1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AC Milan

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 30 август 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  [​IMG]
  Отварам тема за eден од најтрофејните клубови, тема која верувам ќе е посетувана и активна од многу феминки, мислам дека не има доста кои навиваме за овој тим. Ќе коментираме за омилените фудбалери, ќе ги анализираме натпреварите, фалиме, критикуваме, споделуваме импресии итн.

  Нашиот тим за 2010-11 со кој се гордееме и со кој сме на врвот на Италија :)
  [​IMG]

  Oва се нашите најголеми успеси досегашни
  Серија А (18): 1901, 1906, 1907, 1950–51, 1954–55, 1956–57, 1958–59, 1961–62, 1967–68, 1978–79, 1987–88, 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1998–99, 2003–04, 2010–11
  Куп Италија (5): 1966–67, 1971–72, 1972–73, 1976–77, 2002–03
  Супер Куп Италија (6): 1988, 1992, 1993, 1994, 2004, 2011
  Лига на шампиони (7): 1962–63, 1968–69, 1988–89, 1989–90, 1993–94, 2002–03, 2006–07
  УЕФА Куп (2): 1967–68, 1972–73
  УЕФА Супер Куп (5): 1989, 1990, 1994, 2003, 2007
  Интернационален Куп (3): 1969, 1989, 1990
  ФИФА светски куп (1): 2007

  Oва е нашиот состав за 2011/12.
  Голмани: Christian Abbiati, Marco Amelia, Flavio Roma
  Oдбрана: Massimo Oddo, Alessandro Nesta, Thiago Silva, Ignazio Abate, Daniele Bonera, Gianluca Zambrotta, Mario Yepes, Luca Antonini, Philippe Mexes, Taye Taiwo
  Среден ред: Alberto Aquilani, Massimo Ambrosini, Gennaro Ivan Gattuso, Mark Van Bommel, Mathieu Flamini, Urby Emanuelson, Clarence Seedorf, Kevin-Prince Boateng
  Напад: Pato, Zlatan Ibrahimovic, Filippo Inzaghi, Robinho, Antonio Cassano, Stephan El Shaarawy

  И за крај нашата химна :wasntme:
  http://www.youtube.com/watch?v=vTepGSJqd2k
   
  На N0NamE, d.i.n.a, Tinushka и 2 други им се допаѓа ова.
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Опааа ај јас да ја сефтисам... :D
  Конечно и посебни теми , па јас ви предвидувам одбрана на титула зошто конкуренцијава ви е слаба ... :?:

  Ќе си отворам за Челзи да не останеме покусо :lol: .
  Ви посакувам мнооогу победи освен ако не се паднете со нас во ЛШ :!:
   
 3. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Ете ја :D
  Што да кажам за тимов, освен дека навивам за истиот уште откако почнав да гледам фудбал. Милан е тим за кој душата си ја давам, сум била, сум и ќе бидам еден од најверните фанови и кога губи и кога е во никаква форма.

  Животна желба ми е да отидам на Сан Сиро, да ги гледам како играат. Омилен играч ми е Малдини, моја дефиниција за тоа како треба да изгледа еден фудбалер. Кака го сакав и почитував премногу, ноктите си ги изедов и се пренервирав кога ми замина во Реал, ама гледам дека она што го има тоа, го нема никој друг. Зборувам за натпреварот со Барса кога сите се степаа а тој стоеше настрана.

  Најмногу се имам изнервирано кога Ливерпул израмни на 3-3 и победи, таа вечер не знам колку работи скршив дома, мислам можев да убијам навивач на Ливерпул тогаш :D

  Имам дрес од Малдини, штета што не купив од Кака, но што е тука е. Пато го сакам многу, мислам дека има потенцијал во него.

  И бај д веј сакам дечко што навива за Милан, се фанови на Интер се погодува да бендисувам и тогаш следуваат најголемите тепачки за време на натпревари :D Сакам да имам со некој заедно да навиваме а не очите да си ги вадиме секогаш кога се прави муабет за фудбал :D
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  :inlove:
  Јас сум си за Милан од кога знам за себе. Од кога бев прцул прцлест.
  Од секогаш си ги сакав и ќе ги сакам и да губат и да победуваат. Не ги следам ептен многу ама тук таму го потпрашувам татко ми, како стојат на табела .. до кај се, што се. Љубовта за Милан не згаснува.


