www.youtube.com/watch?v=WCkOmcIl79s :)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Да придонесам:
  Fernando, Take a chance on me, Waterloo, Thank you for the music итн
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Се сеќавам и јас на тој час, во основно беше. Сигурно сме работеле од истата книга.
  Јас со оваа прво се сретнав:
  http://www.youtube.com/watch?v=unfzfe8f9NI Малечка бев, ни на училиште уште не одев. Знам често ја даваа на телевизија, не го разбирав текстот, и ме нервираа фризурите од мажите :D
  Не знам дал сте го гледале мјузиклот што се сними пред некоја година со Мерил Стрип, Пирс Броснан, Аманда Сејфрид... со песните од АББА. Добар е, добра интерпретација.
   
 5. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  17
  Типична романтична комедија е филмот, ама добар :) Групава не ми од омилените, ги знам песните и понекогаш си ги слушам :) Сепак, многу допра група.
   
 6. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Мајка ми ги сака многу така што за нив имам слушнато уште кога бев многу малечка ама ги бев подзаборавила.Пред некоја година го гледав филмот Mamma Mia и ми текна на нив.Сега си ги слушам почесто.Омилени песни ми се Mamma Mia, The Winner Takes It All и SOS.
   
 7. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  2.253
  Пол:
  Женски
  И јас се запознав со ABBA преку мајка ми. И биле еден од омилените бендови во младоста, па љубовта краток период ми ја пренесе и мене. Пред некои си пет години ми беа меѓу омилените, а сега воопшто не се пронаоѓам себеси во песните. Од оние песни што ги паметам, како поомилени би ги издвоила Dancing Queen и Chiquitita.
  http://www.youtube.com/watch?v=xFrGuyw1V8s
  http://www.youtube.com/watch?v=p4QqMKe3rwY
   
 8. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.117
  Допаѓања:
  76.368
  Пол:
  Женски
  ABBA се поим за квалитет, а Take a chance on me ми е најдобра.
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Омилениот бенд на татко ми.
  Прва песна што победила на Евровизија е нивната, 1974 - „Waterloo“.
  Добри се, доста добри.