Форумџика на годината 2020

All Star(Converse)-Старки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.163
  Допаѓања:
  4.953
  Ги има класиката и во Гтц и во Беверли и сиви и плави и сите бои кој спаѓаат под класика бар сум ги видела ;)
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Пред некое време си купив и многу ми се допаѓаат, удобни ми се и ги утепувам од носење. :D Инаку ова ми е трет пар Конверс што го купувам. Супер се! :inlove:
   
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Овие се моите омиленииии :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 4. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  ^Не забележав знакче на внатрешната страна на патиката. All Star се овие или од продавничкиве наши?
   
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.418
  Допаѓања:
  9.189
  Гарант се фејк старки. Тие со знакот нанадвор се апла фејк, оснивен знак на препознавање :) А немало ваков дизајн во конверс во ск

  се извинувам ако сум грешка и сум нешто неинформирана
   
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.163
  Допаѓања:
  4.953
  бар и јас знам дека сите се со знакот внатре а да на сликата не се гледа знак :lol:
   
 7. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
  Имам вакви и уште еден пар, ама тие неможам да ги најдам на нет. Вторите нејќев да ги купам дека бели, многу брзо се валкаат, ама ептен се заљубив во апликацијата и плус за полуматура ми беа па ги земав, а со црниве пола зима ја поминав, пошто од надвор потешко ќе се искинат, почнаа од внатре да ми се лупат, па кај и да е ќе барам нови, иако баш и не ми прават нешто многу многу ќеиф најновиве модели.
   

  Прикачени фајлови:

  • gratefuldead.jpg
   gratefuldead.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   298
  • gratefuldead_1.jpg
   gratefuldead_1.jpg
   Големина на фајлот:
   25,6 KB
   Прегледи:
   298
  • 6422005.jpg
   6422005.jpg
   Големина на фајлот:
   27,7 KB
   Прегледи:
   298
 8. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  120
  Ket.Rin :clap: :clap: :clap: ауу вториве ама се добрии :)

  Јас имам стандард сиви .. ама човече 3000 денари бе , ипак платнени патики се не се ни кожа ни ништо , ипак марка си е марка
   
 9. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  офф конверс мај лав едноставно ги обожавам и ги носам насекаде и на се! :inlove: :inlove:
  досега сум ги имала овие и планирам нови да си купам само незнам какви дај предложете некоја боја само шарени не оти еднобојни сакам само :D
   

  Прикачени фајлови:

 10. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  Луѓе не ми р`чкајте у болна тачка..[​IMG].
  Значи Док Мартинс И Конверс Олстар ми се фетиш..[​IMG][​IMG]
  Можам да ги имам на тооони, би направилаа посебни соби за да ги складирам..[​IMG][​IMG]
  Болна сум за нив...[​IMG]
  Најудобно се чувствувам во истите, своја...некако...тоа сум јас.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Не носам балетанки, апостолки, и слични штиклуриња...стартка е бре класика![​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG]

  СЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНАТ No1 И НИШТО НЕМА ДА ГИ ЗАМЕНИ.
  [​IMG]
   
  На AngelGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AthenaAsamiya

  AthenaAsamiya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  104
  Jас имам еден пар конверс (темно зелени) и ги носам веќе скоро една година.Планирам сега да си купам уште еден пар ниски црвени.Прекрасни се :inlove:
   
 12. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Сакам да си земам деновиве. Бев вчера ама немаше број па патем да ве прашам издржливи се?
  Несакам да дадам толку пари, а да ми се скинат за 1 сезона :/
   
 13. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Јас моите старки ги имам 3 години и ги утепав од носење, а дури сега ми се одлепи на едно место гумата.

  Според мене, да, издржливи се. Секако, ако не ги пазиш барем малку, впрочем како и секои други патики, ќе се искинат за брзо време. ;)
   
  На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  1.990
  [​IMG]

  [​IMG]

  И двата пара ги добив на поклон , околу 100 евра се овие црните (беа пред 2 год. сега нз) :) Ги обожавам, кожни се , немаат гајле ни на дожд, ни на снег. Сега од прва плата си купувам сиви или тегет :P
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Лин, јас моите ги носам од 6тто одделение, а сега ќе бидам прва, па види дали се или не се издржливи. :D
  Летово морам да се збогатам со уште едни сиви, бидејќи многу мерак ми прават. ^_^

  [​IMG]

  Старка си е старка! :)

  Кога станува збор за класичните - сите ми се убави, но некои деформации на поновиве од типот дупли врвци, старки со Белка, старки со Едвард - јок.
   
  На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Епа супер, деновиве ќе си купам, само ме бунат она бројкине што ги преведуваат кај нас 37 и пол и такви глупости, па ќе почекам 38 да донесат :D
  И јас ги гледав овие што ги славила Wild, класика се сепак, темно сиви на се одговараат ;)
   
 17. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  јас одамна имам кеф да си купам, ама ме интересира колку се квалитетни,бидејќи за шангајќи да дадам толку пари малку ми е тешко, а навистина би сакала да имам барем еден пар. колку се згодни и добри за нозете и за грбот бидејќи се рамни или имаат некое поанатомско лежиште внатре? колку години ги носите овие патики?
   
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.163
  Допаѓања:
  4.953
  за анатомско лежиште имаат малку не се целосно рамни. А за квалитет имаат квалитет. Е боже мој да си малер па да ти се погодат лоши :lol: :lol: :lol: меѓутоа нема шанса кој еднаш пробал не ги симнува од нога :rofl:
   
 19. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932

  По ваша препорака си земав денес вакви :* Многу се убави, мх мх :inlove: Нема да ги соблечам :lol:
   
  На Wild.Child и karak им се допаѓа ова.
 20. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Со здравје да си ги носиш Лин :)
  Многу се убави.И јас имам и ги немам соблечено насекаде ги носаам :D
   
  На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.