  Го сакам Кака' иако веќе не ми е во Милан, и да тоа што го има овој човек ретко кој го има. Мене ми е Кака совршенство од фудбалер ... како човек не го знам инаку и така сигурно е совршен :D ... а како помала ептен ама ептен го сакав и Шевченко. И кога беа тука на натпревар му пекав на татко ми да ме носи и памтам ми викаше ќерка ми пека да одиме на стадион а син ми фудбалерот дома дреме :rofl: И му ги скршија забите и јас плачееев и му викав на тато ајде дома ајде дома и си отидовме :D

  Росоњери. Ди бест. :)
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Знаев дека си фан на милан, и кога ќе те видам по темиве ама одма ми текнува на МИлан 8)
  Најдобри се, од дете ги пратам и со деде мој најгомеми фанови им бевме ;)
  Во времето на кака ми беа неуништливи.
  Forca MILAN!!!
  уште си имам фолдерче со нив у којутер, ако не ги пратам овие 2 години. :inlove:
   
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Милан 2-2 Лацио

  Ја гледав цела утакмица со другари

  леле врискање , добро бе НЕСТА ШТО БАРА У ОДБРАНА СТАРЕЦ ГЛУП , кај нашол него да го игра ОМГ

  имаме срека првата можеше лесно 4-0 за Лацио ...

  тој па аквилани првата шанса како не ја погоди ....

  сепак на крај успеавме да се вратиме , честито 1 поен како по обичај на почеток на сезона тапа и на крај се засилуваме 8)
   
 7. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  Ах Милан :D што да кажам вчера убаво изиграја можеше и подобро , алегри понекогаш ме нервира го става Пато во 70 минута често му се случува ова .. Јас го сметам за клучен играч во милан не е битно со каков тим се игра треба да е секогаш прва постава и да игра од прва минута... друго в срце ме погоди кога го видов Дида на трибините :D омилен голман на сите времиња ...

  За историјата незнам што да зборувам кога се знај дека сме најаКи :D

  Останува да ве поздравам :*
  http://www.youtube.com/watch?v=Bqi0UESGsDM
   
 8. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Едно големо ЛОЛ4е за Милан и нивниот вчерашен натпревар. :P
   
 9. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  http://www.facebook.com/#!/FanClubAcMilan
  оваа е добра страна на милан во македонија, за сите кои се заинтересирани за најновите случувања на клубот можат да се обратат тука :)
   
 10. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ќе ги мачкаме ли вечер Барса на нивни терен? Ајмо нааааааааапред 8)
  [​IMG]

  Е сега има еден гооооолем голем проблем. Ибра отпатувал во Барселона и на тренинг се повредил па вечер нема да игра :@
   
 12. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  ајде росонеркичке да се надеваме на фантастична игра на нашите

  голема штета за Златан каков тандем ќе беа со Пато.. то е то :/
   
 13. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  Ќе ги папа Барса за вечера :lol: ;)
   
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  0-1 :D
  Wow росоњери браво :clap:
  Сега само смирено и со среќа на натпреварот :)
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Патоооооооооооооооооооооооооооооо регионалниот!
  То е то, браво браво 8)
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 16. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  И тоа 1 минута ... :D
   
 17. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  Многу затворена игра .. не е ова италија неможеме да го браниме голот 90 мин.. мора малце тактика..
  ајде второво со среќа ..и подитно касано аут .....
  ForzaMILAN!!
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  хахахаххахаха то е то, одлично задоволна од резултатот :)
  [​IMG]
   
  На Hopeful, JuLleE и eutixismena им се допаѓа ова.
 19. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Јас не :devil: Извинете вака што ви се мешам во тимот но мора малку да ве понервирам ]:) :D Сречакари сте |(
   
 20. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  hahahhahaha lelele totalno bev razocarana ... sega sum presrekna ne tolku za golot kolku za tiago silva ..
  20tata sekunda na pocetokot i 20tata sekunda pred krajot hahahhhahah ludnici ... :D