1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AC Milan

Дискусија во 'Спорт' започната од rossonerka, 30 август 2011.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Да бе јадевте бурек зашто ги поздравил каталонците и не знам зашто седел на клупа, кога ќе си оди ќе јадете гомна дека ништо не придонел.
    Ти некој друг, не знам ќе ја јави некој прав навивач. За Кака се изнајадовте гомна, алала да ви е, што да ви кажам, среќа се спаси од вас па и писма пишува глуп не заслужи Реал ништо од него, па и среќа нели не му дал ништо ;) Си дојде дома, кај што припаѓа. Да фала богу.
    И да зарабораив само ти знаеш што пишуваш. Добро бре добро, прифаќам да бидам неинформираната и да тресам неточни информации,а ништо не точно не кажав, ајде провеери си на гугле многу сакаш да гуглаш :)

    Кога сакаш да се праиш толку паметна за Малдини се чула, или кој е Жерард? Тоа е уан мен тим, колку и да се лупаш у гради за Раул не е, легенда е, ама уан мен тим не е, и крај на дискусија.
    И Касиљас ако не си одите ќе биде, што е за пофалба, бранел он или не до вчера херој беше, утре нема да ме чуди и него да го хејтате.


    Aбе не ја покрена, ама се измеша како пипер и манџа, нели не можеше да се воздиш така? И што ми кажа ти мене нешто брилијантно воодушевувачки па да ме замолча? Раул, океј топ, немам ништо против, ама нетшто друго? Факт е дека Мурињо ве шитна за пари и трофеи, можда пари му даваше Реал ама трофеи не му донесе лани и одма свитка опашката. И сега виситна е,ама ако одобрено е зашто е Мурињо, па што ако е он, ќе си оди и он некој друг ќе дојде на негово место,не е незамелив.
    И што усвари дебатираме ние у тема МИЛАН, Реал Мадрид? Ич не ми е галје да ти кажам, за играчите, немам више допирна точка со тој тим и не ме занима за нив. Јас доаѓам и јадам гомна дека Кикица е ваков таков? Не. Сеа ти си најпмаетна и најде да ми млатиш слама за Кака, океј де нечини, глупи што го рватиме безпари а вие фрливте пари за него, криво ви е, де океј ве сфаќам ама не лечете тука фрустрации сега, не е ни прв ни последен неуспешен трасфер у историја на фудбал.


    И пак ќе кажам да не бил добар немал златна копачка да земе у 2007, и Кики има една и Меси една, изедначени се, само неговото помина, да де 31 има, уште малку ќе се пензионира за 3-4 години максимум.
    Aко не постигнал ништо за Реал не значи дека не е добар играч или не бил,беше брилијатен, што се деси се деси, повреда, несоодветна средина, недоволна желба, љубов само он си знае, ама верувам дека од се има по малку. А ете во Реал имал поголема плата, па на играл доволно, значи не е со до парите ;)

    Тоа сакав да ви кажам дека џабе плукате, посебно по некој што играл до ВЧЕРА кај вас.
    И јас не го сакам Ибрахимович, смени 100 клуба, али не го серам си играше човекот добро, сега у Милан не би сјајен у Барса бил подобар пример, али тоа е, не му се погоди си отиде, со среќа нека му е. Тоа ми беше поентата на оваа бесцелна дискусија.
    Си отиде, со среќа нека му е да кажевте а не како го чекале на аеродром, заслужил бе у минатото, и презаслужил, нема потреба за критики и солење памет.
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Човек, кога нешто сум кажала лошо за Кака, освен тоа дека Реал не го уништил и дека шанси му беа давани. Тоа е ФАКТ, значи не твое и мое мислење. И не ме ставај у група на некои други навивачи што кажале за Касиљас ова или она. Не збори генерално кога Икер ми е еден од идолите, може и од вашите некој го плука Пирло па што? Јас никогаш не сум плукала, ни по него, ни по Кака, по никој што дал нешто за овој клуб, само зборувам реално кој колку изиграл, не можам да кажам дека жарел и палел во Реал.

    Не сум најинформирана, никаде не кажав тоа. Ама ова е стварно нелогично за Раул што го зборуваш кога сите знаат дека тој е синоним за Реал, не играл само у еден тим. Ај ако не Лампард ја почнал кариерата у Вест Хем, не у Челзи, не е легенда на Челзи, не бил цела кариера таму, ај така ќе рачунеме.


