1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Alverde козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Queen^^, 25 јануари 2016.

  1. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.628
    Допаѓања:
    251.207
    Пол:
    Женски
    ^ И јас бев многу задоволна ама заради мирисот не купив повторно.
     
  2. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Мене па мирисот ми е мммммм :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    @Biodevojka што мислиш за оваа колекција на Алверде воопшто? И која е разликата на пример, кога би купила крема за лице на Weleda исто на база на дива роза, а се работи исто за производ којшто има natrue сертификат и поседува состојки од сертифицирано органско потекло. А цената од друга страна пак многу се разликува... ?!
     
  4. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, сум напоменала многупати дека мене лично Алверде ми се допаѓа. Станува збор за природна козметика со состојки од органско потекло (не сите) која има убава декларација (поголемиот дел од производите не сум пробала сѐ) и секако фантастични цени кои секој може да си ги дозволи. Веледа ја немам користено многу имам пробано еден крем од калинка во Италија и еден за раце. Сите колекции се убави на свој начин најважно е она што тебе лично ќе ти одговара, затоа што сите сме различни. Тоа може да се заклучи и од вашите кометари за кремот од роза на Алверде на некој прекрасно му одговара додека кај други не ги дава бараните резултати. Поздрав.
     
  5. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Ме интересираат следниве производи, како сте задоволни:

    bild-alverde-cream-to-powder-concealer-data.png alverdeantiaugenringeconcealer.jpg alverde-lidschatten-basis--10001691_B_P.jpg
     
  6. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.549
    Пол:
    Женски
    @MissChievous јас ја имам базата за сенка, многу е добра ја држи сенката на око. За другите производи незнам не сум ги користела. А што е ова на втората слика иначе?:)
     
    На LollySky и MissChievous им се допаѓа ова.
  7. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    20161124_235500.jpg
     
    На Babyby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Вчера ја видов во ДМ оваа подлога за сенка на попуст е чини околу 74 или 76 денари. Поздрав.
     
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    alverde-mineral-puder-powder-organic-prirodny-vegan.jpg
    Како сте задоволни од минералната пудра?Ми треба за под очите, да го задржи коректорот.Или има подобри пудри во прав за таа намена од оваа на Алверде?:?:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, јас ја имам оваа пудра и за мене е одлична. Оваа ја користам во комбинација со онаа кремастата со сунѓерче која е уште попокривна. Оваа ми се допаѓа затоа што е минерална и не ја запушува кожата, ја остава да дише. Може да ја користиш сува со четка или сунѓерче, во комбинација со минерална вода или тоник за поголема покривност или во комбинација со дневен крем како течна пудра. Има навистина многу употреби. Кај мене на блог имаш статија за пудрите во прав наспроти кремастите, доколку сакаш прочитај ја. Поздрав
     
    На SV1911 и Salome им се допаѓа ова.
  11. Emanuela12

    Emanuela12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    40
    Како сте задоволни од лабелата на алверде и кое според вас е најдобро ?
     
  12. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, јас имам пробано две: со невен и она светкавото лимитед едишн. И двете се многу убави иако може за ијанса повеќе ми се допаѓа светкавото затоа што има фантастичен мирис, а и структурата ми е некако помека и поубава. Се топи на усните. Го користам секојдневно (иако имам еден куп лабела по едно во секоја ташна) :) Поздрав.
     
    На Nausicaa, Mihaela91, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    @Emanuela12 мене поубаво ми е тоа со невен, некако помрсна структура има. Не дека розовото е лошо, го користам преку ден баш поради светките, дава фин сјај, ама ова од невен ми е незаменливо за пред спиење.
     
    На Cataleya, Nausicaa, Mihaela91 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Од Алверде сум презадоволна од путерот за коса , баш сега ми е при крај , косата ја остава свиленкаста и мека , а не ми ја масти воопшто.

    [​IMG]




    Го имам користено пилингот за лице со сините зрнца , мирисот беше неутрален , ми се допаадна како го чистеше лицето

    [​IMG]
    Ја имам користено кремава пред 2-3 години мислам беше и беше добра ми се допаѓаше многу мирисот на зелено јаболко. Од истава линија ја имам пробано пената за миење лице и исто беше супер.
    [​IMG]


    И секако морам да го пофалам овој спреј за под пазуви. Мириса на нане , нема алуминиум внатре и што е најважно штити од непријатна миризба. Сега трошам второ пакување наскоро доаѓам во Ск па ќе си земам секако од истиот дезодоран би сакала да го пробам и тој од зелен лимон

    [​IMG]
     
    На Nausicaa, joy1, Mihaela91 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    @black-angel чекам рецензија на темава за сите производи :) поготово за средството за вадење шминка. сакав порака да ти пишам ама нема таква опција
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ke go probam vo najbrz mozen rok i obavezno ke ti pisam reakcija :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    @koritsaki
    Да се самоцитирам, со две туферчиња од лицето ми исчисти пудра, коректор, маскара и црно моливче . Во однос на очите не ме печеше воопшто само мала нелагодност имав. Откако го исчистив лицето првите 5 мин имав благо лепење на кожата кое после се впи и лицето ми стана мазно и нежно. Немав никакви црвенила ниту иритации
    [​IMG]
     
    На koritsaki и joy1 им се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    @black-angel ти благодарам :) многу се жалеа дека ги печело очите ама очигледно е дека некоја состојка внатре на секого не му одговара :) Мене ок ми е маслото на Балеа го имам купувано безброј пати , сега нареден пат о ва ќе го пробам (y)
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Путерот за коса е врв, сериозно најдоброто нешто за коса што го имам користено.

    cdeef7914c8feeea38db4f7f9e12790f.jpg

    Моментално ја користам кремата за раце со невен и ми се допаѓа. Убаво ја негува кожата, убаво мириса (чудно, но на убав начин) и пакувањето ми е таман за во ранец.

    bild-alverde-handcreme_calendula-data.png
     
    На Nausicaa, Annath, Avery и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.661
    Пол:
    Женски
    Истото мислење го делам со @MissChievous за путерот за коса на Алверде. Најдобро нешто што сум користела до сега за коса. Уште при првото ставање од путерот резултатот беше видлив, мека и нежна коса.
    10/10 од мене.
     
    На Nausicaa, Avery, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.