1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Arrested Development

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 4 јануари 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Arrested Development 2003-2006
  [​IMG]
  Една од најгледаните и единствената серија со највисока оцена(на имдб-9.5) :!:
  Искрено јас ја немам догледано целата, ја симнав неодамна, ја започнав правата сезона, но не ја довршив.
  Незнам, мене не ми е воопшто најдобра и совршена, и знам далеку подобри серии, кој релано имале многу пониски оцени, не дека ценам серија сосема по оцена на имдб. Да речеме сеуште немам никака ипресија, ниту добра ниту лоша :?:
  Па да споредиме мислења, оцени, импресии.
  Кратко колку што успеав да ја разберам содржината од 10тина епизоди, се работи за богато но лудо семејство, кое ќе бакротира, откако татко и главниот во фамилијата и во семејната фирма ќе оди во затвор заради финансиски малверзации во семејна фирмата. На чело ја остава неговата жена, размазена, арогантна богаташица. Имаат два сина и една ќерка. Целото семејство останува на грбот на постариот син Мајкл кој треба да се грижи за својот брат, сестра, зет и внука и сопствениот син.
  Сите се во свој филм и фазон, мрзливи, разгалени, неработници, освен Мајкл кој е единствениот при здрав разум :)
  Заедно делуваат хаотично и доста комично. Но сепак мене ми недостига нешто во целата таа збрка. ми нема доволно шарм, ниту некаква интересна содржина :|
  И да од овааа година е обновена за нова 4 сезона(досега се снимени 3), па да видиме што ќе понудат сега ;)
  Очекувам коментари 8)
   
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Имам гледано неколку епизоди, од прв поглед не е лоша серијава, само што немав некое време за да ја изгледам до крај, така да можеби понатака би ја гледала повторно од почеток :)
  Инаку да и јас сметам дека нема некоја интересна содржина серијава, али ништо чудно да се подобрат во новава сезона :)