babylove кашички

Доделено alverde All In One маскара – 4 производи

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 13 декември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  На Aleksandra-Kukla, provocativewoman, MacaLove и 172 други им се допаѓа ова.
 2. maleckomoe

  maleckomoe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  дефинитивно морам да ја пробам маскарава. Поздрав
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.167
  Допаѓања:
  78.617
  Пол:
  Женски
  и јас многу би сакала да ја пробам маскарава :)
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.773
  Пол:
  Женски
  Planirav da si kupam i eve podarok za mene :)
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.195
  Допаѓања:
  118.745
  Пол:
  Женски
  Нешто што треба да биде дел од моето козметичко катче
   
  На honey.bunny032 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.671
  Допаѓања:
  19.296
  Пол:
  Женски
  Ја сакаммм, добро би дошла во мојата колекција на маскари :D:l:
   
 7. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.897
  Пол:
  Женски
  И јас сум колекционер на маскари, оваа маскара добро би ми дошла..
   
 8. iskraFem

  iskraFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  Ја сакам, баш би било фино да ја имам :)
   
 9. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  60
  плаче да биде моја :rofl:
   
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  прекрасна е, ја сакамм :l:
   
 11. ancebanance

  ancebanance Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  За брзо имам роденден, па баш би се изненадила со една ваква прекрасна маскара, обожавам да се шминкам, омилен дел ми се очите па се надевам со оваа маскара би ги истакнала најмногу, а и вие од ДМ би се искупиле за шо не ми ја подаравте колекцијата за плава коса, не за друго не сум од Скопје, иначе ке ви бев најредовен муштерија :*
   
 12. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  3.423
  Не можам да си погодам маскара, ниедна не ми е доволно добра за да биде единствена. Се уморив веќе секој месец некоја нова да пробувам. Дајте ми ја вашата да ја пробам, кој знае можеби ќе ми биде совршена (fingers)
   
 13. honey.bunny032

  honey.bunny032 Нов член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  super maskara :)
   
 14. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.474
  На IronLady и Nausicaa им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.