1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Age of love (Fox life)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cacy, 4 август 2011.

  1. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Од 12 јули на FOX life започна нов шоу ,,Age of love"
    [​IMG]
    Во ова шоу се работи за тенисерот Mark Philippoussis кој е во потрага по љубовен партнер.
    Почетокот на ова шоу започнува кога Марк ги запознава девојките од 40 години и се зачудува бидејки тој не очекува толку стари жени.Но и покрај возраста тие изгледаат прекрасно како да имаат 20 години!
    Потоа ги запознава девојките од 20 години кои се помлади и поубави но не толку зрели како тие од 40 години.

    Mark Philippoussis
    [​IMG]
    [​IMG]

    Биографија:

    Со комбинација на прекрасен изглед, неверојатен успех и лесно шарм, тенис суперѕвезда Означи Philippoussis многу добро може да биде најмногу право диплома во Америка.
    Роден е во 1976 година во Мелбурн, Австралија, почетоци Означи беа несреќен. "Дојдов од ништо", вели тој во описот на својата формативни години. Всушност, татко му, кој го посвети животот на развојот на својот син зеде втората работа возење такси во текот на ноќта за поддршка на младите во кариерата на својот син. Често, ќе поминат неколку дена плата на тенис облека за својот син.
    Неговите борби се со краток век, сепак, како агресивен стил на игра на Mark наскоро му помогна да доминираат Австралија тенис и пукаше кон меѓународната сцена. До 1999 година Означи ја урнале првите десет во светот. Означи стана домаќинство име и премиерот цел за спонзори речиси преку ноќ.
    Означи претвори професионалец во 1994 година. Следната година, на возраст од 19, тој беше најмладиот играч во историјата на овој спорт до крајот на годината во првите 50. Во 1996 година, тој вознемири Пит Сампрас во Австралија опен, а во 2003 Означи Напредно на финалето на Вимблдон да се соочи со Роже Федерер.
    А само-таканаречените "адреналин џанки," Марк е навика за сите работи брзо коњи, авиони, мотори и автомобили. Тој е страствен сурфер и небото нуркач! И, тој е дури и на пат да се добие дозвола својата пилот.
    Означи навистина цени едноставноста на животот да се биде надвор, земајќи сурфање патувања и навистина ужива живеење. Всушност, еден од неговите сеќавања е на сурфање патување го зеде со себе да Коста Рика. Тој Журките за отворено тушеви и селски амбиент.
    Сите успех Марк не му изолирани од стапици на љубовта. Начинот на живеење нафрли врз него од страна на неговиот успех на патување, нестабилност-му спречени solidifying неодамнешната врска.
    Медиумите не им помогна, често insinuating дека тој е Слободен било кој број на познати личности. "Јас сум често на последниот да се знае кого јас сум датира," Марк шеги за притиснете шпекулации.
    На прес има занемаруваат фактот дека Марк во моментов е во здрава, посветена врска-со своето милениче Rottweiler. "Тоа е совршен однос", тврди тој, "таа не праша каде сум била и таа е секогаш таму за мене."
    Означи е подготвен за сето тоа да се промени. Тој си најде дом во Лас Вегас, Невада и е пресвртница во неговиот живот. За прв пат, Марк чувствува дека тој има постигнато доволно стабилност поканите некого во својот живот и во неговото срце.

    Еве нешто и за девојките:

    Adelaide
    [​IMG]
    Години:26
    Образование:BA in Literature, University of Iowa
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема
    Работа:Фото Новинар

    Amanda
    [​IMG]
    Години:25
    Образование:Моментално учи на Middle Tennessee State University
    Некогаш мажена: Не
    Деца:Нема

    Lauren
    [​IMG]

    Години:27
    Образование:Computer Informational Technology
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема

    Megan
    [​IMG]
    Години:21
    Образование:Моментално учи на Loyola University
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема

    Tessa
    [​IMG]

    Години:23
    Образование:Westford College of Real Estate
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема

    Mary
    [​IMG]
    Години:24
    Образование: University of New Mexico
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема

    Jodie
    [​IMG]
    Години:46
    Образование:BA, Political Science, Texas Tech
    Некогаш мажена:Еднаш
    Деца: 1 син Jack-8 год.

    Kelli
    [​IMG]
    Години:40
    Образование:Real Estate License
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема

    Jennifer
    [​IMG]
    Години:48
    Образование:Liberal Arts Associates Degree Los Angeles Harbor College & Cal St. Dominguez Hills
    Некогаш мажена:2 пати
    Деца:Син 25 год

    Maria
    [​IMG]
    Години:42
    Образование:BA, North Carolina School of the Arts
    Некогаш мажена:Еднаш
    Деца:Нема

    Jayanna
    [​IMG]
    Години:39
    Образование:Dental & Real Estate School
    Некогаш мажена:Еднаш
    Деца:Нема


    Angela
    [​IMG]
    Години:40
    Образование:AA, Business Marketing, Kalamazoo Valley College
    Некогаш мажена:2 пати
    Деца:Син 21 год.

