Angus And Julia Stone

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Eva22, 4 јануари 2016.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Ова е фолк инди поп рок акоустик група Потекнува Од Сиднеј Австралија
  Ангус И Јулија Стоне се брат и сестра кои се споени заедно формираат група која се вика Ангус И Јулија Стоне Они се занимават со различен вид на музика а обично пејат необични песни кои се највеке за животот слободата и слузат за релаксиранје и узивање на посебен начин , Иначе и пејат исто поединечно (Соло) Ангус пее Рок , А Јулија Фолк Блуз

  Они вредат да ги запознаат секаде на светот Зашто Ретко Има Вакви Музичари Узивајте и Коментирајте Да Видиме Што Мислите ... :)
  https://www.facebook.com/AngusAndJulia/
  10388110_10154400683620495_9124810178219701091_n.jpg
   
 2. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Jas Gi Obozavam :)
   
 3. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Dobri Se ali ne se za stalna upotreba malce se depresivni :)
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.905
  Допаѓања:
  37.118
  Пол:
  Машки
  Зaвиси дo вкусoт нa музикaтa. Не се лoши, нo мене пoвеќе ми се свиѓa alternative oткoлку indie pop.
   
  На Eva22 и Lella им се допаѓа ова.
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.451
  Допаѓања:
  11.586
  Пол:
  Женски
  Ами се слозувам како не.
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.455
  Пол:
  Женски
  Можам да ги слушам само во такво посебно меланхолично расположение. Има многу специфичен глас девојкава, ежи на моменти...
  Моја омилена: Angus & Julia Stone - For you
   
  На fatamorgana123 и Eva22 им се допаѓа ова.
 7. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  :l:
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 9. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
  Dobri Se Posebno Mi Se Dopaga Solo Albumot na Angus Stone Samo negov ne vo duet sto e Broken Brights
   
 10. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Женски
 11. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 12. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски