1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Au pair работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од ButterFly09, 10 декември 2010.

  1. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Најдов едно семејство на оваа страна https://www.aupair-world.net/ ама немаат фотографија
    Дали некој има искуство некакво преку странава колку е безбедна?
     
  2. slimsblue

    slimsblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    76



    Како напредуваш со апликацијата и наоѓањето на семејство?
     
  3. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Јас најдов едно семејство т.е тие ме контактира мене, но ете моите некако не сакаат да одам.... Еххх колку ме нервираат
     
  4. Celebrity033

    Celebrity033 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ima li nekoj iskustvo so greataupair.com za vo USA ?
     
  5. ^^^^^^^^^^^^^

    ^^^^^^^^^^^^^ Нов член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Bi sakala da ve prasam dali nekoj ima iskustvo za au pair vo Germanija preku agencijata AU PAIR sto se naoga vo naselba Aerodrom i koi drugi agencii se dobri za da bides au pair ??? :) pozzz
     
  6. Goka_Bojkovska

    Goka_Bojkovska Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Под итно ми треба совет и информација од вас. Најдов една фамилија во Америка преку интернет и сега они ми предложија една агенција американска http://www.travisa.com/ што посредува за виза и регистрира членови како Ау Паир (дека без регистрација од било каква агенција не можело да се работи како Ау Паир, бар во Америка било така). Ми рекоа дека не ме обврзуваат преку таа агенција дека можам и преку некоја наша но преку оваа процедурата за виза одела многу побрзо. Е сега трошоците за агенцијата се околу 1000 долари, па би сакал да знам дали и преку нашиве агенции се тука некаде? Имал ли некој досега ваков случај да аплицира преку американска агенција? Детали? :talk:
     
  7. Меланија

    Меланија Нов член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Аплицирав за au pair во Шпанија преку Интер Култура која соработува со аupairinspain.com дали некој има искуство со оваа агенција да ми каже нешто ?
     
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    За Германија,каде треба да аплицирам?
    Дали има каде да се жалам доколку фамилијата или еден од родителите се премногу вулгарни,лоши?
     
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Не ти се чини дека е многу малку платено? А имаш доста трошоци додека стигнеш таму.
    Како што гледав, човек е повеќе во загуба, него ли во добивка...
     
  10. elenik19

    elenik19 Нов член

    Се зачлени на:
    14 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Јас сум заинтересирана да аплицирам за AU PAIR за во Америка.
    Ве молам ако некој има искуство да сподели како поминал, колку време останал, дали бил задоволен од плата, од фамилијата. Ви Благодорам.
     
    На Enn! му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bruinete

    Bruinete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Дали има некој со au pair искуство во Холандија? Нешто повеќе да сподели или во лп или овде би била благодарна :)
     
  12. Enn!

    Enn! Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo ,me interesiraat vasi mislenja iskustva tie sto bile preku agencija na Au Pair USA, kako pominale tamu i vo ambasada?
    Jas bev vo USA kako J1student 2013 i potoa 2014 aplicirav pak no nedobiv viza ....
    Sega sakam da odam pak pa me interesira Dali ima nekoj sto bil veke Ednas odbien za visa pa dobil drugiot pat za druga pricina ili za turisticka....
    Sto mislite za koja mi se pogolemi sansite DA dobijam ?
     
  13. Ios

    Ios Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Некое искуство со Лозан агенција?
     
  14. Celebrity033

    Celebrity033 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Јас имав лошо искуство во амбасада пред два месеци аплицирав и не добив виза као наводно не сум имала доволно јаки врски со мојата земја. Но нема да се откажам и повторно же аплицирам кога ќе ми се смени некој статус веројатно..Инаку сега скоро се јавив во агенцијата од која одам и ми рекоа дека не сум само јас која била сега одбиена и ме советуваа да почекам некој период па да видат и они како ќе се одвиваат работите дали некој следен ќе земе виза.. доколку се подобри сиуацијата секако ќе аплицирам повторно.
     
  15. BeckyJ*

    BeckyJ* Нов член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој знае дали треба да имаш одредена сума пари на сметка за да отидеш во Америка?
     
  16. Celebrity033

    Celebrity033 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Јас аплицирав у амбасада ме прашаа дали имам брат сестра и дали работам како медицинска сестра и ме одбија. А иначе немораш да имаш сума пари на сметка туку документ што докажува дека ќе се вратиш у мкд.
     
  17. scorpias

    scorpias Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2014
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    4.413
    Пол:
    Женски
    Дечки дали има некој што во скоро време имал искуство со https://www.aupairworld.com
    конкретно за во Шпанија. Стапив во контакт со семејството па ме интересира како оди тоа со виза и слични работи што се треба да се направи за да се отиде
     
  18. ^BadGirl007^

    ^BadGirl007^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2018
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Бил некој или планира да оди во Шпанија? Нека ми пише лп.
     
  19. harizmaticnana

    harizmaticnana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Здраво луѓенца, заинтередирана сум за АУ ПАИР Америка, имам одено 2 лета таму но преку друга програма како Ј1 студент, но бидејќи завршив со факултет неможам повеќе . Многу би ми било од помош ако може да ми кажете за вашите искуства околу програмава ,благодарам поздрав :angel:
     
  20. SaMi12

    SaMi12 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site! Dozvolete mi prvo da se pretstavam: Jas sum Sara, po poteklo od Skopje a ziveam vo Vienna od 2007ma godina. Vo Skopje maturirav i posle maturata otidov vo Vienna kade shto magistrirav ekonomija i posle studiite prodolziv da rabotam vo finansii.

    Sega sum mazena, so 2 deca i sum vo momentov vo potraga po studentki (pozelno po Germanistika - preduslov za Au Pair visa e barem minimalno poznavanje na germanskiot jazik ) koi bi sakale da soberat iskustvo kako Au Pair vo Vienna. Konkretno barame studentki koi bi imale interes da ni pomognat okolu chuvanjeto na decata i izvrshuvanje na lesni zadachi vo domakinstvoto (razdignuvanje na igrachkite :), diplenje na chistata obleka na decata, pomosh pri hranenje na decata i razdignuvanje na kujnata posle gotvenje). Nudime prestoj so sopstvena soba i sopostveno kupatilo, pokrieni troshoci za ishrana, plata i po sekako usovrsuvanje na germanskiot jazik.

    Dokolku imate interes Ili poznavate nekogo koj bi se interesiral pishete.

    Pozdrav,
    Sara