1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Alverde козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Queen^^, 25 јануари 2016.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски

    Ќе го пробам и така сега не користам баш никаков серум за лице :lol: многу ти благодарам :hug:
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ни јас не сум задоволна од маслото од дива роза.
    А за осветлувачот не го земав гледам сменето им е пакувањето но и формулата.

    Друг осветлувач каде да најдам?
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Јас го имам зелениот прајмер и не бев задоволна, ми се лупеше кожата.
    Потоа читав дека прајмерот си е прајмер, а одоздола треба крема, јас ставав само прајмер.
    Може и до пудрата да било, тогаш ја користев тру меч, сега е буржуа така да може да испробам пак.
    Го зедов пред сѐ поради составот и немањето тешки хемикалии, досега немам ставано прајмери и чуда.
    И не го користев одреден период, па сега ќе почнам пак да го тестирам, вие ме поттикнавте.:)
     
    На koritsaki и maaraa96 им се допаѓа ова.
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас го имам користено. Пријатен е на лице ама ништо не прави за шминката. Самостојно, без шминка (затоа што пишува дека може и место крема) е сосема ок. Ама не е тоа поентата, нели :?:
     
    На koritsaki, maaraa96 и Luminary им се допаѓа ова.
  5. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Не знам, јас го имам синото од зимата земено. Неделава во Тафталиџе го видов пак зеленото пакување. Иначе солиден е, јас дека скоро не користам пудра, првиот пат стваив и не ставив пудра почна да се лупи. Другиот пат ставив и пудра не се лупеше.
    Единствен проблем ми е што некако чуден мирис има и откако ќе размачкаш на лицето, одма почнува да се лепи малце, ама после исчезнува тоа.
     
    На maaraa96 и Luminary им се допаѓа ова.
  6. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.764
    Допаѓања:
    8.769
    Пол:
    Женски
    Јас го користев само серумот и исто се нафрлив на лице само не до толку како на сликата. Кога го нанесувам прво чувствувам пецкање и чешање, после се нафрлам. Го тестирав на два пати по неколку дена и го фрлив не ми одговара.
     
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски
    Не ги користи , сигурно некоја состојка ти смета штом вака се нафрлуваш..
    Јас серумот околу очи го имам користено и супер беше. Двофазното средство со гоџи бобинки исто вади многу убаво шминка , ама за осетливи очи баш не е (јас немав некој проблем , ама мнгоу се жалат дека ги иритира очите)
     
  8. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Фрлив се' освен серумот за околу очи и ок е, немам нус појави, а имам премногу чуствителни очи. Голем број од алајнери ме печат кога ќе ги нанесам на капакот, особено на голден роуз лајнерите, а истото ми се случува и со козметиката за вадење шминка, особено со мицералните води (жива глупост се). Порано и го*на да ставев на лице ништо немаше да ми биде, а сега што ми стана ваква кожата не знам... изгледа стареам (waiting)

    Не ме печеше мене. Можеби ептен малку ме зачешка додека избиваа мозолчињата на кожата. А кога ќе ги нанесев кремите (дневна/ноќна) ги чувстував цело време на лицето како да ми тежат што е непријатно чувство. Јас сакам кога ќе се намачкам со крем да чувстувам леснотија, чистота и еластичност, а не чувство како маска да сум ставила.
     
    Последна измена од модератор: 6 април 2019
    На anggell и koritsaki им се допаѓа ова.
  9. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Го пробав хидро прајмерот со буржуа хелги микс ама почекав 1 минута да помине она лепливото, а одоздола имав ботаникал од гарниер и мислам дека многу убаво ми легна, не ни беше сетирана со камена пудра, само што имам една прилично поголема пора(имам сува кожа, на друго место немам пори) и кога се погледнав во огледало како да ми беше преотворена.
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски
    Мене ме интересира дали се уште ја има пудрава Cover and stay во продажба? :)


    И ме интересира дали пудрава (на втората слика) некоја ја тестирала на масна кожа? Секое одење во Дм си викам ќе ја земам да ја пробам и така не е скапа и ме предомислува пакувањето (нанесувањето пудра со лажичката) :doh:

    [​IMG]
    [​IMG]

    @Glossy-girl тоа е оној прајмер со алгите во синото пакување што го зборевме погоре? Гоѕово , морам да го пробам :lol:
     
    Последна измена: 7 април 2019
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Не, јас за овој зборувам ама сигурно и тој со алги е океј:)
    @koritsaki
     
    На Luminary и koritsaki им се допаѓа ова.
  12. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Potrosiv edno super e,se mislam dali da zemam isto ilii da ja probam linijata so kamilica :)
     

    Прикачени фајлови:

    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    10.407
    Пол:
    Женски
    @Luminary @Glossy-girl Јас го имам истиов само сино пакување, не зелено.
    20190407_183751.jpg
    Инаку, ако ви е за прајмер не го бива. Не ми прави никаква разлика, дури без него и подобро ми легнува пудрата.
    А онака за хидратација, ок е.
     
    На Glossy-girl и Luminary им се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски
    Случајно го забележав спрејчево за заштита на косата од топлина на страната на ДМ , дали навистина го има и дали некоја го користела? Пред некој месец кога го барав го немаше во продажба :)

    [​IMG]
     
  15. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.560
    Пол:
    Женски
    Дечки нешто за чистење лице од шминка да ми препорачате од Алверде?
     
  16. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.521
    Јас го користам овој со невен:

    61hHnXsxczL._SL1500_.jpg


    Како млеко за лице е, што ми се допаѓа бидејќи не го суши лицето, всушност спротивно, го хидратира како да си нанела крема. Е сега, не користам многу шминка, само коректор, моливче и маскара, а тие ги чисти убаво. Цената на производов мислам дека е 125 денари (го користам пар месеци веќе, уште не ми се потроши, језда не користам многу шминка).
     
    На ludamaja10, Luminary, maaraa96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски

    Јас сум задоволна и од оваа м.вода , убаво ја чисти шминката од лицето само на очи не сум ја пробала. Земи го за очи ова што ти го препорача @MissChievous па кажи како ќе си задоволна.

    [​IMG]
     
    На maaraa96 и Annora им се допаѓа ова.
  18. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е истото но мислам дека поминувајќи онака блиц имам приметено вакво нешто, денес или утре ќе одам во дм ќе проверам точно и ќе те известам:)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.915
    Пол:
    Женски

    Фала ти многу :) јас си правам списоци хахах што и како ми треба да си купам кога ќе дојдам Мк :lol:
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Ние што сме од Прилеп и немаме DM како да се снабдиме со овие производи ? :D