All Star(Converse)-Старки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.449
  Аааах вечна љубов :inlove: :inlove: Јас имам само сиви високи :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  [​IMG]
  [​IMG] Ако некој ми најде некои од овие два пара да ми ги купи :D
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Имам едни старки и не би ги дала за ништо. Иако не носам патики, а поседувам неколку пара за џабе, овие сакам да ги носам од време на време. :) Црни, удобни ми се и ги имам веќе 6 години, па пак ништо не им фали. :D
   
 4. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Чевли

  Конверс :inlove:

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG] :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]
   
  На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  694
  Чевли

  Си ги обожавам.
   

  Прикачени фајлови:

  • hfhffhfd.jpg
   hfhffhfd.jpg
   Големина на фајлот:
   302,7 KB
   Прегледи:
   609
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓаат оние најниските (еве слика) но можеби некогаш и такви ќе си купам :D

  Еве уште неколку слики од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

 8. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  Имам црни, класични и супер се. Квалитетни и со скоро се се комбинираат.
  Земете старки и Господ да ве види.
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 9. machorka

  machorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  55
  Ги обожавам старкиве, имам едни високи тегет уште од осмо одделение и уште ги носам понекогаш :rock:
  А многу ми е смешно тоа што полно луѓе ги викаат старТки :lol:
   
 10. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121

  Тие се тие :)

  Иако вака можеби личат чудни,јас искрено ќе си ги носам и можат да се комбинираат во кежуал и спортски комбинации :)
   
 11. Marge

  Marge Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  205
  Кај се наоѓа аутлетот на Конверз?
   
 12. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
  Јас си имам 2 пара конверс. Едните ми се темно сиви платнени, а другите кожни се и скроз црни (и гума и врвки). :) Ги обожавам и скоро цело време сум во нив. Наскоро и уште едни ке си купам :inlove:
   
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  аутлетот на конверс се наоѓа во мавровка, веднаш до вестерн унион банка. таму можат да се најдат модели кој ги нема во другите 2 продавници, само дали има број од тоа што сакате. и е истата роба кога ќе останат неколку броја или некогаш повеќе или е постар од 2 години се носи таму ;)
   
 14. elena1347

  elena1347 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  и јас имам ваквиии :) и сите мои патики се од конверс :D
   
 15. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  конечно ниски црвени во скопје

  мене ми се допаѓаат

  и се мислам дали да ги купам што мислите вие ??
   

  Прикачени фајлови:

  • M9696_RD_M35_M.JPG
   M9696_RD_M35_M.JPG
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   364
  • 16500_0.jpg
   16500_0.jpg
   Големина на фајлот:
   35,6 KB
   Прегледи:
   364
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 16. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  a od prilika kolku pari se vo sk?
   
 17. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  што ??? колку пари е ?
   
  На smiley-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  19.293
  Пол:
  Женски
  Еве ги моите последни купени старки. :)
  Сликав со блиц и без блиц за да може да се види убаво бојата.

   

  Прикачени фајлови:

  • 101.JPG
   101.JPG
   Големина на фајлот:
   231,7 KB
   Прегледи:
   345
  • 100.JPG
   100.JPG
   Големина на фајлот:
   246 KB
   Прегледи:
   345
  На sweetgirl92, FortuneTeller.xD, Isidora-Veles и 6 други им се допаѓа ова.
 19. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.203
  Допаѓања:
  86.115
  Старките се единствени патики во кои може да се изгледа елегантно. Ги обожавам :inlove:
   
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.203
  Допаѓања:
  86.115
  мене црниве ми се чист промашај :(