1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AC Milan

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 30 август 2011.

  1. Vladus

    Vladus Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    113
    Ајде сега уште и во Вторник да слават и супер ќе е
     
  2. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Кај да ги гледам вечер Милан, на која страна. Ми кажаа stringhunter ама незнам точно како е, ако некој знае нека каже

    Готово си ја најдов Streamhunter била, уф, одвај чекам да почнаттттт !
     
  3. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    И да идеме и да изгубиме Алегри треба да му понудат нов договор да остане подолго , со 10 нови играчи во првиот состав успеа да дојде на 3то место со 1-3 поена зад Наполи и Осминка финале со предност од 2-0 .... се надевам вечер нема да ја прокоцкаат лесно и ќе гледаме добра утакмица

    све што треба вечер е гол да дадат :lol:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vladus

    Vladus Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    113
    Да се надеваме дека среќата ќе биде на нивна стана :)
     
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    На sesilija, JuLleE, LadyFlame и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Го продаде за 56 милиони , си го врати бесплатно

    Не верувам дека ја има истата форма но сепак би било убаво да се гледа дека ќе си ја заврши кариерата со клубот кој најмногу го сака.
     
  7. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Јохан се врати дома, а Грујо го пречека! :D

    http://www.youtube.com/watch?v=qZx7cReACBI

    Океј е што е среќен таму кај што игра, али далеку е од формата во која што беше, не гледам зошто некоја еуфорија околу неговото враќање ако не придонесе ништо во тимот.
    Битно се одраа Реал пари давање, а им се врати ко слободен играч. |(

    Нека му е со среќа!
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Па и Реал има куп играчи неспособни што се величат па ништо. Како што Кикица е радост на Реал, така Кака беше младиот идол на Сан Сиро, на времето беше бог буквално и има постигнато многу за Милан, многу.
    Кога може да Кикица да се подмочувате во гаќи, може и за Кака. Да не е ич во форма, го вратија за безпари, али тоа и беше првичната грешка, што го пратија во Реал, не беше негов тим, не играше со срце и љубов ни приближно како за Милан, а тоа е најбитно и побитно него парите. Имаат сите они пари и одвишак, ама кога не играш со љубов и тимот не ти е погоден, жабе е се. Дај боже сега да се подобри, не може да биде во старите добри времиња ама пак, барем ќе игра со љубов.

    И заслужува голем и уште пограндиозен пречек.

    Не ми го дирајте Кака, безмилисордна сум. А во Реал кога даваше голови и го фалевте ваков таков, сега не го сакате, мрш бре цигани. Не се љути сум ти кажала и во лице дека ми се цигани :D
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Moрам пост по пост, за Кака се работи се е опростено!
    Осамна листата, стариот добар 22 ќе го носи пак, одлично.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Мене ми е уште мил и сладок како дете, не можам да се помирам со фактот дека е остарен и има 31 година. И жена исто :rofl:


    П.С не го прави ова секој играч, ни пола од Реал не би го напишеле ова, туку би си отишле плукајќи со оглед на тоа како го третираа него во последнита година.
    [​IMG]
     
  10. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Абе икона, бог, светец многу добро знам што значел за Милан, што го кривиш Реал кога Милан си го дадоа за 50-60милиони у времето кога цутеше.
    Се радувам кога секој играч ќе даде гол, дури Бензема али повредите и формата немаат благе везе со љубовта. Како год збориме за Милан и Кака, а не кои биле цигани.
     
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Го кривам зашто не знаеше да го цени искорисити неговиот потенцијал. ФАКТ.
    Циганот,смрдежот португалски го кривам, кој како пи*е избега после пораз, секоја чест на големоста која ја има, за мене е рамен на 0.
    Го имате Анчелоти, искористете го барем него, ако и он не ви чини, до вас е работата.
    НЕ заборавај играше 4 години во Реал и првиоте две беше солиден, после подвредата на коленото не беше тоа тоа. Знам факт е дека Милан се криви што го продадоа, како за Пирло така и за Кака, криви се, но добро барем се врати. Знам критиката e jaсна, е дека е поише од носталгија, демек нема да има ефект, но че видиме да не збориме однапред.

    А Реал е тој познат што фрла пар на играчи и тоа милиони а седат на клупа и останаа со празни раце, лани, да не ти ставам трн у рана, ама се покажавте на дело колку сте најдобри. Ни лига на шампиони ни у Шпанија не го земавте. А грди пари беа фрлани за играчи. Не е секогаш се у парите, знаеш нели ;)
     
  12. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Нејќам да ви се мешам у темата, со среќа нека ви враќањето на Кака, според мене секогаш и припаѓал во Милан, колку и да не ги сакам.

