1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ask.fm (аск.фм)

Дискусија во 'Слободно време' започната од theAristoCat, 15 септември 2012.

  1. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    А зошто се жалат сите кога им поставуваат најразлични и најбезобразни прашања кога тие самите викаат да прашуваат? Прашувајте,ајдеее замарајтее плиииз,и после како сите ги хејтале :)
    Глупо е и да вреѓаш анонимно ама и да молиш да те вреѓаат.
    Ако некој има нешто да ме праша,има фб. :D
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    ИмаВ,сега веќе немам. Го деактивирав.
    Братучедками има акс.фм и има околу 4000 одговори.
    За забава е интересен,мислам не е интересно да видсиш на аск како на мони што беше.Повеќето прашања на аск се:што правиш? како си? убава си, сакаш да се муваме? беше синоќа испадната? скината си? му даваш?
    Последните две прашања ме иритират. Незнам како ги одговарат,со кој памет. Познавам една девојка исто колку мене е 13 години и се има смувано со 8 деца. Освен што цел град ја збори,па и на аск одговара на скроз сите прашања без разлика дали се за +18. И се чудам навистина.
    И немоажм да ја сватам целта на асков,објавуват по стопати и молат за да ги „прашат“ за да имат повеќе одговорени прашања. Глупости.
    И што е најлошо стават на фб слики како некоја девојка замолила за лајк за некоја игра да собери повеќе гласови. А ја да им сликам колку исто така бедно излгледа што во минута по сто пати објавуваат линк од аск и се молат за да ги „прашат“! Абе ајде...
    И да ви напоменам дека аск.фм е постои уште пред 10 години но во нашава држава сега дознаа за него, а исто и за вк.цом,цонецтед2 итн(извинете за фонтот не сакаше да се исправи )
     
  3. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    јас немам account и да ви кажам не сакам да имам.Има некои мои школски стални ми велат:леле немаш аск,па тоа е сега ин и 100 други слупости.И што кога немам, ако некој сака нешто да ме навреди или праша нека го стори тоа лице во лице ако има смелост а не анонимно bullshit,и после како одговор на поставеното прашање јас као јака демек кје му а залепум! :D
     
  4. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Јас немам вакво нешто.Ако некој сака нешѕо да ми каже,нека ми каже во лице,а не да ми се прави јак/а анонимно.Мене ова ми е чиста глупост.Познавам едно 12 годишно девојче што се има смувано 9 пати :^) :o |( и на аскот сите прашања,биле тоа +18 или не ,ги одговара.Па ја имаа прашано дали има добиено,па оваа детално им објаснуваше за тоа :o па што све не.Работата е,немам а не планирам да си направам :)
     
  5. marija.directioner

    marija.directioner Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    24
    Секако дека немам! Се прашувам и зошто постои ask.fm? Сега го имаат и деца од 10 години. -.-'
    Некој им пиши „Глупа си“ и тие „Фала шо се опиша кај мене“ на пример. :P Срамота е. Или на пример тоа после ќе го објават на ФБ и некои непознати ќе им пишат. И многу се креваат. Не е во ред! Прост менталитет!
     
    На A.Fenty му/ѝ се допаѓа ова.
  6. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Имам профил и имам околу 400 одговори ама нема досадно е премногу. Само едни прашања вртат имаш дечко,како си,од каде си и тоа... :devil: Детски глупости фак офф. Ќе го деактивирам.
    Цела почетна ми е со линкови од аск ]:)
     
  7. 1DeeDee1

    1DeeDee1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    57
    Тинејџерска ствар! Цело време гледам на профил ми излегувам нешто ask.fm и си викам ајде да видам што е :^) Живи глупости! :puke:
     
  8. Inna5

    Inna5 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    625
    И јас знам една оваква. И уште ги одговара,става слики кога и доаѓа менструација...
    се има :lol:
     
  9. lolitoo

    lolitoo Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    327
    Пол:
    Женски
    Имам профил но само онака со другарками зафркаваме некои кои ни одат по нервии . :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    а дали кога пижуваш од фб можат да те видат кој си?
    Мисалам дека не ..али некои викаата се гледало...
     
  11. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    За ова асков мислам дека јас последна дознав дека воопшто постои!
    Одвратно е тоа што го пишуваат и покажуваат :puke:
    Тоа што го имам видено таму,не би сакала ни во најстрашниот хорор да го гледам :tmi:
     
  12. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Имав аск една недела-две, колку да видам што е, како е, ама кога сфатив всушност каква глупост е, одма го деактивирав. И да, какви глупости и страшни работи се пишуваат таму.. не коментирам. :x
     
  13. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Оваа е нешто најглупаво што можеле да направат.И само објавуваат аск,аск.Досадни се и мислам дека таму пишуваат недораснати луѓе,а тие пак што им одговараат....Воглавно смешки :lol: .
     
  14. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Јас си направив ама си го избришав. Од досада си го направив да ми мине времето само. Интересно е да, но многу те вреѓаат(к*рва си, глупа си, грда си незнам што бла бла) и го избришав. Ако сака да ме праша некој нешто имам фејсбук :D.
     
  15. Rockstar007

    Rockstar007 Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Според мене тоа се само малоумни работи.Некој кој што нема работа или некаква занимација па ајде на аск.фм . Немам се логирано а и нема да се логирам. :)
     
  16. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Поглупо од тоа нешто нема.
     
  17. untouchableGirl

    untouchableGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    158
    ххахаха ја ги зафркавам анонимно :D
     
    На A.Fenty му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Westlife

    Westlife Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    617
    Живи глупости!! А и тоа што велиш анонимно ке си ги зафркаваш :D
     
  19. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Имам аск.Мислам дека е тоа за нехрабрите луѓе кои имаат нешто да те прашат а немаат храброст лично па те прашуваат анонимно...
     
  20. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Имав аск, ама го деактивирав. Многу глупи прашања поставуваат. :devil: