AIESEC (Можности и доживувања)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од LilMissBossy, 8 февруари 2013.

 1. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Девојки дали знаете за AIESEC и дали сте биле дел од оваа студентска организација? Дали некогаш сте патувале со нив? Какви се вашите искуства од патувањата? :rofl:
  Јас би сакала да волонтирам,но ми треба нечие претходно искуство за да добијам слика што можам да очекувам од едно вакво искуство.
  Во продолжение нивната официјална страна : http://www.aiesec.org
  и пошироко објаснение што точно е AIESEC : http://en.wikipedia.org/wiki/AIESEC
   
 2. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.008
  Темава во Патувања и одмори?! Нешто не си разбрала, ова е студентска организација не туристичка агенција. Примаат нови членови 2 пати годишно, есен и пролет.
  Тогаш одиш на презентација и имаш да пополниш онајн апликација. Ако те примаат ќе те известат.
  Начин да патуваш со нив е да те изберат како претставник на некој од проектите во кои учествуваат преку Youth in Action, тоа се семинари каде одиш да научиш и да пренесеш знаење назад во организацијата, а не да се шеташ ;)
  Имаат хиерархиска поставеност ако си од вчера волонтер предност за учество на проекти ќе имаат постарите членови на повисоките позиции.
   
 3. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Па не знаев каде да ја сместам инаку знам за што постои AIESEC.Ти благодарам и за дополнителното инфо за нив,во секој случај. :) Имаш учествувано во некој нивни проект до сега?
   
 4. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Јас сега добив термин за интеврју за организацијата, ми треба искусна феминка за оваа област да ми каже што како кога и се поврзано со АИЕСЕЦ