Accessorize

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 28 август 2011.

 1. aleksandra33

  aleksandra33 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  ima preubavi raboti i nakit i tashni, ama koga ke gi vidam cenite mi se loshi. istite raboti na drugo mesto moze da se najdat za poeftino ova ne vredi voopshto mnogu se zanesuvaat!
   
 2. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  Супер работи , да малку скапички ама уникатни за разлика од другиве бижутерии . Имам доста работи од таму.
   
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.495
  Има многу убави работи. Секогаш она што е ИН во моментов, го има во Аксесорајз.
  Ама цените... Е цените, де цените.. Што се однесува за мене, премногу ми се ,,напумпани,,. |(

  Сфаќам светски познат бренд, се тоа.. Ама едно цветче мало за на глава да е 500 и више ден... Јок бре.. Не го купувам од таму, па ако сака последно нека е. :fubar:

  Едино ланчињата тако звани БУФ се со според мене доста прифатлива цена.. :inlove:
   
 4. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Имам многу работи од accessorize , ги обожавам , највеќе прстените, обетки , марами, се... :inlove:
  И на ќеркичката од таму најубави шнолички и купувам ...
  А за квалитетот :worried: не е баш .. една алка колку си ја сакав , по неколку носења почна да се лупи сребреното :@ , може не се најисплатливи ама женско ко женско, :angel: за детаљи не жалам ... :)
   
 5. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Што мислите на официјалната страна на акцесориз,истите производи ги има кај нас? :/
   
 6. SexyTeenGirl

  SexyTeenGirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Па искрено не ми се свиѓаат нешо нај нај, али има по нешто шо „ќе ми фати око„ :) А се сложувам со сите дека ептен им се високи цените (а искрено баш не се исплати) :?
   
 7. alison

  alison Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  8
  јас често купувам од таму ама понекогаш си чекам попуст затоа што мн пати ке фукнам по 2000 3000 за мн работи и после истите на попуст.. срце ме стега.. сега почесто си чекам попусти :)
  за да не ми биде криво... иначе носат исти работи ама не секогаш, често ги следам и кај нас и на нет,и има мн работи што кај нас ги нема на жал...тоа е тоа.
   
 8. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Има прееееубави работи, ама многу е скапо бре. :worried:
  Можам да си дозволам еднаш до два пати во месецот да си купам нешто.
   
 9. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  Како што веќе кажав,се ми се допаѓа,ама цените,бре,Алооо.1200 за едно тефтерче?Абе ајде.Или пак,за едно обчно капче 2000?Освен ако ги намалат,ама сепак...
   
 10. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Има попус :)Не на се но сепак на нешто има,јас не сум задоволна од квалитетот иначе..Една алка веднаш ми се скина :/
   
 11. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Има премногу убави работи.. но цените навистина се претерани..

  Братучетка моја има купено една шнола од оние за коса.. цвет... ваква нешто
  [​IMG] и само една 700ден.. :^)
   
 12. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.858
  Пол:
  Женски
  Последно бев пред некој ден, барав да си купам некоја мала шнола украсна и се разочарав. Немаше ништо од шноли страна тоа што го има на пазар слично. Ми се допаднаа само едни нараквици преубави беа, цената им беше 500 денари ама си вредеа, знам оти ако ја купам ке ја носам. Углавно се полошо и полошо во продавниците. Порано беа уникатни, сега пола работи нивни и на пазар ги има.
   
 13. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  654
  Јас купив маска за Iphone, 790 ден.
  Имам една чанта од таму и обетки.
  гаќички немам земено, дали знае некој по колку се ?! :worried:
  има интересни..
   
 14. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Маските за ајфон сега се по 200 :D
   
 15. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Има преубави работи, но цените се прескапи за нашиот стадард.
  Купувам, кога нешто стварно ќе ми се засвиѓа или кога има тотална распродажба.
  Инаку квалитетот е ист како на секоја друга бижутерија, ланчињата пребрзо црнеат...
  Моделите се ептен цакани... :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Офф како би ги дала сите пари на една ваква ташнаа... :tmi:
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Околу 600.
  Јас купувам ама секогаш на попуст. Едни земав редовна цена за да си се почастам, и не пак во скора идинина. :D Јас се чувствувам поженствено кога на себе имам убава долна облека, плус кој што сака нека збори ама се е издржливо. Тие што сум ги купила од Бисер 4-5 месеца ме траат, а од Extreme intimo 3 години веќе. Па купи на попуст, достапна цена се и завршена работа.

  Јас имам дома колекции од Accessorize. Мајка ми кога е 70% попуст купува се и сешто. Дома имам резервни подароци за 5 години од сега, по цени од 100 и нешто или 200 и нешто денари. :D