All Star(Converse)-Старки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  9.109
  Мене не ме нервира ама ми е смешно. Коа ќе чуам некој да ги нарече стартки си се подмевнувам така во себе. Али голема работа, и јас ко мала вака сум ги викала, додека не почнав да учам англиски па да ми стане јасно :D
   
 2. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.254
  Допаѓања:
  17.396
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам преудобни ми се за носење, башка скоро со се можеш да си ги комбинираш.Имам црни, сиви, кремасти и сега планирам да си се подновам со црвени :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Не ги носам многу иако се многу удобни. Имав едни зелени и бели, високи, ама ми се смалија, па лани си купив бели ама ниски и многу си ги сакам. :wasntme: Каде се не сум била со нив. :D Сега сакам розеви ( стварно не знам што ми текна, ама една другарка има такви па ми се присака и на мене, баш како на првата слика) или некои со цветен дезен (иако не знам баш дали кај нас има такви). :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.078
  Пол:
  Женски
  Страки не сакам т.е ги сакам на други ама на мене не. Ми беа неизбежен дел од мојата опрема за физичко, имав бели и розеви ама ги носев само тогаш. Не се мој стил и не можам никако да ги вклопам со мојата гардероба, а и не сакам.
   
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  Јас си милувам старчиња. Одувек. :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Сигурна сум дека ке ги милувате овие! 8)

  [​IMG]
   
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  како кои дали има ??
   
 7. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Oвде пак кај нас најчесто ги викаат стартки и а и мене така поубаво ми звучи и така си ги викам :D
  Иначе имам еден пар, тегет се, високи до глужд, сега сакам ниски да си купам некои кремави. Ајде сега се времето се стопли, утре баш ќе ги облечам за на школо :D
   
 8. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.481
  Обожавам старки :inlove: До сега немав конверс и во саботата си купив ... :)
  Со здравје да си ги носам :clap:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Аууууу, љубов на прв поглед.
  И тоа со црвените. Како лудача секој ден висев пред излог се‘ дури не ги купив и до ден денес сме неразделни. Само на зима се ставаме на пауза, затоа што тогаш ги заменувам со чизми.

  Значи, да :D
  Имам црвени до глужд и јас (исто како Офспринг) ги зедов поголеми за пола број (затоа што немаше точен број од црвените за мене).
  Кога врне не ги носам затоа што не сакам баш да пливам во нозеве и + ептен си ги пазам патичињата, еве веќе две години кај што ги имам и како нови се. Мили тие мои :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Не знам дали кај нас има старки со цветен дезен. :)
   
 11. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  носев старки порано имам едни лилјакови одамна си ги имам купено од грција сега нешто гледам ги има разни модели во разни бои и јас сакам некои цветни многу ми се убави иначе имам забележано во матстар баш некој таков модел цветен онака за преку ден се добри само таму на друго место мислам и дека нема баш такви.моите еве баш такви се како на сликата
   

  Прикачени фајлови:

  • 1447.jpg
   1447.jpg
   Големина на фајлот:
   43 KB
   Прегледи:
   457
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  :D vaka vo konvers
   

  Прикачени фајлови:

  • 517461.gif
   517461.gif
   Големина на фајлот:
   28,8 KB
   Прегледи:
   451
  • _vyrn_421517452_1.jpg
   _vyrn_421517452_1.jpg
   Големина на фајлот:
   68 KB
   Прегледи:
   451
  На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.659
  Допаѓања:
  9.700
  Пол:
  Женски
  Старка си е старка, нешто што никогаш не излегува од мода.
  Не за џабе татко ми на 50 години уште си ги носи црвените, во срце му биле, стар рокер, шта чеш? :D

  Ми текнува дека пред да го купам првиот пар, имав некое стереотипно размислување, според кое јас не бев тип на човек што носи старки. За мене старката беше акцесоар само за рокерите, панкерите и сл. Глупо дете.
  Во прва година си ги купив омилените бело-зелени-шарени. И верувале или не , до ден денес знам да ги облечем, непогрешливи се. А јас не носам патики, никакви! Освен старки.

  Не знам колку сте љибители на музиката на групата Црвена Јабука, ама пејачот како свој заштитен знак ги има земено црвените старки. На концертот носеше едни црвени, целите светкаа, не знам дали со светки, шљокици што и да е, ама старките беа феноменални!! Е такви сакам! :)
   
 14. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  133.144
  Ги обожавам :inlove:.
  Зимово на попустот се подновив со еден пар и едвај чекав да се стопли за да ги носам :).
  Сега не ги соблекувам, ама ете денес времето ме зезна :).
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Ова се моите вечни непреболени љубови... :inlove:
  [​IMG]
  Ужасно сакам вакви со лепенка :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Леле леле војнички уффф 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Или карирани :l:
  [​IMG]
  ^_^
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И уште многу многу многу други!!! :inlove:
   
  На AngelGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Без стартка за мене пролет или лето НЕМА :)
   

  Прикачени фајлови:

  • img-thing (1).jpg
   img-thing (1).jpg
   Големина на фајлот:
   25,9 KB
   Прегледи:
   396
 17. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Ај они убавите :inlove: :D
  Највеќе ги сакам имам едни црни до глужд и едни повисоки како на сликата, ама и тие се прават до глужд (не се моите како на сликата, сини со дезен се, но висината им е толкава).
  Пролет и лето нон-стоп ги носам, а понекогаш и есен ако е убаво времето :)
  Сега планирам уште едни да си купам за оваа сезона.
   

  Прикачени фајлови:

  • pink-2029205.jpg
   pink-2029205.jpg
   Големина на фајлот:
   8,6 KB
   Прегледи:
   382
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Ау мене оние ептен високите ми се грдички. Извештачени некако ми делуваат. Сакам класична старка до глужд со некој интересни натписи или сликички, како на сликите што ги ставив.
   
 19. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Јас високите само на фармерки си ги носам, со нешто кусо не ми одговараат дека се високи :D
  Сега сакам да се подновам со вакви ама повеќе на кремаво да тепаат. Колку отприлика се ниските старки во Скопје?
   

  Прикачени фајлови:

 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас имам едни шарени ,светкави , од интернет ги нарачав и зошто не сум носела никогаш кога ги облеков ми изгледаа како големи а кога ќе ставам прст напред нормална величина :lol: И искрено 2 или 3 пати сум ги облекла .. :worried: