1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Accessorize

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 28 август 2011.

  1. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Accessorize е лондонски бренд распространет ширум светот.Нивните производи се секогаш интересни,уникатни и модерни.Accessorize е споено со фирмата Monsoon која кај нас не е сеуште дојдена но имаат исто преубави работи.Првата Accessorize продавница е отворена во лондонската Covent Garden Piazza во 1984,а втората во Carnaby Street во 1986.Денес има повеќе од 600 продавници низ светот додека само во Британија 240.Овој бренд произведува чанти,накит,капи,шалови,ракавици,козметика,костими за капење и многу други работи.Дали вас ви се допаѓа и што мислите за овој бренд?Цените му се можеби малку повеќе од просечните македонски но затоа даваат големи попусти.

    [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Jowe и Buterfly-girl им се допаѓа ова.
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    преубави работи има и имам неколку работи купени од продавниците од скопје но едноставно многу е скапо за такви ситници па колку и да се убави кога е ептен скапо мене не ми се дава.. иначе стварно убави работи има :)
     
  3. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Јас имам два пара гаќички. Вредат за парите.
     
    На Ecii и thelittle17 им се допаѓа ова.
  4. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Има убави работи, да, но не ги вредат парите. Имам доста накит, нешто сама купено, нешто на поклон добиено, исто ко што на било која бижутерија ќе ѝ испадне камче, ќе `рѓоса ор ватевр, така и на овие, само што се 5 пати поскапи. Единствено ташните си вредат, ланци и тракатанци ко и сите остали.
     
  5. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Јас имам новчаник розев, голем преубав е :inlove:
    а цените тука се превисоки јас мислам дека 1.000 го купив на попуст :^)
    ланчињата се многу скапи, не ми се дава толку пари али стварно се убави :inlove:
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Прекрасни работи има, но и скапи...
    Цимерката ми купи гаќички од таму за роденден :) Нема промашување! :)

    [​IMG]
     
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Извонредни (и скапички) аксесоари. Кога шетам онака, без некоја посебна цел, ја избегнувам продавницата, бидејќи ако влезам внатре ќе треба да заглавам 3 часа, да ја испробам секоја можна обетка, ланче или белегзија и пак да излезам со празни раце.
    Сепак, доколку нешто навистина ми се допаѓа, не би штедела (иако во случајов би банкротирала, бидејќи нема нешто што не ми се свиѓа од таму) :D
     
  8. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Многу убави работи има особено сега за есен зима кога ќе искочат најубави шалчиња,капчиња,чантички..мераци! Да малце се скапички за наш стандард ама па убави се,што е убаво мора да се плати :D
     
    На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Ах, совршенство :inlove: Нема ланче, обетки, чанти што не ми се допаѓаат. Се е преубаво. Па сега кога ќе дојде есен/зима.. леле, леле кај ќе биде крајот. За скапи, скапи се, ама не можам друга замерка да најдам.
     
  10. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    Sеуште немам ништо купено но верувајте сакааммм! Iма преубави работи за секој стил најинтересни ми се и ланчињата и обетките(макар што не носам обетки) и новчаниците,марамите уфф неможам да се доискажам пред некој ден бев и видов преубаво ланче со глобус уфф го сакаммм но многу е скапо а јас ни денар немам се потрошив за први септември :D
    ете слика подолу не е баш такво но ете колку да имате некоја претстава :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MELISSA-69

    MELISSA-69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    9
    А, колкави се цените отприлика? Дека е скапо јас не сум ни влегла :D
     
  12. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    каде има ваква продавница во македонија?
     
  13. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Па пример, едно обично ланче со минијатурен привезок е околу 500-600 ден. Има и поскапи, зависи.
     
  14. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Во Скопје има на плоштад до дискотеката 69,во Рамстор и во големото веро во центар! за во др.градови не знам се уште ;)
     
  15. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    се сложувам.и мене ми се допаѓаат мнооогу работи од таму,ама за такви ситници едноставно не ми се даваат толку пари.
    za ova новчаниче,не ми се даваат преку 1000 денари,иако е прекрасно :)
     

    Прикачени фајлови:

  16. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    имам неколку работи од accessorize ама мислам дека цените им се навистина високи зашто за венче сигурно нема да дадам 1500 денари :fubar:
     
  17. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Во Accessorize најдобро е да се купува на попуст тогаш се исплати да се купува :)
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Моите апетити се големи, а мојот џеб е преслаб за Акцесорис.
    Имаат убав накит и ташни ама не бре прескапо е. 2000 денари за ланче со пеперутка, а на попуст 1000ка. Ти се молам, за бижутерија толку јас не давам. За наш стандард се прескапи. Да е нешто спешл, посебно па да се залетам ај, али накитот се гледа дека не цути од квалитет, обична бижутерија, само трендовска.
    Знам колку ми се можностите и не се залетувам по продавницава, си купувам поефтин накит.
    Ќе си отидам во југон на попуст ќе фатам од Страдивариус, Бершка, Сфера и Пул&Беар накит па за 30 сетина евра ќе купам цела кутија накит.
     
    На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Имам доста работи од Аксесориз, венчиња, обетки, ланчиња некои, алки , прстенче едно... Во Белград се поевтини работите а на папуст се дзабе стварите буквално.. Менѓуши што кога искочија беа 600 динари (околу 6 евра) јас на попуст си ги земав за 80 динари (околу 80 центи) а си ги вредат парите дефинитивно... Ма се ми се свиѓа од таму :inlove:
     
  20. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Абе за убаво, убави работи има. Ама не одговараат со мојот џеб така да не купувам од таму.
    Единствено нешто што имам од оваа продавница, ми е еден многу драг прстен што го добив на подарок :wasntme:
    [​IMG]
    [​IMG]