1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ami G show-(Ами Џи шоу)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од NIKI-N, 4 јануари 2011.

 1. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Во оваа емисија учевствуваат познати личноцти од Балканската естрада, а на 4 јануари почнува новата сезона на Ами Џи шоу кое го води Оскар се емитува на телевизијата Пинк во 21h.
  http://www.novakdjokovic.rs/srb/fotogal ... mig_04.jpg

  http://www.blogger.ba/slike/129380.2058277.jpg

  http://i.ytimg.com/vi/skdHq5jf3ho/0.jpg

  http://img.youtube.com/vi/jS-xRhDI61M/0.jpg

  http://www.svevesti.com/inline/sveesti/ ... 4f5a5f.jpg
   
 2. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
 3. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
 4. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
 5. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
 6. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
 7. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  тоа се неколку извадоци од ју тјуб, а вие можете да ставите нови а и стари
   
  На beauty007 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Ники причекај да се развие дискусија на темата..Бесцелно е само ти да постираш ;)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. NIKI-N

  NIKI-N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  што треба да знаци тоа?
   
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  еј дали ја гледавте последанта емисија од ami G show???
   
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Вечерва во 21:30h во Ами-џи гости групите Моби Дик, Тап 011, Милан Калинич и Андрија Милошевич ;)
   
 14. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  109
  Го гледам секој вторник. :up: Одлична му е емисијата а и тој ми е забавен.
   
 15. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  ами џ ми е луд до 1001 и назад...шоуто му е врв... :clap: :clap: