1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Apple - Eпл

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 4 јули 2018.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Apple е Американска мултинационална корпорација со седиште во Купертино, Калифорнија која дизајнира, развива и продава електроника .Нивните најпознати хардверски производи се линијата на компјутери Мак, iPod музички плеер, iPhone смарт телефон и iPad таблет компјутери. Нивниот софтвер ги вклучува оперативните системи OS X и iOS,
  Стив Пол Џобс
  (роден на 24 февруари 1955 - 5 октомври 2011) бил соосновач и директор на Епл. Помеѓу 1986 и 2006 година, Стив Џобс бил директор на студиото за анимирани филмови, Пиксар. Откако Дизни го купи Пиксар во 2006 година, Стив Џобс е најголемиот акционер, а бил и еден од членовите на акционерскиот одбор на Дизни.
  Apple е Најдобрата фирна за мобилни телефони во светот и е статусен симбол , нивните телефони преставуваат прекрасен дизајн и сташен квалитет што ја оправдува цената

  Facebook Ne e Oficijano : https://www.facebook.com/apple/
  Instagram Oficijano : https://www.instagram.com/apple/
  Youtube mozhe da gi najdete pod Apple
  [​IMG]
   
  На Evaaa11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Најдобрата Компанија Во Свет :inlove::):l:
   
 3. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Govorot Na Steve
  Angliski Officijano VIdeo


  So Prevod Na Srpski Jazik
   
  На Evaaa11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски


  So Prevod
   
 6. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Apple si e Apple Sekogash ... :inlove::l:
   
  На Darko009 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  3.330
  Велат дека Apple почнале да се расипуваат некоја година по заминувањето на Стив Џобс од овој свет.

  Apple не е веќе Apple кој што беше, тоа е сега повеќе некоја скапана круша замотана во убаво пакување, обидувајќи се да живеат на стара слава.

  Филозофијата на Џобс беше продуктите да бидат компактни, убави, привлечни и употребливи за секого па дури и за почетниците - нешта очигледни кај iPhone-ите заклучно со 5s или можеби и 6. Потоа како да се обидувале да создадат што е можно понепрактични производи...

  Дното го допреле со понуда на up-date -и кои се тајно програмирани да ги успоруваат телефоните како би ги натерале корисниците да ги купуваат поновите и поскапите ајфони наместо да си останат на четворките и петките, евентуално шеските.

   
  На makedonkamak, Justicija и Victorian им се допаѓа ова.
 8. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  4.936
  Пол:
  Женски
  Мене ме нервира тоа што лупнеш огромна сума на пари, а не можеш максимално да го искористиш телефонот/компјутерот, барем не во оваа држава.
  We don’t have f**king itunes или apple tv!!!
  Пола од работите се unavailable in your country.
  Знам дека тоа не е до уредот и неговата конфигурација (because it’s awesome), туку до државата.
  Ама ако веќе плаќам исто колку и некој корисник на apple во Англија или Америка очекувам ист третман.
  Ps. Ако сакаш да правиш селфи, а не си доволно убав/а, не земај ајфон.
   
  На stetoskop, daylight и Justicija им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.197
  Пол:
  Женски
  Епл намерно ги "закочува" старите модели на телефони ...
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 10. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.612
  Допаѓања:
  3.330
  Велат дека тоа се надминува со враќање на фабричките поставки т.е. без вклучување на опцијата за апдејт.

  Инаку неколкумина клучни членови на тимот на покојниот Џобс кој го создаде овој генијален бренд, веќе има неколку години како го напуштиле Епл.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Vikash Taka Ama Sepak Na Krajot Od Denot Site Osven Samsung Android Go Kopiraat Apple i negviot dizajn , pa pocna duri i Samsung So Emoji Funkcijata .. Apple Mozhebi Momentalno e Padnat Ama Znajte Deka Sekogash Kje Bidat Prvi a Drugite Kje Gi Sledat , Dzabe Miljarda Telefoni Koga Apple SI e Apple , i tesko da go predomislat cel svet ..Ako Ne Drugo Radi Spomenot Od Steve Jobs Kje Ostanat Sekogash Naj Kupuvani i Radi Najredovnite updati i poddrshkata na telefoni po 5 godini so najnova verzija na softver IOS i brzina ,, sho nieden android ne mu uspealo CIst Primer Neka Vi e Iphone 5S koj do den denes kje ima najnov update na IOS 11 Vo Septemvri a e telefon od 2013 A Kje Ima Najnovo Do 2019/20 ?? Think About That ..
  Plakjash Skapo Ama Mozesh Da Go Iznakoristish i sepak kje bide podobar od povekjeto androidi iskoceni vo 2016
   
 12. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
 13. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
 14. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Дали вредат лаптопите на Епл?
   
 15. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  vredat ama nema servis ovlasten vo Makedonija za niv
  Skapi se ama kvalitetni znam mn lugje sto gi kupuvaat za rabota najvekje
   
 16. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  27.754
  Пол:
  Женски
  Како нема сервис? iStyle во Сити мол се овластени сервисери. Порано беа Дуна.
   
 17. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  ne e toa toa imav iphone 6 porano im go odnesov lani da mi go popravat povekje ukradoa nego sho popravija kako so povekjeto servisi vo Makedonija za zhal .. Treba Apple Oficijano Da Navleze ama toa tuka teshko
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  ete ti kazalo devojceto
   
 19. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Poglednnete Gi Dvata Traileri Za 2 Ta Filma Za Covekot Koj Go Promeni Svetot Vo Tehnologija i Inovacija No Isto Taka I Nacin I Filozofija Na Zivot Golemiot Covek Na Apple Steve Jobs <3
  Prviot Film :

  Vtoriot FIlm Dole :
   
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.230
  Допаѓања:
  129.864
  Пол:
  Женски
  Ева, Ева и Ана, гледам најчести сте тука, кој iPhone користите и колку сте задоволни? До сега сум немала само ваков телефон па сакам да присоберам мислења.