1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bедска Aстрологија

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од oceangirl, 13 ноември 2010.

 1. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Mе интересира овој вид астрологија.Tоа е дел од индиската астрологија и во многу работи се има покажано како искллучително точна.

  Еве некои линкови кои може ке го разбудат вашиот интерес ако веќе не сте слушнале за ова
  http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault. ... leID=45084
  http://star.dnevnik.com.mk/?pBroj=2394&stID=30085
  http://alsat.mk/vesti/zemja/21648.html

  Zа повеке информации побарај Cимеон Aтанасовски на Гоогле и ведска астрологија.Tој е еден од тие што се занивмаваат со оваа тема.Има многу точни предвидувања кои се покажале како вистинити.Би сакала некој покомпетентен да искоментира за темава
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.068
  Допаѓања:
  87.713
  Пол:
  Женски
  Веди се племе, но како автор на темава мислам дека треба да дадеш вовед. Сум учела за нив, но незнам многу информации.
   
 3. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
 4. Sat

  Sat Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Текстови на неговиот веб сајт -ведска астрологија http://asvedic.com/
   
 5. Sat

  Sat Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  .....има негови текстови со предвидени настани на http://logija.com/
   
 6. Sat

  Sat Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0