1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Alverde козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Queen^^, 25 јануари 2016.

  1. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Го нема спрејчето срцка|(има само едно со розево капаче и тој од Киви(прочитав дека и тоа е ново)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски

    Фала ти многу :) баш ќе ги прашам ДМ зошто го има на нивната страна кога во продавниците го нема..
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Многу производи така имам приметено дека ги немаат или каснат неколку месеци кај нас(facepalm) заостанати сме малце :lol:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски

    Прашав за спрејот - не го носеле повеќе :?: чудно , а јас претходно со месеци го барав :?: како и да е. Друго да прашам
    Овој бронзер некоја го има приметено на штандот на Алверде? :)

    [​IMG]
     
    На Oxymoron и maaraa96 им се допаѓа ова.
  5. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Сакам и јас да ја пробам оваа течна. Имам неколку флеки од некогашни акни па се надевам ќе покрие. Само сакам да те прашам со која камена ја комбинираш течната? Фала ти однапред :)
     
  6. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Исто на алверде. Кога ќе стигнам Дома ќе ти ја сликам. Сега ека немаше (баш од ДМ излегов) зедов една камена на алверде ама со плаво дно. Па ќе видиме..
    Иначе течната е покривна.
     
    На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски
    @LiliBoz @bela.m @maaraa96 @Luminary и други што знаете кажете ми кое дм е вака најснабдено со декоратива на Алверде? Бев сабајлето во ГТЦ и во К.Вода ама некако штандот беше празен. Сакав да пробам од течниве пудри (мене ми треба за мрсна кожа)и викав една од овие две дали таа со пипетата дали со зеленото капаче , ама таа со пипетата воопшто ја немаше а пак од другава ги немаше сите нијанси само 40ка и 50ка.. течната минерална ја имав летото ама сега сакав некоја од овие да земам. И таа во прав ја барав со зеленото капаче, во едното дм имаше една banana powder и во другото од таа пудра со сино капаче а бела по боја. И ништо , не земав. Важно си ги земав серумот и кремата за лице :mm:
     
    На bela.m и maaraa96 им се допаѓа ова.
  8. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.389
    Допаѓања:
    42.622
    Пол:
    Женски
    @koritsaki сум приметила и јас дека се попразни штандовите, можеби чекаат нови производи :wasntme:
    Јас од Сити Мол најчесто купувам, а поретко од СП планет или ГТЦ.
    Од овие три мислам за декоратива највеќе е Сити Мол, СП најслабо некако ми изгледаше периодов.
    Ако се движиш околу Центар провери и Гтц или Градски Ѕид.:)
     
    На bela.m, maaraa96, ludamaja10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Јас највеќе во капитол начекувам..
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Вечерва бев во Веро Џамбо и не беше баш празно во делот на Алверде, приметив и производи што до сега ги немам сретнато:lol: освен Веро, Градски Sид и Сити мол мислам дека имаат најголем асортиман :)инаку за серумот знам, а која крема си ја зема? :$
     
    На koritsaki и bela.m им се допаѓа ова.
  11. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека во Веро е најснабдено. Јас не сум од ск за да можам да следам континуирано но, мој впечаток е дека во Веро најмногу избор има.
    И јас деновиве доаѓам за Скопје па и мене ме интересира од каде можам да ги купам камената и таа со зелено капаче.
    Поздрав :*
     
    На maaraa96 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски

    Таа со лиметата и зеленото јаболко :)
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Девојки ве замолувам да ми помогнете околу изборот на нијанси. Погореспоменатата течна пудра со зелено капаче, која бројка да ја земам за прилично светол тен? Истото сакам да прашам и за камената пудра. Јас сум во прв триместар од бременоста и се плашам да шетам по трговскиве центри заради епидемијата на морбили :(
    Да му кажам бројки на мм и нека бара во дм.
    Фала ви многу однапред :*
     
