1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ariana Grande

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BestFriends.99, 14 август 2014.

 1. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Колку шо знам ваква тема нема во форумот ако има избришете/заклучете. :)
  Ariana Grande родена 26 Јуни 1993 година е актерка и изведувачка.Нејзина прва серија беше Victorious и со истата улога продолжи во нејзината втора серија Sam and Cat ..

  http://www.youtube.com/watch?v=iS1g8G_njx8


  http://www.youtube.com/watch?v=L8eRzOYhLuw
   

  Прикачени фајлови:

  • large (1).jpg
   large (1).jpg
   Големина на фајлот:
   182,2 KB
   Прегледи:
   257
  • large (5).jpg
   large (5).jpg
   Големина на фајлот:
   52,9 KB
   Прегледи:
   257
  • large (6).jpg
   large (6).jpg
   Големина на фајлот:
   40,9 KB
   Прегледи:
   256
  • large (7).jpg
   large (7).jpg
   Големина на фајлот:
   180,6 KB
   Прегледи:
   256
  • IMG_0329.PNG
   IMG_0329.PNG
   Големина на фајлот:
   495,2 KB
   Прегледи:
   256
 2. Bieberlicious

  Bieberlicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Ја знам Ариана Но според мене иако има добар вокал некако ми е иритантен гласот...
   
 3. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Ја обожувам, сите песни до едно и се убави и ги слушам :).
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Префорсирано девојче, личи и се понаша ко 15 годишна, а има 21. Кој би рекол :D Не ми се допаѓа. :Down:
   
 5. Cat-Lover

  Cat-Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  14
  Мене само неколку песни ми се најубави од нејзе, ама другарка ми ја обожава. По цели денови само слуша песни од неа.
   
 6. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  мое лично мислење за ова , гајле ми е ако ме цитирате
  незнам зошто овие од дизни ги прават популарни пеачи .. значи немаат ни талент за пеење ни ништо се е компијутерски глас со auto-tone напрајно , дури и живо кога пеат песната е зад нив пуштена, да се чудиш дали микрофонот им е приклучен .. :^)
  за глумци ај ги бива за во тинејџерски филмови ама сите бре од дизни ги изнапраја пеачи ariana grande, selena gomez, miley cyrus, R5 |(
  не ја мразам ariana убава женска е , ама талент за пеење нема ..
   
  На Kimberly11, ColoursOfTheRainbow, feminium и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Пеење нула,има 31 личи 15 :^) и дека со секој втор е во врска,неа не и пречи баш.Значи сите ги помина женскава. |( Незнам како ја подесувате,мене ми е прилично одвратна :puke:
  RockNroLLGirL,Кујти да те слушни за R5,тешко тебе ќе е :rofl: :rofl: :lol:
   
 8. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јас само Problem ја знам од неа, не ми е нешто посебно :D
   
 9. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Никогаш не сум ја почитувала премногу како пејачка. Некако е премногу просечна. Нема многу добар глас и не може да се каже дека ја бива за пеење. Премногу е вештачка, пластична. Песните и се просечни, досадни..
  Нема ништо со кое се истакнува од другите просечни поп пејачки. Не ми се допаѓа. Сум слушала песни од неа, но на ниту една не се сеќавам.
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.202
  Допаѓања:
  13.028
  Пол:
  Женски
  Од неа ги слушам Problem и Bang Bang, не поради неа, туку поради Iggy и Jessie.
  Женскава иначе си нема глас, пее ко искубана кокошка. На видеата и во двете наведени песни, само со нозете мавта ко оние шмизличките кои се препраат дека читаат.
  Сваштарии. И, ко десетгодишна се облача, иако е веќе жена.
   
  На Joi, ColoursOfTheRainbow, QueenElena и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.026
  Допаѓања:
  26.518
  За пеење според мене не е ништо посебно.За глума незнам пошто не сум гледала ни еден нејзин филм.За убавина убава е некаде
  на пример тука [​IMG]
  За разлика од Адел со која се разлика 5 година оваа е нула,нема ни глас ни ништо.
   
 12. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  104
  според мене Ариана ич не убаво пее како да вреска а за убава убава е ..
   
 13. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  За пеење не пее убаво некако лигав глас има а за убавина убава е ама како пластична да е и дали сериозно има 21 година? :^) личи како 16 годишна
   
 14. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Навистина изгледа како да има 14-15 години. Од неа ја слушам само песната Problem.
   
 15. SweetGirl234

  SweetGirl234 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Не ја обожавам.
  Нејзина омилена песна ми е Problem.
   
 16. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Не ми се допаѓа како се носи, има некако стриптизерски стил :D
  За убава, убава е. Гласот не и е лош, ама не е и ништо оригинален.. Повеќето песни што ги имам слушнато се досадни, така да...
   
 17. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Се однесува како 16-годишно девојче, а всушност има 20/21... И, најважното е дека нема свои идеи, постојато ги копира останатите, а најмногу Selena Gomez. “прогуглајте“ на интернет, ќе видите дека ја копира и ги прави истите пози на останатите. Океј, не е дека не е убава, но пластична е, и има ставено цело пудро врз неа. Верувам дека за неколку години ќе биде иста како Nicki Minaj.
  + ме нервира што постојано облекува фустанчиња... Тоа е нејзин стил, но никогаш не сум ја видела на слики да носи панталони/шорцеви и блуза. |(
   
 18. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.995
  Мене ми е многу убаво девојчево, и се однесува доста примерно за разлика од другите ник и дизни ѕвезди, и мислам дека е многу подобро она да им биде идол на децата, отколку некои како Мајли, Џастин или некои си рапери. Има добар глас, ама нејзините песни ми се некако минливи и досадни. Сериите во кои глуми ми се некако детски и досадни, додуша и за деца се правени. 8)

  :^)
  :^) има 21 година и според интернетот до сега билла со 4 во врска.

  Добро нели темава треба да биде во подкатегоријата Групи и Изведувачи?
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Сигурно ми била грешка,не сум обрнала внимание.И за 5-6 имам слушнато дека била во врска :angel:
   
 20. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Ја сакам Ариана бе мила ми е песните и се убави слушани и е права убавица и многу ми се допаѓа со фризурата што често си ја носи тоа како нејзин белег си е :D GO ARI <33
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.