1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Accessorize

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 28 август 2011.

 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Accessorize е лондонски бренд распространет ширум светот.Нивните производи се секогаш интересни,уникатни и модерни.Accessorize е споено со фирмата Monsoon која кај нас не е сеуште дојдена но имаат исто преубави работи.Првата Accessorize продавница е отворена во лондонската Covent Garden Piazza во 1984,а втората во Carnaby Street во 1986.Денес има повеќе од 600 продавници низ светот додека само во Британија 240.Овој бренд произведува чанти,накит,капи,шалови,ракавици,козметика,костими за капење и многу други работи.Дали вас ви се допаѓа и што мислите за овој бренд?Цените му се можеби малку повеќе од просечните македонски но затоа даваат големи попусти.

  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Jowe и Buterfly-girl им се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  преубави работи има и имам неколку работи купени од продавниците од скопје но едноставно многу е скапо за такви ситници па колку и да се убави кога е ептен скапо мене не ми се дава.. иначе стварно убави работи има :)
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Јас имам два пара гаќички. Вредат за парите.
   
  На Ecii и thelittle17 им се допаѓа ова.
 4. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Има убави работи, да, но не ги вредат парите. Имам доста накит, нешто сама купено, нешто на поклон добиено, исто ко што на било која бижутерија ќе ѝ испадне камче, ќе `рѓоса ор ватевр, така и на овие, само што се 5 пати поскапи. Единствено ташните си вредат, ланци и тракатанци ко и сите остали.
   
 5. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Јас имам новчаник розев, голем преубав е :inlove:
  а цените тука се превисоки јас мислам дека 1.000 го купив на попуст :^)
  ланчињата се многу скапи, не ми се дава толку пари али стварно се убави :inlove:
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Прекрасни работи има, но и скапи...
  Цимерката ми купи гаќички од таму за роденден :) Нема промашување! :)

  [​IMG]
   
 7. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Извонредни (и скапички) аксесоари. Кога шетам онака, без некоја посебна цел, ја избегнувам продавницата, бидејќи ако влезам внатре ќе треба да заглавам 3 часа, да ја испробам секоја можна обетка, ланче или белегзија и пак да излезам со празни раце.
  Сепак, доколку нешто навистина ми се допаѓа, не би штедела (иако во случајов би банкротирала, бидејќи нема нешто што не ми се свиѓа од таму) :D
   
 8. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Многу убави работи има особено сега за есен зима кога ќе искочат најубави шалчиња,капчиња,чантички..мераци! Да малце се скапички за наш стандард ама па убави се,што е убаво мора да се плати :D
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Ах, совршенство :inlove: Нема ланче, обетки, чанти што не ми се допаѓаат. Се е преубаво. Па сега кога ќе дојде есен/зима.. леле, леле кај ќе биде крајот. За скапи, скапи се, ама не можам друга замерка да најдам.
   
 10. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Sеуште немам ништо купено но верувајте сакааммм! Iма преубави работи за секој стил најинтересни ми се и ланчињата и обетките(макар што не носам обетки) и новчаниците,марамите уфф неможам да се доискажам пред некој ден бев и видов преубаво ланче со глобус уфф го сакаммм но многу е скапо а јас ни денар немам се потрошив за први септември :D
  ете слика подолу не е баш такво но ете колку да имате некоја претстава :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MELISSA-69

  MELISSA-69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  А, колкави се цените отприлика? Дека е скапо јас не сум ни влегла :D
   
 12. millagros

  millagros Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  каде има ваква продавница во македонија?
   
 13. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  899
  Допаѓања:
  1.958
  Пол:
  Женски
  Па пример, едно обично ланче со минијатурен привезок е околу 500-600 ден. Има и поскапи, зависи.
   
 14. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Во Скопје има на плоштад до дискотеката 69,во Рамстор и во големото веро во центар! за во др.градови не знам се уште ;)
   
 15. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  59
  се сложувам.и мене ми се допаѓаат мнооогу работи од таму,ама за такви ситници едноставно не ми се даваат толку пари.
  za ova новчаниче,не ми се даваат преку 1000 денари,иако е прекрасно :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  имам неколку работи од accessorize ама мислам дека цените им се навистина високи зашто за венче сигурно нема да дадам 1500 денари :fubar:
   
 17. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Во Accessorize најдобро е да се купува на попуст тогаш се исплати да се купува :)
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Моите апетити се големи, а мојот џеб е преслаб за Акцесорис.
  Имаат убав накит и ташни ама не бре прескапо е. 2000 денари за ланче со пеперутка, а на попуст 1000ка. Ти се молам, за бижутерија толку јас не давам. За наш стандард се прескапи. Да е нешто спешл, посебно па да се залетам ај, али накитот се гледа дека не цути од квалитет, обична бижутерија, само трендовска.
  Знам колку ми се можностите и не се залетувам по продавницава, си купувам поефтин накит.
  Ќе си отидам во југон на попуст ќе фатам од Страдивариус, Бершка, Сфера и Пул&Беар накит па за 30 сетина евра ќе купам цела кутија накит.
   
  На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Имам доста работи од Аксесориз, венчиња, обетки, ланчиња некои, алки , прстенче едно... Во Белград се поевтини работите а на папуст се дзабе стварите буквално.. Менѓуши што кога искочија беа 600 динари (околу 6 евра) јас на попуст си ги земав за 80 динари (околу 80 центи) а си ги вредат парите дефинитивно... Ма се ми се свиѓа од таму :inlove:
   
 20. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Абе за убаво, убави работи има. Ама не одговараат со мојот џеб така да не купувам од таму.
  Единствено нешто што имам од оваа продавница, ми е еден многу драг прстен што го добив на подарок :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]