Форумџика на годината 2020

All Star(Converse)-Старки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од LadyStyle, 15 март 2011.

 1. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Фала, фала, се надевам дека ќе си ги носам Loong time :D

  Мислам дека добар избор направив што избрав ваква боја :)
   
 2. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Јас си се почастив денеска (односно, вчера) ^_^ :party:
  Еве ги лепојките 8)

  Прво во црвениве се заљубив, ама тие следуваат за некој месец :rock: (thank you, mammy)
   

  Прикачени фајлови:

 3. al4e

  al4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Jas imav sivi, sega imam teget i gi nosam veke 2 godini vo plan sum da si kupam uste edni... najubavi se :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.495
  Допаѓања:
  3.956
  Пол:
  Женски
  Имам и од мала строго само црни си носам најубави ми се
   
 5. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Порано бев луда по нив но сфатив дека немаат никаква убавина и се губи женственоста. На машки многу убаво стојат. =)
   
 6. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  имам вакви исти ко на сликата и уште едни кафени кожни и многу си ги сакам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 18848.jpg
   18848.jpg
   Големина на фајлот:
   19,6 KB
   Прегледи:
   214
 7. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Јас имав црни али ми се смалија и си купив црвени :)
  Баш се јаки 8)
   
 8. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Засега имам сини старки . Но сакам да си купам виолетови многу ми се убави виолетовите
  [​IMG]
   
 9. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Пред неколку години ги обожавав, но ми помина тој период. Сега имам црвено-розеви, една неодредена боја, ама ретко кога ги облекувам.
   
 10. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  66
  Јас имав сиви, и си ги изнаносев до кинење. И толку им беше. Немам земено од тогаш, но многу ми се фини :)
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.898
  Луѓе ај кажете дали низ Скопје или било каде кај што се продаваат има онакви со лепенка? :( Болна сум за такви, горе да имаат една или две лепенки а надоле врвки! Ако има кажувајте и колку пари се!
   
 12. Litlle.Bad.Girl

  Litlle.Bad.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Едноставно ги обожавам! :D
  Еве некои модели кои ги имам дома :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  10.886
  Пол:
  Женски
  Најубаво ми е да носам старки.
  Имав на времето и црвени, до пред некое време носев само црни и светло сиви и сега сакав да купам сини/тегет, ама дечко ми ми купи поклон темно сиви и се откажав од идејата..

  Како и да е.. сепак се старки, ми одговараат на стилот, без разлика на бојата..

  едит: најчесто носам старки со фустанчиња. Најубава комбинација. :l:
   
 14. me4eee

  me4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Starkite mi se najprijatni sa nosenje lesni a i odlicno e shto mozesh so se da gi kombinirash.
  Fativ od pred edna godina da nosam i dosega imam 3 para .. Prosto super se :)
   
 15. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Премногу ги сакам имам 2 рала converse патики премногу ги сакам :inlove:
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.163
  Допаѓања:
  4.953
  белите се 5200 црните се 2100
   

  Прикачени фајлови:

  • converse122160.jpg
   converse122160.jpg
   Големина на фајлот:
   35,2 KB
   Прегледи:
   221
  • 4374_2_z3.jpg
   4374_2_z3.jpg
   Големина на фајлот:
   26,6 KB
   Прегледи:
   221
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.898
  Намалени се така?! Зашто сега им мине сезоната, ќе фати ладно уште малку и нема да се носат. или ова им е фиксна цена? :?: Да знам дали да чекам да се намалат, црните ги заљубив :inlove:
   
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.163
  Допаѓања:
  4.953
  црните се 2100 намалени се инаку беа 4200, а белите се кожа има и црни исти такви и се 5200 намалување тек нова година најверојатно незнам :?:
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.898
  Му ги покажав на дечко ми црните вика машки биле, му личиле дека биле за машко |( Прва прилика кога ќе имам пари ќе си земам едни со лепенка, ако има мали броеви, оти носам 36 :(
   
 20. unstoppablemind

  unstoppablemind Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  И јас мислам дека црните се машки и баш би ги носел. А каде ги има?