    Не не сум чула за Малдини, поим немам кој е Џерард.



    Не сум се јас никаде измешала, врати две страни назад, ви пишав прво дека грешете за Кака и неговото време во Реал. А Јуле ги помеша играчите на Реал во целата приказна. Не можев да се воздржам, јбг форум е. И за Милан е темата, знаеме, ама вие потикнавте таква дискусија не јас. Ама не се мешам веќе, немам добро искуство со миланези, за нив само они имат легенди и само нивниот клуб важи.

    И Мурињо не шитнал оти не му дававме трофеи, ако не грешам тренерот е задолжен за трофеи. Ама ај, стварно веќе нема смисла.
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не бе баш обратно е работава, само Реал е тим и ако некој не палеле и жарел во Реал не е играч.
    Океј де, океј сфатив јас и се повлекувам од дискусијава, зашто како што реков е бесцелна.
    Ти ме нападна со Раул и ме напраи неинформисана, јас замо возвраќам соодветно, тоа беше тоа.
    Нема потреба више Кака да го ставате у уста.
    Како што вие се браните у темата соодветка за Кикица кога се заебавме, очекувајте соодветен удар и за Кака и за Марио и за сите од Милан, ни збор агресивен помалку. Секој ис ја брани својата територија и не знам зашто баш вас ви се види чудно, зашто вие сте најбурни зашто факт кон Реал во задље време си имаше најмногу критки и напаѓања, што заслужени, што не и ве сфаќав кога се баневте, и сега ти очекуваш дека ќе ве остаиме да расплаувате по темава, епа нече мочи.
    Не би сјаен можда Кака, ама играл у Реал, тие 4 години топлел клупа и молчел, не плукал по нив, си замина, зашто ми отиде младоста за да седи на клупа, не фала, има некој кој го цени и ќе му даде да игра, колку да да не го бива според тебе. Или да забораив океј е Мурињо да си оди по трофеи, а Кака не е океј да де во друг тим, и тоа не било кој туку неговиот тим, да он за Милан е принц, бог светиња, смејте се, ама е, за да игра и плукате по него?Двојни стандари и лицемерие, ништо поише. Ти рече дека е океј Мурињо да си оди после една неуспешна сезона, а Кака 4 години што дремел бескорисно не е океј, он нема право да игра,туку да седи на клупа. Па мене ми е пофер тоа да откажам плата што зимам бескорисно и да одам негде и за помали пари барем корисен за бидам и тие пари да си ги заработам бе, а не греам клупа им ги зиам парите, топ ми е така, го сакам тимот :D да бе парите ги сакате сите јасно е. Паметно направи, дури и лани требаше да си оди, па макар и не у Милан.

    И еве за КРАЈ еден сублимат, убав текс, реален со критика и пофалба, зашто ништо не е само црно-бело.
    http://www.goal.com/en-sg/news/3883/fea ... u-now-kaka
     
  4. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.283
    Блек рипнавте вие во тема за Милан, со потсмев демек Јохан бил пречекан. Ќе се смеете затоа што е факт дека во Реал се игра за пари. Се купуваат скапи играчи, а на крај резултати никакви. Со таков состав вие треба да газите, но неможете затоа што кај Реал не постои тимска игра.
    Кака и гол да не даде сезоната верувај пак ќе биде третиран како принц, а Кикица ваша ако киксне една утакмица ќе плукате по него. Е тоа е разликата и нема што да ве погодува. Во Реал никој не игра од љубов.
     
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Дајте да го прекинеме препукувањето, доста е туку што ќе се праи и телма гомна едни не откупиле права за Серија А, и сега? ;( А тамн реков сезонава нема да испуштам утакмица, нече среќа поштеног човека, ќе мора стримови да барам сега упм, шгдшгшмлршпл :swear:

    Следна утакмица дури на 15 септември од серија А, со Торино, а на 18 со Селтикс Лига на Шампиони плеј-оф у група Х сме со Ајакс, Селтикс и Барселона.
     
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Политиката на Милан е слична на Арсенал , правење пари на легален и нелегален начин. Прават играчи како Кака и Силва и ги продаваат скапо на други клубови Како Псж и Реал .... за кога ќе си остарат или ќе им помине рокот ќе си ги вратат назат за беспари или пак ќе купат некој младинци и сл. и нив ќе ги прават звезди .

