1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Age of love (Fox life)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cacy, 4 август 2011.

 1. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Од 12 јули на FOX life започна нов шоу ,,Age of love"
  [​IMG]
  Во ова шоу се работи за тенисерот Mark Philippoussis кој е во потрага по љубовен партнер.
  Почетокот на ова шоу започнува кога Марк ги запознава девојките од 40 години и се зачудува бидејки тој не очекува толку стари жени.Но и покрај возраста тие изгледаат прекрасно како да имаат 20 години!
  Потоа ги запознава девојките од 20 години кои се помлади и поубави но не толку зрели како тие од 40 години.

  Mark Philippoussis
  [​IMG]
  [​IMG]

  Биографија:

  Со комбинација на прекрасен изглед, неверојатен успех и лесно шарм, тенис суперѕвезда Означи Philippoussis многу добро може да биде најмногу право диплома во Америка.
  Роден е во 1976 година во Мелбурн, Австралија, почетоци Означи беа несреќен. "Дојдов од ништо", вели тој во описот на својата формативни години. Всушност, татко му, кој го посвети животот на развојот на својот син зеде втората работа возење такси во текот на ноќта за поддршка на младите во кариерата на својот син. Често, ќе поминат неколку дена плата на тенис облека за својот син.
  Неговите борби се со краток век, сепак, како агресивен стил на игра на Mark наскоро му помогна да доминираат Австралија тенис и пукаше кон меѓународната сцена. До 1999 година Означи ја урнале првите десет во светот. Означи стана домаќинство име и премиерот цел за спонзори речиси преку ноќ.
  Означи претвори професионалец во 1994 година. Следната година, на возраст од 19, тој беше најмладиот играч во историјата на овој спорт до крајот на годината во првите 50. Во 1996 година, тој вознемири Пит Сампрас во Австралија опен, а во 2003 Означи Напредно на финалето на Вимблдон да се соочи со Роже Федерер.
  А само-таканаречените "адреналин џанки," Марк е навика за сите работи брзо коњи, авиони, мотори и автомобили. Тој е страствен сурфер и небото нуркач! И, тој е дури и на пат да се добие дозвола својата пилот.
  Означи навистина цени едноставноста на животот да се биде надвор, земајќи сурфање патувања и навистина ужива живеење. Всушност, еден од неговите сеќавања е на сурфање патување го зеде со себе да Коста Рика. Тој Журките за отворено тушеви и селски амбиент.
  Сите успех Марк не му изолирани од стапици на љубовта. Начинот на живеење нафрли врз него од страна на неговиот успех на патување, нестабилност-му спречени solidifying неодамнешната врска.
  Медиумите не им помогна, често insinuating дека тој е Слободен било кој број на познати личности. "Јас сум често на последниот да се знае кого јас сум датира," Марк шеги за притиснете шпекулации.
  На прес има занемаруваат фактот дека Марк во моментов е во здрава, посветена врска-со своето милениче Rottweiler. "Тоа е совршен однос", тврди тој, "таа не праша каде сум била и таа е секогаш таму за мене."
  Означи е подготвен за сето тоа да се промени. Тој си најде дом во Лас Вегас, Невада и е пресвртница во неговиот живот. За прв пат, Марк чувствува дека тој има постигнато доволно стабилност поканите некого во својот живот и во неговото срце.

  Еве нешто и за девојките:

  Adelaide
  [​IMG]
  Години:26
  Образование:BA in Literature, University of Iowa
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема
  Работа:Фото Новинар

  Amanda
  [​IMG]
  Години:25
  Образование:Моментално учи на Middle Tennessee State University
  Некогаш мажена: Не
  Деца:Нема

  Lauren
  [​IMG]

  Години:27
  Образование:Computer Informational Technology
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема

  Megan
  [​IMG]
  Години:21
  Образование:Моментално учи на Loyola University
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема

  Tessa
  [​IMG]

  Години:23
  Образование:Westford College of Real Estate
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема

  Mary
  [​IMG]
  Години:24
  Образование: University of New Mexico
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема

  Jodie
  [​IMG]
  Години:46
  Образование:BA, Political Science, Texas Tech
  Некогаш мажена:Еднаш
  Деца: 1 син Jack-8 год.

  Kelli
  [​IMG]
  Години:40
  Образование:Real Estate License
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема

  Jennifer
  [​IMG]
  Години:48
  Образование:Liberal Arts Associates Degree Los Angeles Harbor College & Cal St. Dominguez Hills
  Некогаш мажена:2 пати
  Деца:Син 25 год

  Maria
  [​IMG]
  Години:42
  Образование:BA, North Carolina School of the Arts
  Некогаш мажена:Еднаш
  Деца:Нема

  Jayanna
  [​IMG]
  Години:39
  Образование:Dental & Real Estate School
  Некогаш мажена:Еднаш
  Деца:Нема


  Angela
  [​IMG]
  Години:40
  Образование:AA, Business Marketing, Kalamazoo Valley College
  Некогаш мажена:2 пати
  Деца:Син 21 год.

