1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ask.fm (аск.фм)

Дискусија во 'Слободно време' започната од theAristoCat, 15 септември 2012.

  1. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    овој и е другар на Мони што се исповеда за Миле :lol:
     
    На Elena-97 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    156
    Јас имав аск бидејќи сите мои другарки имаа и ме убедуваа да направам а и ми беше досадно па да тепам досада но веднаш по 3-4 дена го избришав бидејќи станаа премногу безобразни.
    За овој сајт мислам сајтов е за оние луѓе кои неможат да ти кажат се во лице се кријат и пишуваат анонимно.
    Интересен е сајтот не велам не за фаќање сеир. :rofl:
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Никад не сум го отворила сајтов, а немам ни намера со оглед на муабетите што се шират... :tmi: :x
     
  4. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Најглупото нешто што има излезено во последно време. Прашањата се закон а одговорите уште позакон хахахаха, а најјако од се ми е т.н. video answer хахахаха. Инаку немам профил а и не планирам да имам.
     
    На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Од ова поглупаво нешто нема да се отвори, никогаш !! |(

    На анонимно многу деца јаки се прават, а во живо ги нема. Сите што си направија се навредувани од другите, нарекувајќи ги ку*ви, ку*ки, слично. Пола тајни им ги издадоа, се имаш ли мувано со овој оној, пола одговори се chat (too much drama to tell). Многу добри другарки кои им прават лица, тука конечно се искажаа со своите потреби. Сите ку*ви во град се дознаа, сите лицата си ги открија. Чест на исклучоци кои на интересен и неповредлив начин ги одговараа дрските прашања.
    Никогаш нема да си направам, немам ниту прашано никого, но имам читано.
    Less crime.
    :!:
     
    На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mici.adele

    mici.adele Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Според мене аск е многу голема глупост. Еве на пример за онаа Моника.
    Има ли она срам воопшто ?! А за родители па ич да не прашувам. Само можам да кажам : I don't wanna live on this planet anymore. It sucks. .!. -_-
     
  7. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Абе интересно е (иако јас немам аск) да зезаш некој да нервираш :lol: е сега за Моника она сама така си направи кој ја тераше да кажува јавно такви работи не и е крив аск секој сам си одлучува кој прашања ќе ги одговори и како,а за некој е да ти го кажат тоа што неможам да ти го кажат у лице :)
     
  8. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Најглупаво нешто за малоумни луѓе кои немаат паметна работа. :@ :@
    Немам такво нешто,нема ни да имам.Секако дека анонимно сите ќе ми пишуваат секакви работи,ќе ме навредуваат,и безвезни прашања од типот си се мувала,се муваше со овој,со оној,зошто се скара со нејзе,него...и која е поентата да одговарам? :fubar: Одговорот ќе помогне на некого,ќе биде воопшто од корист?не.Освен што на сите се издавам.А сите читаат.Корисно прашање-нема,само се брукам.
    Ако сакам да го прашам некого некакво прашање,тоа во лице ќе го прашам.Со кој памет да му одговарам на некого некакви помалку тајни прашања на аск,за потоа да не се веќе тајни,и да можат да ги видат сите.Зошто сите да знаат се за мене?
    Викам дека е за малоумни луѓе бидејќи знаат какви безобразни прашања се поставуваат,се навредува секој,и со сиот памет прават аск.Зошто да ги трпам тие глупости?Зошто да одговарам на некого кој всушност незнам дали е странец или познат?Има корист?Ако ми е досадно,ќе најдам попаметна работа,бар ако ништо друго тв ќе гледам.Единствено нешто добро во ова е тоа што можам да прашувам јавни личности.Но, ако јас направам,едноставно ги повикувам другите да си играат со мене. |( |( |( :tmi:

    Од почеток сакав да читам малку што пишуваат,ама веќе не. :x
     
  9. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Тоа е нешто најглупаво до сега,според мене .Треба да се блокира, и ич да не постои !
     
  10. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Aуу ќути еј! Значи тоа "ќе рикаш како магарица" стана хит по тинејџериве, а и кај мене. Незнам, немам коментар за целава ситуација, којзнае дали родителите знаат :tmi: Така и е!
    А за ова Аск, глупости не видени! Се мислев да си направам, ама знам ќе има многу навредувања, безобразни тинејџери, прашуваат се и сешто. Ако, боље ми е вака :!:
    Моментот е -
    Ај замарајте, досадно ( и линк од аскот ) :@

    Ма нека се манат сите! Изгледа единствено безбедно место ми е Википедија...
     