    Ама ве молам немој да зборувате како Реал не му дал да се докаже, го уништил и слично кога не сте го прателе. Откако ја имаше таа повреда Кака никогаш не се врати во форма, имаше две-три добри партии и толку. Шанси му беа давани и ПРЕМНОГУ според мене, и тоа на битни натпревари, не успеа да се покаже, се губеше, некогаш дури и мака ми беше да го гледам. Тоа што повредата го промени како играч, за тоа не е Реал крив. Одамна ги истроши кредитите во Реал, очигледно Хипстерке не си ги пратила натпреварите на Реал ако зборуваш вака.

    Реал е познат по скапи трансфери, ама баш па лани никој освен Модрич не земавме ;). Уште еднаш ќе кажам не ми го правите Реал ПСЖ, и нема никакви екстремно скапи играчи освен Роналдо, како и секој тим денес. Не може секоја година да се освои титула.

    Да не одам оф, се надевам дека ќе ја подобри формата во Милан.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.985
    Допаѓања:
    233.282
    Oд Mадристи не очекувајте да сфатат што е љубов на еден играч кон клуб :D , таму одат само за пари ;) .
    Kака се врати во Mилан затоа што Mилан е неговиот дом. Eте се врати за без пари, па колку и да не го бива, сепак тој е срцето на клубот. Tакви играчи како Kака има многу, Mилан има легенди кои играат од љубов за клубот, а не за парите. Tоа е Mадристи, тоа кај вас го нема, за жал :D .
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јеботе љубав, од љубов ви киднаа сите, за паричка плус. Боатенг последен на листата. Силва нели капитен ви беше :D. И сеа ќе речете управа, ама ако играч сака никогаш не би си заминал, сигурно пиштол на глава не му држеле.

    А за жал, не сте запознаени со Реал и колку играчи го оставиле и го оставаат срцето на терен за тој клуб. Вечната легенда Раул е пример за тоа, таков играч е синоним за верност, таа привилегија ја нема секој клуб. Доколку не сте запознаени со играчите на Реал ве молам да не коментирате површно, колку да се каже ;) . И баш прогуглајте да видете колку се платите на играчите на Реал, што толку бамката нон-стоп за тоа. Ако не правите разлика од цена на трансфер и плата на играч, не знам.

    Ништо лично кон никој, ова е тема на Милан, па се повлекувам.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Ебате навивачите ебате, штом плукате по бивш играч, т.е до вчера у Реал беше.
    Епа не коментирајте де, не коментирајте, идете плачете по Озил, зашто тоа е поинтересна тема за дискусија него Кака.
    Блекосвон жити се, пиши на гугле Малдини, па види што ќе ти искочи, и што е верност за почит, е така!
    Ќао
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Па сигурно Озил вреди повеќе од Кака во моментов. Ти моеш колку сакаш да го браниш Кака и љубов и ѕвезди да паЃаат, а дали си му глеала 2 партии у Реал.
    Толку сте необјективни боли глава. Збориме за Кака и тоа што направил у Реал, еве ако толку сте упатени у неговата кариера, дали не му била дадена шанса, и колку ја искористил.
    Ако не ги знаете другите играчи, барем бидете поупатени у однос на вашите љубимци.
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Рече некој дека Озил не вреди? Кикица сега да го видам, кој ќе му подава топки. Не гледам лил ама читам статистики. И не е се до головите, има некоја тимска игра, подавања, пожртвуваност. Ме иритирате што се буневте кога каталонците ви влагаат у тема да ви кењаат, а сеа вие истото го праите, и тоа за ваш играч до вчера, смешни сте ми искрено.
    Криво викаш не тие, а се исмеваш дека го пречекале Јохан па така и Кака, немаше ама доприна точка споредбава и ме изиритира да се искоментирам дека не беше место. Глупово е да се подбиваш, играл у Реал, со љубов вајда, не можам да хејтам никој што до вчера играл у типот макар и 2 сезони, а тек па 4 години и не дела гол не дал, го напраите дека џабе го куиле скапал на клупа,а не е така барем не првите 2 сезони. Знаете и сами дека после повредата не е исто и ретко кој после повреда е ист.
    И не е со до играчот, до тимот е, тврдам дека е.
    А и заборавате дека во 2007 што не е така далеку ги остави позади себе и кифлиња и кикица, и зема златна топка, да не вредел никад немал да ја земе ;) Или да бе тие се наместени да, зашто Кикица нема земано задњиве 2-3 години затоа ;)


    И мене срце ме боли што Пирло ни помалку ни поише го шитнавме и чоекот ни помалку ни поише отиде за Јуве, али сами сме си криви и ќе си сркаме што сме си дробеле. Пирло беше уште покорисен у МИлан, не дека сега е слаб, напротив екстра е, али сметам дека у Милан беше бољи.
    Не сум го гледала у скроро време тогаш кога отиде одма да, само не се сеќавам, али постојат снимни на нет бе, статистики за тој дал гол и кога, ќе си видам не се секирај ;)
    Неинформирана сум бре, океј, за ЉУБИМЕЦОТ, ама и вие како поинформирани од мене, не знаете некои основни легенди у фудбалот и баш Раул го најдовте како пример за лојаност, епа колку што сум јас неинформисана толку сте и вие :)

    Па Касиљас да го кажевте, језда е голан али нема врска, барем од секогаш само у Реал играл.
     