  Lynn
  [​IMG]
  Години:40
  Образование:Fashion Institute of Design & Merchandising
  Некогаш мажена:Не
  Деца:Нема


  Дали вие го гледате ова шоу и дали ви се допаѓа?
  Јас го гледам на FOX Life ама незнам кога точно го дават :?:
  П.С.Ако има ваква тема-веднаш клуч :!:
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Age of love(Doba ljubavi)

  Го даваат сабота навечер, е сега точно не ми текнува кога. Го гледам, тепам време. Не дека е нешто интересно. Сите ги излапа овај, од прва до последна, и се прави на мутав на сите, ама некои се фалат дека ги бакнал. Сите му биле симпатични, не знам што ти уште не. Мене лично, не ми се допаѓа :) Глупости живи :)


  ама фаворит ми е Аманда мислам се викаше
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Го даваат во вторник во 21.10. Овие постариве ми се поинтересни. Навивав за Лин ама испадна, а најмногу ме нервира Mary некако е многу препотентна
   
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Вторник е репризата мислам, среда исто така. А и сабота ;)
   
 5. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Си го гледам и јас ова. Интересно е. :) Од 20 годишните уште од почеток ми беше омилена Аманда. Се гледа дека е затрескана во него искрено. А и некако најинтелигентна ми е, најпаметна.

  Од постарите навивам за Џенифер (најстарата). Жената е неверојатна! Згодна, убава, паметна!!!
  Многу ми личи на Аналиа или на Вилхемина од Грдата Бети :lol: . Зар не?! :wasntme:

  А се молам овој да ја исфрли Мери! Поголема плачка од неа не сум сретнала! Лелее за се' ќе се расплаче.
  Бог да чува. |(

  И уште останува да кажам за тенисерот. Многу е културен, мил и вистински џентлмен. :clap:
  Значи не се преценува, убаво се однесува со СИТЕ девојки, мрази кога дојде до елиминациите, не сака да ги повреди... Сите пофални зборови! :clap:
  ( Иако и не ми е толкав лепотан :$ ).

  Незнам зошто, се си мислам дека овие две ќе бидат во финале :^) .
  [​IMG]

  Едит - Прочитав на Интернет која ја избрал. Во спојлер:
  Аманда :^) :clap:
   
  На crazylady, Cacy и eutixismena им се допаѓа ова.
 6. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Изгледа не била успешна серијата затоа што само една сезона има, инаку мене ми е интересна. Најмногу ме иритира Мери затоа што по цел ден плаче. Џенифер ми е нај срцка, а за 48години изгледа сјајно.
   
 7. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Да, Мери постојано плаче :o
  Еднаш плаче за смеење а другпат оти не победила или па некој и кажал нешто |( :lol:
  Сега заедно живеат и многу е тешка ситуацијата :!:
   
 8. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Глупо шоу и сите во него што се глупираат се очајни. Катастрофа. Воопшто не ми се допаѓаат вакви емисии од овој тип :puke:
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.690
  Допаѓања:
  65.001
  Пол:
  Женски
  Шоуво некако ми нема смисла. Куп жени се расправаат за еден маж. Он битно сите си ги избацува, си се испошлапа :rofl: И рпочитав која ја одбрал и мило ми е, најмногу за неа бев :)
   
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Го загледав ја вчера првпат, интересно е.
  Останаа 2 од по дваесет години (Аманда и Меган) и 2 од по 40 години (Марија и Џенифер)
  Иначе мило ми е што испадна онаа Џоана, уф колку ме нервираше се најпаметна се прави, попува на сите, па ако и е :devil: .
  Иначе ако Аманда ја избрал баш ми е мило. :)
   
 11. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Имам гледано неколку епизоди и највеќе ми се допаѓа Аманда
  (видов дека и неа ја избрал на крај :rofl: )
  Да не знае некој кога точно го даваат бидејќи у последно време никако да го начекам :?:
   
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Само едно ќе кажам: после жените се чудат зашто се угнетувани и во 21 век, нема еманципација, нема еднаквост бла, бла, бла. Жениве кои се пријавуваат за ова се срам за женскиот род. А што е најтрагично сите се онака згодни, се држат, не е дека не можат да си најдат некој во реалниот живот.
   
  На crazylady и RainBow им се допаѓа ова.
 13. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Го гледам ама не отпочеток...го фанав таа ден кога ја избркаа таа лигавата шо само плачеше не ми текнуе како се викаше...инаку навивам за Аманда и Џенифер :)
   
 15. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Гледав една епизода и останав со вилицата до паркет. Не е можно човечката глупост да оди толку далеку еј. Бетер од Tough Love. Куп жени кај шо си вадат очи и се препичаваат за некој мочко. А овај оди на прошетки со секоја посебно да ја лапа. Ни на сон не глеам бре ова. :rock:
   
 16. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Го даваат пак реприза на фокс лајф во 2:30 секој ден, многу ми е интересна.
  Постарите ми се многу интересни, воопшто не личат на годините. :o

  Инаку од младите Мери многу ме нервира. :devil:
  Џенифер е преубава, на глумица ми личи.
   
 17. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Глупост во боја на квадрат. На почетокот мислев дека е некоја шега и уште не можам да сфатам што и зошто се случува. :|