  11. AmericanWoman

    AmericanWoman Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    558
    Ова е македонска верзија на formspring, сајт кој е многу популарен во Америка и се користи за истата намена. Уствари незнам која е намената, не можам да ја сватам :tmi: Воглавном го користат 15-16 годишни attention whores без грам мозок и срам. Добар е за тепање време.
     
  12. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Стварно преглуп сајт.. Не отварам па и не имам отворено .. читам јас по другиве што имат отворено што му пишат..како не сум отворала.. се согласувам со американвомен ..
     
  13. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383

    ^ hell yeah. значи го МРАЗАМ сајтов само некој ..,ај подобро да не кажувам кој отвара вакви :P .
     
    На Ivi05 и demilovato4ever им се допаѓа ова.
  14. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Многу досаден сајт :swear: Само озборувања, кој е јак,а кој појак, кај колку смувал, кој со кој оди...итн. :talk: Јас се најавувам преку Фејсбук,но никој не ми поставува прашања. Кога ќе го отворам ова верувајте какви се прашања и одговори :talk: |(

    srckast nekoj :*<3
    taj stil :*


    koa si sam doma so najvishe gledash?
    hahaha.. toa sho i ti gledash :D

    znaesh li da plivash ? :*
    abe rastur praval Michael Phelps! :D

    Не можеш да си поверуваш на очите |(
     
  15. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    не ми се допаѓа сајтот
    немам профил, а и немислам да си направам :P
     
  16. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    поглупо нешто немам видено |(
     
  17. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Моментот е кога на Фејсбук ќе објават линк од аск-от и ќе пишат да ги замараат и да им досадуваат,а кога ќе им го уклучиш аск-от на секое второ прашање имаат одговорено со не замарај |(
     
    На Glossy-girl и demilovato4ever им се допаѓа ова.
  18. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Шиииииитз. |(

    Као прво, незнам што е проблемот ама мене асков не ми го чита, не сака да се отвори страницата аск.фм и ништо поврзано со овој сајт (фала му на Господ). Значи, не гледам никаква корист од ова срање. Анонимен ти поставува прашање: „Си се мувал со Митра?“ и ти му одговараш „И бебе ќе имам“, или пак те прашува „Колкава си?“ и ти му одговараш „В градинка уште.“ Само перчење, покажување невоспитаност, разгаленост, некултура... Не сваќам со која цел е направена странава. И онака 99.9% од одговорите се нешто контра, наместо вистината. И да сакам (а не сакам) неможам да имам (па и немам) профил на ова чудо! Само ми ја полни почетната :^)
    А изгледа и на луѓево (најчесто дечишта без работа), им здосади да молат за лајкови па почнаа да молат за прашање. Се ежам кога ќе прочитам „Ај ќе ве молам аскните“, „Прашајте не се срамувајте“, „Одговарам без пари“, „Ајдее ќе ве молам“..

    Мислам фејзбуков се претвори во чиста глупост. Не беше за вака, сега сегде наидувам само на озборувања, кавги, профили и одговори од асков, фотографии со цицки и гзови, ништо друго. Тоа е тоа.
     
  19. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Имам предходно пишано мисам така? :^)
    Интересно ми е за тепање досада,да ги замарам дечињана пубертетлии :D :D :D :D :rofl: :rofl:
     
  20. someone2

    someone2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    58
    И јас имам направено аск, имам одговарано и имам прашувано прашања. Интересно е некој да зафркаваш со прашања, но не е кога на тебе ќе те прашуваат. Ретко некој да ми поставува прашање. Не се и многу замарам со аскот. Имам околу 250 прашања, и се оклучувам кога ќе видам дека некој го објавил на зидот. Ми се нема случено да ме вреѓаат на аск со грди имиња како “курва„ , “глупава си„ и сл.
    Не го објавувам аскот и не пишувам на линкот одзгора како многумина “прашајте мее досадно ми е„ , на секој одговор кој ќе го одговорам тоа само се објавува, а знам мене тоа колку ме нервира па затоа и го бришам автоматски од зидот.
    Чести се и прашањата како “грда си„. И одма тука следува одговор како “ кад ми кажеш да сам ружна одем на твој профил и тешим се„ а уствари не се ни знае од кој е ова прашање може да е и најверната другарка. Многу голема логика е тоа.
    Чудно е како може некои на прашањата како “те сакам„ “многу си убава срце мва„ , одговараат со “ еј пиши ми на чат можеби и јас те сакам„ и “фала срцее кис„ . А уствари не се ни знае кој ти го поставил прашањето може да е некој педофил или некој те зафркава.
    Јас се имам еднаш зафркнено, еден ми пишува “може да се запознаеме„ на аск и јас му велам “да„ .
    Кога ми даде фб од него на аск се уплашив и од тогаш не ми текнува на некој срцина, или “ пиши ми на чат„ да му пишам. :)