1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aurora borealis (Аурора Бореалис )

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Hkikica, 28 јуни 2012.

 1. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Аурора Бореалис, северната поларна светлина мене лично многу ми се допаѓа и е нешто преубаво и необјасниво . Незнаев каде да ја сместам темава па мислам дека тука ќе најдам истомисленици ...
  Прекрасна светлина која се појавува на небото .Низ историјата овој феномен е познат како „Танцот на духовите“ . Дали на некој друг му се допаѓа оваа појава ? :)

  http://vimeo.com/44171058
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles, Someonespecial, Sara123 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. PunchMarmelade

  PunchMarmelade Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  31
  Јас ја обожавам :) :inlove:
   
 3. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Леле, леле! ^_^

  Аурората (без разлика дали е Бореалис или Аустралис) ми е една од најголемите љубови и едно од најважните нешта кои сакам да ги видам во животов.

  Мислам дека нема да умрам без да го доживеам ова чудо, стварно! :inlove:
   
  На Twinkles, Domino и PunchMarmelade им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.295
  Допаѓања:
  77.383
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто темава е во категорија Другата наука ама како и да е, мене ми е нешто прекрасно, фасцинантно и се надевам дека барем еднаш во животов ќе имам можност да ја видам таа убавина. :)