1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AC Milan

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 30 август 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    На Pubu-bubu, Hipster, ani22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    По одвратен клуб од АС Мilan не постои. Од самите играчи преку играта до тренерот никого не го поднесувам :devil:
     
    На doll.a му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Среќен нека ти е 44тиот роденден легендо !!!
    Еден и единствен , незаменлив ПАОЛО МАЛДИНИ .
     

    Прикачени фајлови:

    • 82_news.jpg
      82_news.jpg
      Големина на фајлот:
      11 KB
      Прегледи:
      135
    На SimplyElegant му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Абе Теди, Теди, исто како јас да сум го пишувала во секој детаљ се пронајдов :lol:
     
  5. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Милан - синоним за фудбалски клуб. Откако знам за фудбал навивам за Милан, кој дефинитивно ми е омилен клуб.
    Со нетрпение чекам да почне сезоната во Серија А, годинава одиме на титула а истото важи и за Лига на шампиони. Очекувам дека новиот подмладен состав ќе покаже одлична игра.
    Но, тука се и Инзаги, Малдини, Неста, Гатузо, Замброта, Сидорф, Бомел кои ќе ни недостасуваат на теренот, но секогаш ќе бидат запомнети како легенди на Милан и воопшто во фудбалот. :inlove:
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ако овој Берлукони стварно ги продаде Ибра и Тијаго Силва на ПСЖ не знам... па многу пари им барал Ибрахимовиќ, па ќе бара бе :fubar: . Нека не си одат, преговорите се во тек, значи не се продадени, се надевам нема да се разочараат сите навивачи на Милан.
     
  7. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека не е вистина тоа, ама ако веќе се случи тоа можат слободно да кажат чао чао на местото на врвот во Серија А. Ќе треба време додека се вклопи новиот состав.
    Но, секако дека тоа нема да ја намали мојата љубов кон Милан :inlove:
     
  8. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    И информацијата за трансфер на Ибрахимович и Силва во ПСЖ е потврдена од страна на Берлускони, кој со тоа заштедил 150 милиони евра. За пари се се прави. :^) :(

    Се извинувам за двете мислења едно по друго, но не може да се редактира.
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    А на Интер им се смеев... ништо поарни нема да бидеме, се надевам нема да гледаме како Јувентус ни ја зема титулата пак. А за ова трансфериве не знам што да верувам, глеав на Алфа вестите демек вистина било, ама не ми се верува да прифатиле бе.
     
    На SimplyElegant му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ај да ве видам набројте 11 фудбалери на Милан? :|

    Сите ни отидоа, јас додуше не знам ни дали имаме на располагање 11 првотимци |(
    Ок ќе земеме младинци и ќе составиме тим некој си.
    Значи сите си отидоа, ај постариве ги сваќам, пред пензија нека отидат да спечалат, така прават речиси сите фудбалери со одлични кариери.
    За Ибра не се зачудив, Ибра оди секоја втора сезона во нов клуб.
    Ама и Силва кога прочитав е тогаш останав без здив.
    И да земеме нови фудбалери, а не верувам дека Берлу ќе се раздаде со пари (нема ги поеба се на курветини) и со нови и со младинци ќе ни треба време да се запознае тимот. Не се прави од денес за утре тим. Затоа најдобро играат тимови со фудбалери кои бар неколку сезони играат заедно. Тие секојдневно играат заедно, се знаат како дишат. А повеќе од 10 нови фудбалери и готово каша попара.
    Е такви ќе бидеме изгледа сезонава, каша попара :tmi:
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Ма дури она копиле Берлускони раководи со Милан нема да видиме арно, жеден за пари е кутриот ко божем малце ги има, дали се продава Силва бе ненормален еден ? Па и Ибра , сигурна сум и за двајцата дека не е по нивна желба туку овој изиграва нешто па ќе си го добие дупло како и во случајот со Кака.
    Сега прочитав но не е сигурна веста, дека и Касано е на продажба.

