All that remains

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Anabelle.Amorette, 15 април 2014.

 1. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  34.374
  Пол:
  Женски
  http://sr.wikipedia.org/wiki/All_That_R ... skografija

  Еве линкче горе ако ве интересира кога е формиран бендот,кои се членови итн. ,да не биде постов предолг. Инаку,барав ваква тема,но немаше,па си реков да отворам.
  Прв пат овој бенд го сретнав вчера во темата "што слушате во моментов",имаше една феминка,мислам дека беше Натали3,имаше постирано линк од една нивна песна и си реков да ја слушнам,ми се привиде како интересна и убава,и не се излажав,баш ми се допадна. :)
  Имаат убави песни,уште веднаш кога ја слушнав песната почнав да барам и други,па почнав да ги спуштам. :) Сега-засега,најубава ми е what if i was nothing,сеуште барам нивни песни. :D Ќе ги објавам само овие два линка,да оставам место и за другите да си објават. :)


  http://www.youtube.com/watch?v=v2cRj9Z96PQ

  http://www.youtube.com/watch?v=j47OMBfl-3A
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  34.374
  Пол:
  Женски

  Морам да се цитирам,не знам зошто ,но текстот што го имам напишано погоре не се појавува :?: ,па еве го,вака ќе се појави.
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.951
  Допаѓања:
  40.083
  Пол:
  Женски
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.665
  Пол:
  Женски
  Добри се, добри. It dwells in me, The waitnig one... Имаат добри песнички.