1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AIESEC (Можности и доживувања)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од LilMissBossy, 8 февруари 2013.

  1. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Девојки дали знаете за AIESEC и дали сте биле дел од оваа студентска организација? Дали некогаш сте патувале со нив? Какви се вашите искуства од патувањата? :rofl:
    Јас би сакала да волонтирам,но ми треба нечие претходно искуство за да добијам слика што можам да очекувам од едно вакво искуство.
    Во продолжение нивната официјална страна : http://www.aiesec.org
    и пошироко објаснение што точно е AIESEC : http://en.wikipedia.org/wiki/AIESEC
     
  2. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Темава во Патувања и одмори?! Нешто не си разбрала, ова е студентска организација не туристичка агенција. Примаат нови членови 2 пати годишно, есен и пролет.
    Тогаш одиш на презентација и имаш да пополниш онајн апликација. Ако те примаат ќе те известат.
    Начин да патуваш со нив е да те изберат како претставник на некој од проектите во кои учествуваат преку Youth in Action, тоа се семинари каде одиш да научиш и да пренесеш знаење назад во организацијата, а не да се шеташ ;)
    Имаат хиерархиска поставеност ако си од вчера волонтер предност за учество на проекти ќе имаат постарите членови на повисоките позиции.
     
  3. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па не знаев каде да ја сместам инаку знам за што постои AIESEC.Ти благодарам и за дополнителното инфо за нив,во секој случај. :) Имаш учествувано во некој нивни проект до сега?
     
  4. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    Јас сега добив термин за интеврју за организацијата, ми треба искусна феминка за оваа област да ми каже што како кога и се поврзано со АИЕСЕЦ