    Не ќе да е ова добра сезона за Милан ..
     
  12. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.169
    Допаѓања:
    234.970
    Силва е еден од најдобрите дефанзивци моментално во светот. Пред некое време му беше доделена и капитенската лента, и сега ова? Со кој мозок, со кој? Ајде за Ибра се прифаќа некако, иако мислам дека не е најдобар потег. Касано сака да оди во Џенова, старата гарда си отиде, и што остана?! Ништо. Сакаат да го купат Чаби Алонсо, ама треба да го одврзат ќесето, ама како што ми стои работата овие ни денар нема да потрошат плус. Му требаше освежување на клубот, ама не вакво. Си заминаа најдобрите фудбалери. Шлагот би бил да го продадат и Боатенг. Не би ме изненадило :x .
     
    На Hipster, d.i.n.a и Justice им се допаѓа ова.
  13. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    Само ќе те поправам Силва е најдобриот дефанзивец на светот,не еден од најдобрите.. ;) :D Незнам стварно кај им е паметот... :fubar:
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    [​IMG]




    :)
     
    На ani22, SimplyElegant, JuLleE и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мене ми е мило што нема да го гледам Ибрахимовиќ повеќе во дресот на Милан- ептен одвратно човече ми е, се виде тоа и на Европското првенство, а што да се каже по оваа изјава
    [​IMG]
     
    На d.i.n.a, Sparks, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    :D :D :D :D

    [​IMG]



    На тема Гатзуо, еден од моите омилени играчи на сите времиња дефинитивно, независно играл за Милан или било кој тим. Али сепак е легенда на нашиот клуб фала Богу. :)
    :bow: :bow: :bow:
     
    На JuLleE, ani22 и Justice им се допаѓа ова.
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    http://www.themen.mk/index.php/sport/fu ... -kaka.html
    И дали ќе дојде тој ден и конечно да му простиме сите што си отиде и да се врати таму од каде што никогаш не требаше да си замине?
    Baby come back home, да се насмееме сите веќе конечно :)
    Мене ми беше омилен играч, и заради него почнав интензивно да гледам фудбал.
    Со неговото враќање, дај боже да се случи ќе бидам пресреќна, ПРЕ!
     
    На d.i.n.a и JuLleE им се допаѓа ова.
  18. d.i.n.a

    d.i.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    20
    Kako незнам дека имаа тема за Милан :o Голем фан сум на Милан, но морам искрено да прокоментирам дека ако остане ваков тимот оваа сезона во 3та лига ќе одиме. Редно е Берлускони да го отвори ќесето малце повеќе. :!: Прво ни треба добар голман (со Абијати ништо и оној младиот од Бразил што е ), Кака би требало да дојде и повторно да се докаже како играч, бидејќи во Реал е семо втора класа (бидејќи Мурињо воопшто и не го форсира повеќе го форсира Кристијано :@ ). Денес бедно изгубивме од Сампдориа ;( . Овој состав беше најдобриот што го имаа , со него освоија се.
     

    Прикачени фајлови:

  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Што се деси со агонијата на Кака, имате ли информации дали се реши конечно?
    Неможам да најдам никаква нова информација.
    Абре работава, Леси врати ни се дома :D
    Ама со душа го чекам, и мора малце да се живне тимов, зашто искрено загрижена сум малку со оваа состојба :|
     
  20. GazdataodParencoJR

    GazdataodParencoJR Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    40
    Денеска е денот Х и се до 7 саат денеска е активен трансфер пазарот и до тогаш може да се купува, после тоа сите тргувања престануваат, па се поизвесно е дека Кака уште 6 месеци ќе преседи на клупата и на трибините во Мадрид ..

    Шо се секираш сега Кркиќ ќе ве опраи .. :lol: :rofl:

    И мислам дека Милан со купувањето на Нианг и Кркиќ го затвори тимот за оваа полусезона, не дава Берло повеќе пари .. :D