Amy MacDonald

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Vikica.cuci, 7 ноември 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема но не најдов.
  Незнам колку ја слушате женскава, ама јас сум заразена со неа уште кога излезе со This Is The Life.
  Според мене една од подобрите пејачки, со одлични вокални способности, но не е толку позната, барем не кај нас. Има прекрасни песни и прекрасни текстови. Дали некоја ја слуша и што мисли за не аи за нејзината музика??
  Сите песни ми се прекрасни но обие посебно:
  http://www.youtube.com/watch?v=iRYvuS9OxdA
  http://www.youtube.com/watch?v=oGwXzrW5mFc
  http://www.youtube.com/watch?v=TBzvcYD0x1M
  http://www.youtube.com/watch?v=huMThY0mCiA
  http://www.youtube.com/watch?v=oL4iDuzOCUM
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.036
  Пол:
  Женски