1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Apple Watch

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Miki4eca, 27 февруари 2021.

 1. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
  [​IMG]
  Паметниот часовник на Apple е дел од палетата производи на компанијата од 2015. година. Во последните шест години стана еден од омилените додатоци на корисниците. Ако и вие размислувате за купување, ќе ви помогнеме да се одлучите дали уредот би се вклопил во вашиот живот.
  Паметните часовници се интересен сегмент во индустријата на изработка на часовници. Некои се колнат во нив, а некои и натаму се држат до класичните часовници. Секако, промената не беше секогаш лесна. За да ви го олесниме донесувањето на одлуката, издвоивме три работи кои би можеле да ви бидат важни.
  Apple Watch оди рака под рака со здравјето и вежбањето. Самиот iPhone не е доволен. Основната и клучна функција е сензорот за следење на отчукувањето на срцето и вградениот EKG сензор (Series 4 и Series 5). Овие два алата можат да ви помогнат да го следите здравјето на срцето и на време да бидете свесни за можните проблеми.
  Без оглед на се, Apple Watch е и стилски додаток. Кога ќе ја пронајдете бојата која најмногу ви одговара, лесно ќе ги пронајдете соодветните додатоци, како ремените и полначите. Да не го споменуваме и богатиот избор на лицата на часовникот, зависно од вашието расположени и стил.
  Apple - Watch саатите се најпродаваните паметни саати во светот
   
  На AgentGinger, ☆P!nselsp!tze☆, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Машки   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.495
  Допаѓања:
  134.476
  Пол:
  Женски
  Саатот е навистина врв во поглед на други апликации меѓутоа околу алармот сеуште има дилема.
  Поделени се мислењата меѓу оние кои спијат длабоко и оние кои не спијат длабоко.
  Јас сакав да го земам,но немам каде да го пробам,а многу ми е потребен.
  И сега не знам.
   
  На Miki4eca и edna_malecka им се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  10.763
  Пол:
  Женски
  Ај некој нека ми подари.
  Многу добро дете сум, паметно, мирно, дете за пример. :)
   
  На thelittle17 и LadyLollypop им се допаѓа ова.
 5. ☆P!nselsp!tze☆

  ☆P!nselsp!tze☆ Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2020
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Имам омилен само се уште не можам да си го купам. Едвај чекам. :l:
  Ретко се заљубувам во нешто материјално.
   
 6. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Машки
  gi ima mislam vo neptun , setec , anhoch go imaat ako go nema istyle
  koj model sakash da go zemes ?
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.495
  Допаѓања:
  134.476
  Пол:
  Женски
  Не живеам во Мкд, добра идеја ќе видам во icentre дали имаат пробни модели на лице место.
   
 8. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  60.228
  Пол:
  Женски
  Мојот е серија 6, 40mm. Саатот е rose gold а бојата на ремчето pink sand беше мислам.

  2DD44AC7-CCBA-4AA4-866D-2EF480695D16.jpeg
  Засега сум задоволна, практичен е и има мноогу функции. Го носев и на пливање, водоотпорен е. Единствено негативно според мене е што батеријата не држи многу, го полнам на секои 2 дена. А, и треба да си купам заштитна маска, неколку пати го имам потчукнато од врата.
   
  На GirlRose, maralek, babybubu и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  4.936
  Пол:
  Женски
  Имам apple watch 3, после 16 месеци користење ги имам следниве забелешки:
  - Има малку меморија и софтверот веќе не може да се ажурира
  - Батерија ми држи 24- 35 часа
  - Земете и повеќе каишки, ако земете само една гумена после некое време се умирисува :)

  Се друго е супер :)
  Доколу земете понов модел мислам дека нема да имате проблем :)
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.495
  Допаѓања:
  134.476
  Пол:
  Женски
  Јас бев го пробав и ми се допаднаа вибрациите. Се осеќа не дека не,само јачината е некако слаба.
   
 11. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  60.228
  Пол:
  Женски
  Да, послаба е вибрацијата не е баш ко на телефон, исто и звукот.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  731
  Од каде ти е купен часовникот? Ги гледав во Mobelix i Fixit ама скептична сум од таму да земам.
   
 13. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  731
  Која е разликата од Apple Watch SE и series 6 (знам дека 6 е подобар ама пак SE има поприфатлива цена)
   
 14. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  60.228
  Пол:
  Женски
  Од Apple страната ми е порачан. За разликата меѓу SE и 6 можеш да прочиташ овде https://www.cnet.com/news/apple-watch-series-6-vs-apple-watch-se-comparison/
   
 15. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  731
 16. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  60.228
  Пол:
  Женски
  Не сум во Мк.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  1.463
  Го имам Apple Watch series 2, многу одамна ми е купен, 2017 год. Можам да ви кажам дека не можам да замислам да се вратам на класичен саат.

  Овој ми е купен од Грција, веќе година дена чекам прилика да можам да отидам и да се подновам. Тоа во МК што се нуди е многу поскапо од реалното плус, не ми е сигурно. Македонија нема права за продавање на Apple watch преку официјални продавници.
   
 18. Stefanija.Stef

  Stefanija.Stef Нов член

  Се зачлени на:
  17 април 2021
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  mnogu sakam da si kupam ama skapi mi se , najeftin e apple watch se sega
   
 19. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.002
  Допаѓања:
  25.424
  Пол:
  Женски
  Дали некој се разбира што е разликата меѓу aluminium edelstahl titan.
  Случајно видов опција избери го твојот изглед на страната на епл. Саатот што го сакам е 779 евра ама со едно од овие три погоре е 479 евра. Не знам што е разликата. Остануваат 40мм и ремчето ама не знам што е разликата меѓу овие три, а саатот е за 300 евра поефтин што не е малку.
  469 евра е со алуминиум
  Јас од почеток го меркам 779 со еделстал и титан е 800 и нешто евра. Само во материјалот е разликата всушност или? И која е поточно разликата и ако е само до материјалот?
   
 20. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  60.228
  Пол:
  Женски
  Ваљда мислиш на титаниум и алуминиум. Титаниумот е поскап бидејќи е потежок, поквалитетен материјал и мислам дека само тоа е разликата. Од титаниум мислам и дека немаш многу избор на бои, само црна и сива ако не сум грешка.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.