All Star(Converse)-Старки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.039
  Допаѓања:
  4.650
  Имам само еден пар, нешто како кремасти и високи се. Ги носам на сликите двете што ги имам ставено во Модни критики. Очајно сакав сиви, но немаше сиви и си ги купив овие. Не ми се даваат 3 илјади за едни старки кои можам само пролет и лето да ги носам. Моите си ги купив од аутлетот на Конверз за 1200 ден.
  Башка прочитав незнам низ која тема беше дека во аутлетите биле кинески патиките и незнам какви. Можеби ќе бидам офф, но морам да кажам дека моиве старки имаат преживеано и дожд, имам планинарено со нив, уште кој пат го немаат изодено и тоа година ги имам и еве ги здрави се како кога ги купив.
  Сакам да ве прашам дали сте виделе сиви до глуждот и по која цена? Зборам за во Скопје. Може цена и од аутлет и од продавница да ми кажете, за што знаете за тоа. :)
   
 2. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  Иако многу ги сакам сепак не се исплатат за тие пари пошто брзо се кинат (барем мене ми се кинат брзо а не правам кујзнае што со нив ) инаку имам 3 пара сиви кремасти и виолетови со некои шари. :)
   
 3. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.280
  Пол:
  Женски
  Ќе можи да ми кажиш од која страна ги порача, јас сакам да си порачам не се скапи колку што се тука, јас гледав на ebay, ама незнам дали е сигурно , страв ми е да порачам :) и колку те кошташе испорачката. Фала однапред. :)
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  [​IMG] :hug:

  [​IMG]
  * Ланче

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG] :) [​IMG] :^) [​IMG]
   
 5. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  19.295
  Пол:
  Женски
  Нај, најомилените патики. :)
  Ги обожавам едноставно.

  Имам бели класични, платнени до глужд. Од пред 5 години ми се, ама како нови ми се. :wasntme:
  Си ги пазам, ама и ги перам редовно. :lol:

  А најновите, од пред еден месец ми се црни, кожни, имаат малку виолетово и виолетови врвци.
  Кога ги видов си реков: „Мора да ги имам“. :D
  Ај можеби ќе ги сликам, па ќе ги постирам. :wasntme: :D
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Aко се аутлетот кинески, ондак и новосезонските старки се кинески :D
  Тоа што не се продава го носат во аутлет, значи истата патика е, само постар модел. А тоа воопшто не е битно :)

  Најгадно нешто е старка штикла, бљак :puke:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Wild.Child и marama им се допаѓа ова.
 7. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Класика.
  Нешто кое никогаш нема да излезе од мода.
  Ама не ги сакам овие шарениве , многу ми се фенси..преферирам едно бојни , олд скул Конверс.
  Имам неколку пара , и сега планирам да си купам или тиркизни или бели ,ама овој пат ниски.. :inlove:
   
 8. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  125
  Штотуку ги најдов на нет и се заљубив во нив
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Converse weapon

  Ги има кај нас негде и колку пари се?
  Морам да ги имам, преубави ми се
   
 9. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  CONVERSE ALL STAR Стартка ДА Фаворит меѓу обувките....

  Дома имам точно 17 пара моментално и ги убијам од носење на се и сешто. Како и Док.Мартинсот (зимо) конверс си се знае (лето) за рипање на концерти, трчање по шуми и излети, љубакање по паркои, кампување, планинарење...ма за сегде... Поссебно- ги љубам- високите модели....

  Но говорам на класика СТАРТКА, не овие штикли-модулации, гротескни...да ти се блуе...

  Сквернавење на вистинските вредности....
  Да ми беше Sid Vicious [​IMG] [​IMG]жив, одма ќе се убиеше кога ќе видеше што сторија од `евергрин` обувките.[​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  BTW> На секое поминување од Конверс во ГТЦ кога ќе си го видам Сид како ми намига, не го поминувам без да го избобацам и изгушкам... Ма секој ден нека ми го рибаат лабелото чистачките у ГТЦ од стакло, ја пак ќе си го сакам (поштуем) на секое поминување! :D
  [​IMG]
   
  На AngelGirl, Wild.Child и Hipica им се допаѓа ова.
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  4.945
  томица од првата слика моделот го имаше зимски заврши нема ни еден пар, другото не е може стигнато кај нас а има нешто слично на последното моделче ;)
   
 11. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  ги обожавам :)
   

  Прикачени фајлови:

 12. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  17.488
  Пол:
  Женски
  „Новиот пакет на познатиот бренд на Converse - All Stars, наречени ’овошно пакување‘, се вистински визуелно естетски магнет за секоја девојка.“ Оваа линија е направена за сезоната Пролет/Лето 2011 и е спремна да го почне освојувањето на пазарот, почнувајќи од Јапонија. Во овогодинешната линија на легендарните патики е ставен еден tutti-fruity шмек кој ја прави оваа обувка ептен свежа за „консумација“ од страна на армијата обожаватели низ светот.

  Во дизајнот на овој пакет на Converse се вклучени едни крајно привлечни модели на кои има светло црвени јагоди и друг модел со исечкани лимончиња. Овие два слатки модела се спремни за пролетта и летото кои идат и се перфектен избор за пикник на топло време. Погледнете за што станува збор.
  [​IMG]
  [​IMG]
  (преземено од stipka.com.mk)
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Никој не ми ги сака високите :( :D Еве поточно какви се :)


  А се прават и вакви


  (малку сликите не се убави но...)
   

  Прикачени фајлови:

 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
 15. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Аах едни преубави старки ми се заглавија во памет..
  Штета што неможам да ги најдам на интернет,ама ќе ви ги опишам.

  Темно плави,високи до глужд со црвено бело и жолто..Не сум добра во опишување :envy:

  Од сега си штедам пари за нив :wasntme:
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  4.945
  еве плус уште нешто
   

  Прикачени фајлови:

 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.062
  Допаѓања:
  48.381
  Пол:
  Женски
  Мене овиој тип на патики ме потсеќа на физичко :lol: Секогаш мораше вакви да носиме(ама нели оние најпростите, 250 динари од пазарче)и од тогаш имам некаква аверзија спрема нив. Не ги сакам едноставно, немам ни еден пар.
   
 18. ButterFly09

  ButterFly09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  5
  сакам да прашам дали знаете која е точната цена во Конверс на класичните црвени старки???
   
 19. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Хипица тоа можеби ќе знае..:D
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  4.945
  2790 денари

  LadyStyle еве ти ги
   

  Прикачени фајлови:

  • 99828_1.jpg
   99828_1.jpg
   Големина на фајлот:
   96,1 KB
   Прегледи:
   257