    Политиката на Реал е очај. Слична на онаа Псж и Монако , купи све што можеш ,кога беше тоа пред 3-4 сезони кога потрошија отприлика 300 милиони (знам на 9гаг се утепаа од заебавања) со се Мурињо само за да изгубат првата партија 5-0 од Барса...
    И факт е дека голем број ги упропастуваат играчите и им седат на клупа , трошат безвезе големи суми на пари само за да на крај ништо не бидне.... така другите клубови си се богатат на сметка на клубови како Реал додека Реал неможе финале да стигне со тој состав, Јбг не е веќе 1955 год , сега го купија Бејл што не ми е јасно зашто 100 милиони за тоа дадоа кога веќе го имаат Иско , али ај нема везе ако пропадне и Бејл како и многу други , ќе си го земе некој друг клуб за 10-20 милиони и по 100ти пат Реал ќе бидат во минус .... додуше со продавање на дресови од Бејл ќе си вратат барем 60-70% али пак ...

    Тоа е разликата на Милан и Реал , Милан си ги покри долговите и пак си е у топ 3 , а Реал со тим што би требало да е 3-4 пати подобар од Милан или 90% клубови неможе 10+ год да земе трофеј ЛШ, едвај ако земе домашна лига и од време на време ќе ги видиш како се радуваат ако земат некој трофеј во купот ... ако Барса им дозволат ;(
     
    На Hipster и JuLleE им се допаѓа ова.
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јасно, на Реал играчите играт за пари, сите други за кутија семки :D .

    Ова што Јипман го напиша е делумно точно, не е тајна дека Реал троши пари на играчи ама тоа е работа на управата ;). И знам многу навивачи на Реал што не се согласуват со тоа ама не сме ние управители крај краева. И секој клуб мора да има по некој сензационален трансфер, зборам за поголемите клубови. Пишува Јипман дека Реал го купил Бејл, а за Најмар не спомнуваш. Ама да, Барса не џиткат пари за играчи, кај нив све е школа :D . И нема да пропадне Бејл не се грижи, попрво Меси и Најмар ќе го отера. Иско игра на друга позиција. А освен Бејл сите други играчи се млади и некои од нив продукт на школата на Реал. Патем вчера Шпанија победи со 6 гола на млади играчи на Реал ;).

    ЛШ не може секоја година да се зема, јбг малер имаме, три години сме битно се поблиску до целта. Ќе се земе и десетата, цел до која ниеден клуб нема да стигне во скоро време :). Ја шамареа Барса со втор состав минатата сезона, ете толку не ни дозволуваат. И не се замарај со броење на трофеите на Реал, ги има премногу.

    Ќе ве молам да не се пишува веќе во оваа тема за последен пат, мислењата нека бидат преместени.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Се надевам нема да го отпуштат Сидорф годинава , не е он крив за лошите резултати , управата ги мрзи да платат некој милион + , страшно ....

    Michael Agazzi само го земаа како голман , Нианг на позајмица а Ел шарави не го даваат , уште да го продадат Балотели оти искрено освен тролање и фолирање тешко друго нешто да направи ....

    Ае 2-3 трансфера иначе 10то место не ни бега следна сезона :D
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Му тргна на овие бе?
    Или уште така како скарани со спортот да не се?
    (не знам шо како се дешава периодов па да си прашам за Миланциве:D)
     
  10. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Ќе ви каже Интер во недела шо, како, до кај сте :yawn:
     
  11. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    И Милан не е тоа што беше..еднаш супер еднаш за никаде...8 место на табелата
    ’’Браво’’ за росоњерите:clap:
     
  12. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Ајде Росоњерииии , кај се изгубивте? Што мислите оваа година како се покажа тимот? Јас искрено сум задоволна иако можеше многу боље , али уште не е касно :D
     
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Propaliteti se ovie. Padna Berlusconi, padna i Milan.

    Forza Inter!!!
     
  14. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Не, него лоша трансфер политика на Галијани. Време е да си оди
     
  15. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Никогаш не биле пропалитети. Само треба некои измени да се направат и пак ќе си биде истиот тим.
     
  16. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Кутри Милан,мој златен Милан....до кај се стигнати сега?
     
  17. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    bice bolje,jednog dana..
     
  18. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    некогаш и негде
    така?
     
  19. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Ќе те сретнам јас...
     
  20. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки