1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

AliExpress

Дискусија во 'Мода и стил' започната од pamelche, 27 февруари 2013.

  1. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Онлајн шопинг

    Првата нарачка мене ми стигна после само 15 дена! Втората (и 3 и 4тата заедно) за 40на дена...карикирам сега, ама отприлика толку.
    Кога ќе нарачуваш Лилит, провери го продавачот за неговата експедитивност при испорака, обично кога некои многу брзо испорачуваат луѓето тоа го пишуваат и им даваат високи оцени, па отприлика ќе знаеш што да очекуваш.

    Иначе стигна јакна за мм, препреубава е, баш како што е наведено и како што е на сликата. Во однос на големините - СЕКОГАШ нарачувајте по димензии, никако во S, М, L, пошто ај што знаеме да си се преценуваме, туку и кинескиве бројчиња се за број, број и 1/2 помали од нашите.

    Најосновно - барајте продавачи со висок % на позитив фидбек, и на коњ сте.
     
    На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    Некои после 16 дена, некои за 20, а еве една уште чекам порачана на 23 ти Март, се зависи од продавачот и некои други околности, пошта, царина и сл.
     
  3. TheScarletDandelion

    TheScarletDandelion Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    248
    Онлајн шопинг

    Исто и јас имав порачано од Aliexpress, производите ми стигнаа за околу месец дена, единствен пропуст беше тоа што еден приозвод беше заменет со друг, најверојатно дека порачката беше од повеќе производи...Со оглед на прифатливите цени, сите производи беа супер :D
     
  4. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    Онлајн шопинг

    Некоја што има искуство од Алиекспрес? Со картичка на Стопанска Банка :)
     
  5. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    Што поточно?
     
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    Мене паника ме фаќа :sweat: од моите штикли абер нема :worried: се прашувам дали ќе стасаат
     
  7. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    Има некој купувано од Алиекспрес со интернет картичката од Стопанска банка?
    Сакам да си извадам, ама ако не може со неа да купувам од али, тогаш воопшто да не се мачам.
     
  8. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    јас денес поднесов барање за картичката од стопанска, за 10 дена ке ми стигне и ке пробам да порачам од алиекспрес, баш и поради странава ја вадам :lol: па ке ти пишам како ке пројдам, ако не пише некој кој веке што има искуство.
     
    На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kmaja

    kmaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    96
    Онлајн шопинг

    Девојки имам нарачано неколку работи од Aliexpress на 24.04. Мислите дека е нормално што уште не се стигнати?
     
  10. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    Дојдов да ги пофалам aliexpress!На 21 ми ја пратија нарачката, ми стигна денес, е сеа изгледа како долгичок период, ама вреди да се чека.Си порачав LED саат со Мики Маус, и прекрасен е.Си стигна во најдобра кондиција, одлично спакуван и ми го донесоа до дома, и нормално немаше никаква поштарина и царинење.За 6 долари саат, вреди ептен.
    Сеа чекам уште маска за телефон и LED маичка па ќе правам нова нарачка деновиве :)
    [​IMG]
     
  11. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Онлајн шопинг

    Да! Обично се чека 30-45 дена, така да не се секирај , ќе ти стигнат ;)
     
    На kmaja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Онлајн шопинг

    Со интернет картичката на Стопанска банка може да се нарачува на Aliexpress?
    И колку е безбедна оваа страна?
     
  13. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    Да може и немај гајле, досега што сум порачала се сум добила.
     
  14. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Онлајн шопинг

    Си порачав вечерва и јас од алиекспрес. Едни балетанки и сукња. Двете ме фатија 500 денари. Па сега да чекам само да ми стигнат и да видам дали ќе ми се погодат. :)
     
  15. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Онлајн шопинг

    Прв пат нарачав сега од Купи Лесно, ама платив со уплатница, некако страв ми е со картичка и треба некој сигурен до мене да седи да ми покаже :lol: Се надевам дека ке ја добијам вака порачката :D Некој да не има порачувано нешто од Купи Лесно ?
     
  16. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Онлајн шопинг

    ^ Истите работи од Купи лесно ги има по овие страни ко алиекспрес за џабе пари :) . Една сукња што сакав да ја земам од Купи лесно за 720 денари ја видов на алиекспрес и ја порачав од таму за 2.4 долари.
    [​IMG]
    Колку што читав за фустаните и сличните работи исто се чека 10-20 дена за да ти ги достават, башка и им плаќаш на нив за достава :^) .
    Ај да е некој денар разлика во цената ај ќе си речеш, ама ги продаваат по мноооогу поголеми цени од ова страниве. Па зашто да им ги дадеш толку многу пари кога за исто време и многу помала цена ќе ги добиеш работите исто до дома :)
     
    На sweet-cherry и sunfemina им се допаѓа ова.
  17. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Онлајн шопинг

    Да да видов вчера ја разгледав темата и ја отворив Али Експрес, не сум ја знаела до сега страната незнам како :doh: Ама како што разгледував многу ефтини и добри работи има, посебно накит кој што не е воопшто скап само гледам пишува mix order min 10 долари, е сега незнам од што треба да биде тој микс, од истиот ли seller?
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Онлајн шопинг

    Јас да ви кажам ми стигна пратката, си ја земав
    Е сега ако нарачувате по Кинеските сајтови, одбавезно 2 броја поголемо да си нарачувате :D

    Тоа Л Нивно е малку помало од М по нашки, инаку се супер, ете точно еден месец фати ;)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    Онлајн шопинг

    ја направив првата порачка од алиекспрес :party: е сега кога завршив се ми пишуваше 10 дена процессинг тиме, што значи ова дека за 10 дена ке биде пратена нарачката или ?
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Онлајн шопинг

    Дечки, меѓудругото, фино ќе биде да оставате и линк од каде што ги купувате и ви стигаат безбедно работите. Па да си имаме еден фин преглед на продавачи од кои сте задоволни,да не се ослонуваме само на позитивниот фитбек што го имаат на страната.
     
    На martinuska, LaBella, Champs.Elysees и 2 други им се допаѓа ова.