1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Armada Music

Дискусија во 'Канта' започната од Sara123, 3 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Armada Music е холандска издавачка куќа која е специјализирана во подигнувањето на електронската денс музика, главно: транс, прогресивен транс, прогресивен хаус.
  Armada Music е независна холандска издавачка куќа која е основана во 2003 година во јуни, од страна на Армин ван Бурен, Мајкл Пирон и Дејвид Луис.
  Името Армада е создадено од првите две букви од секое име на основачите.
  Во 2013 година Армада ја слави својата десетгодишнина.
  Во 2009, 2010, 2011, 2012 Армада ја освои титулата ‘Best Global Dance Label’ доделена од меѓународните денс музички награди.
  Начинот на работа на Армада го привлече вниманието на познати имиња како: Roger Shah, Paul Oakenfold, Paul van Dyk, Markus Schulz, Dash Berlin, Signum и многу други кои работат на нивните сопствени оддели во рамките на Армада, додека Армин ван Бурен е ангажиран околу сопствениот оддел Armind, A State of Trance.
  Издавачката куќа има 32 Armada sub-labels, кои претставуваат различни видови во електронската музика.

  http://www.armadamusic.com/

  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=whPybSa4AUs
  http://www.youtube.com/watch?v=MpfY6mwx ... YrQu0c1wHF
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.