    Lynn
    [​IMG]
    Години:40
    Образование:Fashion Institute of Design & Merchandising
    Некогаш мажена:Не
    Деца:Нема


    Дали вие го гледате ова шоу и дали ви се допаѓа?
    Јас го гледам на FOX Life ама незнам кога точно го дават :?:
    П.С.Ако има ваква тема-веднаш клуч :!:
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Age of love(Doba ljubavi)

    Го даваат сабота навечер, е сега точно не ми текнува кога. Го гледам, тепам време. Не дека е нешто интересно. Сите ги излапа овај, од прва до последна, и се прави на мутав на сите, ама некои се фалат дека ги бакнал. Сите му биле симпатични, не знам што ти уште не. Мене лично, не ми се допаѓа :) Глупости живи :)


    ама фаворит ми е Аманда мислам се викаше
     
    На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Го даваат во вторник во 21.10. Овие постариве ми се поинтересни. Навивав за Лин ама испадна, а најмногу ме нервира Mary некако е многу препотентна
     
  4. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Вторник е репризата мислам, среда исто така. А и сабота ;)
     
  5. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Си го гледам и јас ова. Интересно е. :) Од 20 годишните уште од почеток ми беше омилена Аманда. Се гледа дека е затрескана во него искрено. А и некако најинтелигентна ми е, најпаметна.

    Од постарите навивам за Џенифер (најстарата). Жената е неверојатна! Згодна, убава, паметна!!!
    Многу ми личи на Аналиа или на Вилхемина од Грдата Бети :lol: . Зар не?! :wasntme:

    А се молам овој да ја исфрли Мери! Поголема плачка од неа не сум сретнала! Лелее за се' ќе се расплаче.
    Бог да чува. |(

    И уште останува да кажам за тенисерот. Многу е културен, мил и вистински џентлмен. :clap:
    Значи не се преценува, убаво се однесува со СИТЕ девојки, мрази кога дојде до елиминациите, не сака да ги повреди... Сите пофални зборови! :clap:
    ( Иако и не ми е толкав лепотан :$ ).

    Незнам зошто, се си мислам дека овие две ќе бидат во финале :^) .
    [​IMG]

    Едит - Прочитав на Интернет која ја избрал. Во спојлер:
    Аманда :^) :clap:
     
    На crazylady, Cacy и eutixismena им се допаѓа ова.
  6. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Изгледа не била успешна серијата затоа што само една сезона има, инаку мене ми е интересна. Најмногу ме иритира Мери затоа што по цел ден плаче. Џенифер ми е нај срцка, а за 48години изгледа сјајно.
     
  7. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Да, Мери постојано плаче :o
    Еднаш плаче за смеење а другпат оти не победила или па некој и кажал нешто |( :lol:
    Сега заедно живеат и многу е тешка ситуацијата :!:
     
  8. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Глупо шоу и сите во него што се глупираат се очајни. Катастрофа. Воопшто не ми се допаѓаат вакви емисии од овој тип :puke:
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Шоуво некако ми нема смисла. Куп жени се расправаат за еден маж. Он битно сите си ги избацува, си се испошлапа :rofl: И рпочитав која ја одбрал и мило ми е, најмногу за неа бев :)
     
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Го загледав ја вчера првпат, интересно е.
    Останаа 2 од по дваесет години (Аманда и Меган) и 2 од по 40 години (Марија и Џенифер)
    Иначе мило ми е што испадна онаа Џоана, уф колку ме нервираше се најпаметна се прави, попува на сите, па ако и е :devil: .
    Иначе ако Аманда ја избрал баш ми е мило. :)
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Имам гледано неколку епизоди и највеќе ми се допаѓа Аманда
    (видов дека и неа ја избрал на крај :rofl: )
    Да не знае некој кога точно го даваат бидејќи у последно време никако да го начекам :?:
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Само едно ќе кажам: после жените се чудат зашто се угнетувани и во 21 век, нема еманципација, нема еднаквост бла, бла, бла. Жениве кои се пријавуваат за ова се срам за женскиот род. А што е најтрагично сите се онака згодни, се држат, не е дека не можат да си најдат некој во реалниот живот.
     
    На crazylady и RainBow им се допаѓа ова.
  13. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Го гледам ама не отпочеток...го фанав таа ден кога ја избркаа таа лигавата шо само плачеше не ми текнуе како се викаше...инаку навивам за Аманда и Џенифер :)
     
  15. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Гледав една епизода и останав со вилицата до паркет. Не е можно човечката глупост да оди толку далеку еј. Бетер од Tough Love. Куп жени кај шо си вадат очи и се препичаваат за некој мочко. А овај оди на прошетки со секоја посебно да ја лапа. Ни на сон не глеам бре ова. :rock:
     
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Го даваат пак реприза на фокс лајф во 2:30 секој ден, многу ми е интересна.
    Постарите ми се многу интересни, воопшто не личат на годините. :o

    Инаку од младите Мери многу ме нервира. :devil:
    Џенифер е преубава, на глумица ми личи.
     
  17. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Глупост во боја на квадрат. На почетокот мислев дека е некоја шега и уште не можам да сфатам што и зошто се случува. :|