1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ask.fm (аск.фм)

Дискусија во 'Слободно време' започната од theAristoCat, 15 септември 2012.

 1. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Не знам колку од вас слушнале за овој сајт, но стана доста популарен откако Мони се исповеда за својот прв сексуален однос токму таму :lol:
  Аск.фм е сајт на кој луѓе ти поставуваат прашања анонимно или јавно,а ти одговараш само на оние прашања на кои сакаш :)
  Дали некој има профил на аск.фм? И што мислите воопшто за сајтот? :)

  Не видов ваква тема, но доколку има- клуч. :*
   
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  немам профил и мислам дека сајтот треба да се затвори.

  баш од вакви страници ми иде да го фрлам компјутерот и да не го плаќам нетот :!: 13-14 годишнни зборуват за секс |( :tmi:
   
  На Oscar Lady, 4rever.unique, girl.09 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.895
  Допаѓања:
  11.637
  Нешто најглупаво шо може да постои е токму аск-от.

  Ногу јасно дека немам, нема ни да имам фала Богу |(
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.513
  Допаѓања:
  9.406
  мене ми малку ми е нејасно сето ова....зошто мене, обичен смртник :) некој би ме прашувал нешто анонимно на сајт, или пак зошто јас би прашувала некого.
  Да се прашања до познати фаци, кои онака не ни се достапни на некој друг начин, па тие да одвговаат - ај да разберам, ама овој концепт е...благо кажано малоумен.
   
  На EffyPink и eli25 им се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  Aбе остај што сајтот е малоумен, ама и регистрираните таму :rofl:
  поголем од 16 нема, а да има, јас во фаца би му се смеела.
  прашањата-- скината ли си, на колку ќе се скинеш, го свиѓаш ли борче од 8а, која ти е најубава од 7б :rofl:
  господе боже, јас не знам како не ја избришаа таа страна после она со бугарскине деца, такви страни не ни треба да постојат, зарем малку е фејс, твитер итн.
   
  На Oscar Lady, LittlePinky, sofijanoka и 5 други им се допаѓа ова.
 6. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  Живи глупости.. Рај за оние што не можат нешто да ти кажат в лице |( Иначе немам профил и не сакам да имам затоа што мислам дека тоа е толку многу долно. Некои мои другарки имаат и стварно значи какви без веае прашања поставуваат, да не знаеш дали да е смееш или да плачеш..... :fubar:
   
 7. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.895
  Допаѓања:
  11.637
  Врвот на се е со видеата.
  Ај едно кис4е за мене. Ме знаеш кој сум. Најјака си, те сакам. мва.

  I don't want to live on this planet anymore. |(
   
  На TamkiLoves1D и haseki89 им се допаѓа ова.
 8. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  јас неможам да сфатам како некои девојки имаат храброст да одговараат и на најинтимни прашања!
  целата своја приватност ја ставаат на тацна, цела Македонија да гледа.
  Стварно не ми е сфатливо. Па имаат ли тие родители? :?:
   
  На buterfly.fly.away му/ѝ се допаѓа ова.
 9. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.966
  Пол:
  Женски
  Не знам кој го измислил чудово, ама треба да се смисли посебна награда за идиотизам која ќе го носи неговото име. Сериозно.
  Прво сакав да се регистрирам за да тролам, после видов дека може и без да се регистрираш, ама толку ми е лејм дури и да трошам време на глупи прашања што нема ни да бидат сфатени, па баталив.
  Има бе и постари што заостанале на 15-16 години во развојот.
  На другарка брат еве го во 20та влезен, па само спама со линкот, а имам и еден 27 годишен момак што манијачи тинејџерки таму и се пушта на 10 години помали.

  Убедливо најјаки ми се оние од типот:
  -Уффф, досадно ми е, прашајте ме нештооо! *тука следи линкот*
  Прашање: Ај да се е**ме?
  -Мршшш, не замарај.
  Е, што? Сама си го бара, па после квичи. :D

  Како и оние со видеата.
  Леле колку сум се смеела на едно, вика, цитирам:
  aj simce pratimi kisce mnoguti e uba ustata ufff zamene
  *Следи видео од кисчето*
  falati mnogu sega znam kako jakrivis ustata koga pusis :rofl: :rofl: :rofl:

  Или пак некое полуголо петле ќе му пишат дека е секси, а тој ко комарец нигде го нема, па им прчи бицепси, а овие се палат. Крај. :D

  За фаќање сеир го бива барем.
   