  18. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Значи не рипнав јас во темата за да ви го вреѓам тимот, или да го потценувам Кака, препрочитај ми ги постовите ;). Само ти пишав дека си грешка со тоа дека Реал го уништил, нема блага веза, последните три - четири години на прстите на едната рака се бројат натпреварите на Реал што не сум ги гледала, и тврдам дека на Кака му беше дадена шанса, и те како. Напротив, пишав дека ми е драго што се врати, според мене тој припаѓа во Милан.

    Туку ме изиритира коементарот на Јуле, мадристите не знаат ше е љубов на играч кон клуб |(. Ма немој молим те, и јас не ги сакам Милан, па не трескам тука секакви глупости за нив оти не сум информирана.


    Хипстер, ај те молам никаде везе ти нема коментарот. Раул е најголемата легенда на Реал, прогуглајте колку години поминал во Реал, тој целиот живот на Реал го посвети, каде отишол во залезот на кариерата не е битно. Раул е ПОИМ за Реал Мадрид, ете колку сте неинформирани за играчите на Реал. А не дека Касиљас не е, далеку од тоа. Ама ете, уште еден пример колку играчите на Реал играт за пари за клубот. Касиљас дреме на клупа, па не ни пројавил желба да си оди, на Рамос му беа нудени милиони од ПСЖ, Сити итн па ги одбил без и да ги погледне. Дури и Роналдо што го бамкате дека за пари играл, тродупла плата може во ПСЖ пример да зема.
    Не сум должна да ви држам лекција за играчите на Реал, има гугл после се, кој го нешто занима нека си прогула. Ама вака работи од ракав да си вадите. Не ви се мешам јас во клубот, затоа што за истиот и многу малку знам, ќе ве замолам и вие исто да направите.
     
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Фала богу не ни сакам да учам за историјата на Реал, ама збориме а уан-мен тим,а Раул го нема на таа листа, зашто сменил екипа, на залез, на зајдисонце смени. Можда е легенда, не знам, пак ќе кажам НЕ МЕ ИНТЕРИСРА, ама ако збориме за прави легенди, види го Жерард и Малдини, тоа се за мене легенди.

    И остајте ја више темава, ми се смачи од вашите сезнаења во фубалот и историјата. Амн више, сеа и по Касиљас си плукате, браво, што ме чуди па мене што по Кака серете.
    Океј сам си е крив, не го опропастил Реал, ајде сите се криви, јасно ми е.

    За Кикица, слушајте ми го зборот, ако и оваа година не земете барем у Шпанија, или тој на копа дел реј или Лига на шампиони, Кикица ќе ве продаде, и тоа се кладам не за ПСЖ, туку бетер за некој од арапите, ќе дојде на моето се кладам у што сакате. Како што Мурињо ве шитна после една или две неуспешени сезони, така и Кики. Они играат само за победа и се его-манијаци дека се најдобри и увек мораат да бидат.
    Што ми е мило Мурињо и сега да не земе у Англија, ма и Луезерпул да земе ако треба титула само Челзи не. Од таквите ми се сере,само пари и само моќ.
     
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Знаеш стварно последен пат пишувам оти извртувате зборови, пишувате АПСОЛУТНО неточни информации.

    Кај го плукам Касиљас жити се? Цитирај ми дел од мислење каде го плукам, еден од моите омилени играчи. Добро, Раул не е легенда, само вашите се легенди. Ми се смачи да објаснувам па ете сфатите како сакате,. Оценуваш што откако сфати дека годините го газат и отиде да изигра уште сезона - две во друг клуб од понизок ранг, не е легенда на Реал.

    Кога ќе не продаде Роналдо тогаш ќе зборуваме, не однапред. Амбицијата е добра работа, секој играч сака трофеи фала богу, ама ако трофеите ги става пред клубот, тоа не.
    Кај Мурињо е друга ситуацијата, замина поради други причини ;). Фала богу дека Мурињо ќе сака трофеи, тоа е и главна цела на тренрите, ама поради трофеи го напуштил Реал. Баш напротив, како што е амбициозен, ако се заинатеше, ќе останеше во Реал и ќе успееше да им земе се живо на Барса ;) .

    Јас не ја покренав дискусијата Хипстер, па сега да ми викаш да ја оствам темата, кога возвраќаш со некои банални работи.