All Star(Converse)-Старки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  од каде ти се ??
  многу се топ
   
 2. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  19.293
  Пол:
  Женски
  :) Фала.

  Инаку од Италија ги зедов, а немам прошетано тука да видам дали го има моделов овде, или барем нешто слично. :?:
   
 3. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Мене лично не ми се допаѓаат. Многу се едноставни, само платно и плус пропуштаат вода. |(
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469

  Фини ми се мене, необични. Ако сметаш дека ќе ги носиш зошто да не? Доста гледаме монотонија по улициве. :)
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
 6. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  hhh glupavo si go postaviv :D ...sakav da prasam od prilika kolku pari si patikive vo sk najobicni sivi starki nad gluzd :)
   
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  2790 denari visoki 2690 niskite klasicni starki
   
 8. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  blagodaram :)
   
 9. emma-chan

  emma-chan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  9
  ја многу сакам вакви <3
   
 10. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  веќе со години носам строго converse all star презадоволна сум од сите модели.Моментално ми се хит овие а и најчесто ги носам бидејќи ми се најнови :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 11. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Многу сакам старки :inlove: ама само ниските, високите не знам зашто ама не ми се допаѓаат.
  Имам два пара ниски старки, едните црни другите бели. Ги утепав од носење, особено белите биле почнаа да ми се кинат на некои места ;(
  Ова може ќе звучи глупаво ама многу секси се чувствувам кога ќе облечам старки и кратко фустанче или сукња во лето :rofl: не знам зашто ама ете многу самодоверба ми даваат :D Ни во најубавите штикли не се чувствувам толку секси :lol:
   
 12. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  Обожавам старкии и имам црвени и шарени старки и едни старки што се повисоки ко чизмички :) И јас обожавам преку лето да ги носам со фустанчиња xD
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  [​IMG] :inlove:

  [​IMG]
  * Нордиско џемперче :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]
  * карирано

  [​IMG]
   
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  4.944
  кариранки
   

  Прикачени фајлови:

 15. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Темава некако замре,еве да ја поттикнам -си купив нови старки :)

  Тиркизни се (не ги земав тие плаво жолтите) и преубаво ми стојат и на летни нови парчиња и комбинации и те како ќе ги носам :)


  Вие нешто ново имате?

  П.С-Карак да ја прогласиме стручна феминка за цените на старки :D
   
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  9.109
  Мене секој ден ми се насмевнуваат оние тиркизните од излогот на Конверс во ГТЦ. Ма има да бидат мои па што сака нека е :D љубов на прв погледм, ми велат "дојди земи не"
   
 17. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Ги гледав баш сакав да и ги купам на сестра ми за роденден.
  Ние двете сме адидас манијачки :D
  Адидас кожни патики се просечно 4000 илјади ај да речеме ги носиме со години и лете и зиме.
  Конверс 3500 за платнена патика ми се виде премногу. Плус се сезонска патика.
  Многу скапи ми се видоа и се откажав одма од конверс. Може да влезат во мојот шопинг план само на попуст :)
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 19. chocolate-girl2

  chocolate-girl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Сега моете баш не се во состојба да ми купат конверс.. :( Ама имав едни црвени и едни црни ги капнав од носење..сеа ми се мали.. :( Сеа планирам да си купам обични високи стартки шо се до кај 300-400 денари..:D  Инаку високи конверс се нешо најубаво во мојотживот..:D
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  9.109
  Јас сум најк манијак :D Имам и неколку пара старки (на попуст земени) и мене реално ми е многу пошо само лето ги носам, а другиве ги убивам и зимо-лето....али овие ради бојава, мх мх, мора да ги имам. И мене ми е роденден па ќе ги искористам како поклон ќе ми дојдат во глобала земено :D