  На LittlePinky, cherry-on-top, Optimistic и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Не е ова акс.фм сега измислено.Памтам јас на времето пред 2-3 години Ламбе Алабакоски,имаше вакво.И нон-стоп го масирав. Му поставував некои прашања смешки.
  А сега,немам ниту пак планирам да направам вакво чудо.Е грдо ми е ептен.Ама за тепање досада ми е доста интересно,и за фаќање сеир :lol: :rofl:
   
 11. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Зошто толку напаѓате веднаш? :lol: Па дајте му шанса на кутриот аск... ^_^ Сега за сега видов само негативни коментари, да не му е мака еве јас ќе речам нешто убавко: Аск е убаво местенце за дискусија, но тоа не е криво што некои го користат на погрешен начин, никако. :nod: Луѓето кога го направиле не знаеле во која насока ќе се одвива, па и вие да сте и вие не би знаеле! :!: А има и добри страни, многу од помладите познати ѕвезди имаат аск исто како и твитер, па може да ги прашувате што ви душа сака. :lol: Е сега дали се тоа вистински профили само бог знае. :D И да, немам профил на Аск бидејки никој од моите познаници и пријатели нема, па зошто ќе ми е? :^) Само онака го разгледував, си велев ај да си направам, но кога ги видов разните глупирања од страна на зачленетите си велам, крши глава од овде, малку ли ти е ФБ, Фемина и Твитер? Па не се зачленив, но не го познавам доволно да го напаѓам! 8)
   
 12. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Не имам, а не ни планирам да направам. Бидејќи е анонимно, луѓето само навредуваат и гледат да те оцрнат. Ама гледам сега некако популарноста му поминва ^_^
   
 13. Simona190799

  Simona190799 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Имам и го направив од досада и интересно ми е да им одговарам..само многу вреѓаат дека се на анонимно :D На таквите не им враќам:)
   
 14. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  677
  Нешо најглупо е ask.fm , фала богу немам , нема ни да имам .Искрено мислам дека страната треба да се избрише под хитно бидејќи е само трошење време и глупирање :)
   
  На Marie.m му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Немам и несакам ни да си правам-Глупсти се тоа бе :fubar: :fubar:
   
 16. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  42.326
  Пол:
  Женски
  Јас имам и не е толку лош како што велите....мене не ми пишуват глупости, а и да ми пишуваат не им обрнувам внимание и не им одговоарам :)
   
 17. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Глупости невидени ќе правам профил таму и некои напаленковци ретердирани дечишта ќе ми поставуваат малоумни прашања и јас ќе им одговорам ма мрш таму со све ask.fm... -.-
   
 18. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Плус морам да додадам дека многу девојчиња но и момчиња се психички злоставувани на сајтов.
  Им пишуваат грд/а си, уби се, за што живееш,дебел/а си и сл. :(
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Па искрено да си кажам, некогаш кога ми е досадно знам да си отворам на некого профилот па сеир да фаќам, или па некој што не го знам добро, ќе отвориш профилот има све што треба и не треба има баш да го запознаеш, али у ретки случаеви е ова. :rofl:
  А да си отворам профил нема шанси, многу малоумна работа, поарно ќе земам пиштол ќе се упукам. :D
  Ама најаки ми се прашањата и одговорите во стилот:
  Srceee najjaka si mi moze samo da ti se fatat ljubomornive :*
  Znam srcka samo se kurcat anonimno ;)
  Aajjj be ostajte ja nejzin zivot e toa ne i se mesajte
  Ima nekoi so ne go sfakjaat toa
  Па некој напален 13 годишњак ќе пише:
  Auu jaka picka si
  :** <3
  Dobar gz drzizh
  Znam be srcko
  Па некоја „љубоморна“ ќе се избаци:
  Kurvo niedna smrdena
  Ne ja znam profesijata na majka ti ;)
  Што да кажувам, речник на нивоу. :geek:
  Па ќе се развие дискусија со колку се мувал/а, зашто со тој и тој раскинал/а, па пуштања виртуелно, па дали иде со тој и тој, се скарала со некого па зашто се скарала, а сега и видео шеми почнаа. :rofl:
  Абе фешти ви е асков, ако сакате сеир да фаќате и да тролате. :D
   
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883