American horror story

Дискусија во 'Канта' започната од Valerin, 5 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.262
  Досега не наидов на отворена тема со оваа брилијантна серија.
  Истата е полна изненадувања пресврти и неизвесности до самиот крај.
  Првата сезона е паранормална, втората - психолошка, а третата излегува на 9 октомври годинава, па ќе видиме во кој жанр ќе ја сместиме. :)

  Според оценките критиките, и досегашниот рејтинг на гледаност дефинитивно бавно но сигурно се искачува кон пиедасталот. :clap:
  Да додадам - инзворедни актери, чии улоги толкуваат нешто типично и веќе видено, со тоа што овојпат акцентот се става и на фантастичното во едно ново руво со екстра морбидни и квалитетно осмислени сценарија.

  Кое е вашето мислење за серијава?


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  П.С. Ако е дупла тема слободно клуч. :!:
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.826
  Допаѓања:
  53.822
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.