1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

American University in Bulgaria (AUBG)

Дискусија во 'Образование' започната од PreciousDiamond, 12 февруари 2015.

 1. PreciousDiamond

  PreciousDiamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  AUBG е приватен американски универзитет во Благоевград, Бугарија. Дипломата од овој факултет е светски признаена. Секоја година даваат добри стипендии, инаку школувањето е доста скапо. За есенскиот семестар за оваа година пријавите се до 1 јуни.

  Јас размислувам да аплицирам на овој факултет, но не знам колкави ми се шансите за стипендија бидејќи не би можела целосно сама да се финансирам. Ако има некој искуство со овој факултет или познава некој би сакала да ми даде повеќе информации во врска со предавања, стипендии и друго.