    На maaraa96 и koritsaki им се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски
    @bela.m јас вчера бев ги разгледував ама многу малку нијанси имаш за избор. Јас сум светла во тенот , ги гледав 05 porcelain , 10ката ја немаше воопшто во три ДМ што бев , потоа ги имаше 20ката 30ката и 40ката ама се мн темни. Е сега ни тестери немаше да ти кажам за да ги видам нијансите барем , вака од шишињата исти ми се гледаа нијансите, јас некако се разочарав. Дали ќе донесат нешто ново не знам и решив да не ја земам 05 , некако пресветла бешр. 10ката би била супер ама ете нигде ја нема..
    Камени имаше , само не сум ги пробала не знам дали се покривни и дали матираат. Јас па во прав ги барав во зеленото капаче ама ги немаше ни тие. Ако земеш некоја и пробаш пиши баш
     
    На bela.m и maaraa96 им се допаѓа ова.
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Нема ништо од пудри на Алверде, никаде нема избор. Сум била и во ДМ во Сити мол, во Капитол, во Веро Центар и на Битпазар, секаде само најсветлата ја има од тие со зелено капаче. Општо, слабо има декоратива, не знам зошто. Дали дотрошуваат резерви, не им праќаат ново додека не ги потрошат, не знам.
     
    На LiliBoz, bela.m и koritsaki им се допаѓа ова.
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски
    @Annath ти сега користиш некоја нивна пудра или? Камена нивна имаш пробано?
    Ама па сега ми текна дека ти имаш сува кожа :)
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Немам сува кожа, мојата е нормална кон мрсна, т-зоната ми се масти особено во лето, а во зима со лишаи имав проблем порано, веќе не. Сакав да ја земам таа течната со зелено капаче по препорака на @LiliBoz ама нема нијанса што ми одговара, наместо неа ја зедов пудрата во стик на Буржоа. Арна ми се гледа од двапати што ставив.
     
    На LiliBoz и koritsaki им се допаѓа ова.
  18. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Благодарам многу @koritsaki, тогаш не верувам дека и јас ќе најдам соодветна нијанса за мојот бел, бел тен. Ништо тогаш, ќе чекам наредно одење во ск за да најдам. А баш сакав да си најдам, да почнам со нешто поприродно.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.910
    Пол:
    Женски
    @bela.m нема проблем , ако видам некој новитет ќе ти кажам баш. Евентуално види ја 05 , таа мислам е најсветла , мене таа мн светла ми се гледаше за мене. Ја имаше во ДМ во Тафталиџе вчера.
    И јас сакав нешто органско (поготово сега во бременоста) од течна пудра да земам додека сум овде ама се кога доаѓам нема никаков избор од Алверде.
    Освен тие со зеленото капаче имаше едни со пипета и вчера со мајка ми кога бевме она си ја зема ама беа на штандот во делот каде што производите веќе нема да се продаваат. Ја зема нијансата 04 honey што е исто светла нијанса ама не знам како ќе е на масна кожа. Бидејќи беа само 4 нијанси пудрите беа намалени на 189 ден. Ќе ја позајмам од мајка ми да пробам па ќе пишам овде :D ама па и да ми се погоди , џабе и да сакам да ја купам ќе ја нема.
    Мене ми се погодени многу пудрите и на Буржуа (не се природни ама и составот не е со толку мн хемија како другите пудри) и сега ја завршувам Хелти микс серумот па ми треба нова пудра. Ако не најдам на Алверде ќе земам на Буржуа , тоа е..
    @Annath јас сум измешала нешто извини :D ако не направам нешто со Алверде ќе ја пробам таа што си ја земала и ти.
     
    На bela.m и Annath им се допаѓа ова.
  20. arodoet20

    arodoet20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2017
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Ја се разочарав од коректорот како карминче шо е, го земав од ДМ пред некое време и ни П од покривање нема. Дали некој има исто мислење?