1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aliados -Сојузници

Дискусија во 'Канта' започната од Cvetetto, 21 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Ова е нова ангрентинска тинејџерска сериј.Во серијата се зборува за 6 млади луѓе кои тереба да умрат во ист ден ,меѓуто се Појавуват други луѓе кои ги спасуваат нивните Aliado
  Ови децата се
  Ноа(Тијаго од Ангели,сега е неодговорен женкар,кој несака да го прифати војот 2год.син) негов Aliado е Венециа( го спасува кога ќе падне од скала и доаѓа од друга панета)
  Азул(популарна,анорексична ,лоша поп ѕвезда) нејзин Aliado е Луз(самата себеси нејзината длабок внатрешност)
  Мануел негов Aliado е Гопал(дете од светот на огледалата,всушност тие се гледале и порано,но кога Мануел им кажал на неговите дека зборува со такво дете го однеле на психијата исто така е кукавица,но и дете без другари па затоа негов единстен другар е Гоапл)
  Маја нејзни Aliado е Амбар(таа исто така доаѓа од друга планета за да и помогне на Маја да стане добра.Всушност Маја станува лоша кога губи на натперварот Pop Idola од Азул и е изневерена од нејзината најдобар другарка Азул.За шлаг на тортата татко и живее среќно ,богато со другото негово семејство,а таа цел живот трпи заедно со нејзината мајка.).
  Франко :inlove: (дете кое се забавува крадејќи и играјќи и се заљубува во Азул) негов Aliado е Матиаз(Франко го убива Матиаз бидејќи е богат и Матиаз оживува)
  Валентин(дете кое мајка му го оставила на дом за деца и побегнала да живее заедно со брат му)негов Aliado е Деби(чупче кое е израснато во фамилија и разговара со животните)
  И на крај е Јан( тој е како „Главен„ на овие Aliado, и е брат на Валентин)
  Меѓутоа има и луѓе кој се против нив има и лоши луѓе
  http://www.youtube.com/watch?v=BnbM42CDI_k
  Еве ја 1вата епизода
  Серијава е од Cris Morena па затоа има и диск еве го и него
  http://www.youtube.com/watch?v=sj9Q7_BY9nQ
  Во Аргентина серијата е до 22епизода иначе ајде да побараме да ја стават не некоја наша ТВ многу интересна серија е ... :D :D :D :D
  Што велите ви се допаѓа серијава?
   

  Прикачени фајлови:

  • imgres.jpg
   imgres.jpg
   Големина на фајлот:
   11,8 KB
   Прегледи:
   111
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  П.С
  Заборавив ако е дупла во канта ,ама не верувам a и чекам коментари :D
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.485
  Допаѓања:
  64.031
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.