1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Alverde козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Queen^^, 25 јануари 2016.

  1. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    42.611
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа да ти кажам право :D
    Првиот пат кога ставив не го размачкав одма убаво и ми остана како флека зелена малку, па се прешминкував :rofl:
    После сфатив, одма ставам, размачкувам(натапкувам поточно) и супер функционира:D
    Фала ти на препораката :f::hug:
     
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.594
    Допаѓања:
    13.619
    Пол:
    Женски
    Kako ste zadovolni od samponite za kosa alverde?
     
  3. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Jas sum mnogu zadovolna od samponot od avokado a drugite od alverde gi nemam probano.
    Kako ste zadovolni od alverde kozmetikata? Mene mnogu grdo mi mirisaat pudrite sakav da kupam ama koga gi probuvav testerite odvratno mi mirisaa..
     
  4. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Не знам за пудрите, но имав еден коректор во кружно кутивче и после нецел месец мирисаше одвратно! Го осеќав мирисот и после неколку часа. А и беше леплив некако, па заврши во канта.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Harper

    Harper Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2018
    Пораки:
    618
    Допаѓања:
    7.392
    Пол:
    Женски
    Девојчиња, кој шампон на Алверде го препорачувате за тенка коса која брзо се мрси? Не барам волумен само да не ми ја сплескува дополнително :).
     
  6. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Ги имам користено овие два и забележав дека помалку ми се мрсеше косата. Сега зависи и колку време ќе биде потребно да ти се навикне косата, а и секоја коса реагира различно. Мојата ионака не се мрси за брзо, но не се скапи, па можеш да пробаш, да не биде дека џабе пари си дала.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На eta, LollySky, maaraa96 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.594
    Допаѓања:
    13.619
    Пол:
    Женски
    @maaraa96 kako si zadovolna od samponot dobar li e?
     
  8. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Па искрено.. многу брзо ми се засити косата од него и одма го сменив, сега го користам Шампонот со Кофеин(погоре на сликата) и тој е СОВРШЕН, ти го препорачувам
     
  9. DaniDivine

    DaniDivine Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво да ве прашам дали има чисто јојоба масло во Дм? И цена/количина ако некој знае :)
     
  10. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    42.611
    Пол:
    Женски
    Да кажам збор два за ЦЦ кремата.
    [​IMG]
    Според мене е дефинитивно за сува-нормална кожа. За масна не би ја препорачала.
    Малку е тешка и ја чувствувам на кожата (како хидратантна крема за сува кожа, така ја чувствувам на лицето). Има јак мирис што малку ме нервира, но исчезнува по час-два.
    Од друга страна, мислам дека е само една нијанса, но убаво се слеа со мојот светол тен. Мислам ќе одговара и за тие со малку потемен од мојот (Колку за споредба јас сум Хелти Микс 51-52 нијанса). Има мала покривност, убаво го изедначува тенот. Како што веќе кажав супер легнува на сува кожа, треба само брзо и рамномерно да се разнесе (размачка:lol:) бидејќи мислам дека може да се приметат потемни флеки каде што не е убаво размачкана.
    Исто така дава убав природен сјај на кожата.
    Сепак за тие пари и природен состав, и малку пракса за нанесување, ја препорачувам. :D
    Се надевам дека феминката која ме прашуваше ќе го види ова, бидејќи не можев да го најдам мислењето.:wasntme:
     
    На Selest, sorbet, oblace1 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    8.111
    Пол:
    Женски
    @Luminary Јас те прашував :). Од опишаното мислам дека ке ми одговара, сува кожа имам. Фала на рецензијата:).
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Maleno

    Maleno Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Jas ja imam so crno kapace sto e mnogu e mrsna mene mi e katasttofa
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    @Avery Јас малку со закаснување, ама подоцна купив некои производи. Пената од Балеа со лотосов цвет и кремата во ниедно ДМ не ги најдов, барав во тоа на Градски Ѕид, ГТЦ и Сити Мол. Како замена, ја земав пената од Алверде со лимета и јаболко, пилингот од Балеа и маската Aqua. Пената иако убаво чисти и после употреба ми е меко лицето, малку ми го суши, истото ми се случи и со пилингот. После ставам кокосово и доколку е пред спиење, сабајлето носот ми се мрси. Искрено не знам каква кожа имам, ми се движи од нормална кон комбинирана. Маската уште ја немам ставено, се ја заборавам.

    Инаку, @Mishela и црната маска од Revuele никаде не можев да ја најдам, од каде ја купуваш ти?
     
  14. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Не ставаш некоја крема по миењето на лицето?
    Не знам дали мене ми го сушат лицето, затоа што не се случило да не нанесам крема...
    Ти ја препорачувам оваа, цела зима ја користам, за нормална кожа е и доста хидрантна. Верувам дека е истата како таа од лотосов цвет, но со променета амбалажа. Често го прават тоа во ДМ со многу производи.
    6E508CC1-DB48-48E9-B425-E45C17E80B60.jpeg

    Инаку, ја имаат сменето амбалажата и на пената, сега вака изгледа:
    1743E261-8EED-4186-9FCC-F282E7EBC40A.jpeg
    На неа не е нагласено дека е со лотосов цвет, ама мислам дека е истата пена.

    Мислам дека ти недостига крема во негата, затоа ти се суши кожата. Пробај со оваа од погоре веднаш по мињето на лицето наутро и навечер. Така пената и пилингот ќе ти одговараат повеќе и ќе можеш да си ги искористиш до крај. :)
     
    Последна измена: 2 март 2019
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    @blueeparadise од ДМ ја купувам, околу 170-180 денари е. Би требало да ја има, скоро купив нова од ГТЦ.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  16. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    @Avery Леле, таа пена во сите три ДМ ја видов, ама не знаев дека и е сменета амбалажата, јас па чуди се зошто нигде ја нема. :D Инаку, јас обично масла користам на лицево, ама во секој случај попрактично ми е крема да си купам, да не светам пред излегување. :D

    Инаку, @Mishela јас видов една маска од Revuele, ама не беше нагласено дека е со activated charcoal, и не знаев дали е истата, може и на неа и ја смениле амбалажата.

    Фала ви женски. :hug:
     
    На koritsaki, ludamaja10 и Avery им се допаѓа ова.
  17. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Женски само да споделам искуство, прајмерот hydro ми е мене совршен и не ми создава акни а инаку имам кожа премногу сколна кон акни, сакав да го пробам маслото од роза но на сите од мојот круг што го користеа им создаде акни, за другите производи од црвената линија - не знам. Алверде шампоните се супер , но например мене од нив веќе втор ден ми е мрсна косата :(
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Искуства со кремава?
     

    Прикачени фајлови:

  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Не е сменета амбалажата, друга колекција е оваа со алое вера, ја имаше заедно со колекцијата на Балеа со екстракт од лотосов цвет. Мене таа многу ми одговараше, ама за жал ја нема, па се префрлив на колекцијава со алое, ок е, ама не е иста како таа со екстракт од лотосов цвет. Потешка ми е некако, кремот е потечен и полеплив, додека се впие е проблем, иначе е ок за кожата. И не ми одговара под пудра воопшто, што не ми беше проблем со кремата со екстракт од лотос...
    @blueeparadise @Avery
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Maja333

    Maja333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    119
    здраво, имам сува и чуствителна кожа па досега користев др.хаушка ама некако бре скапо ми е па сакам нешто друго да пробам, па дајте некој совет за кои препарати (за лице мислам)?
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.