1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bиза

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од verica94, 8 ноември 2012.

 1. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  здраво! ме интересира дали за англија треба виза или само пасош? и за колку време од одобрување даваат виза? бидејки ко што прочитав на нет ми треба виза да земам од амбасада , а татко ми вика нема визи либерални сме..
  помош ако некој знае?? :| :(
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.423
  Допаѓања:
  170.542
  Пол:
  Женски

  Колку што знам Велика Британија не спаѓа во нашиот таканаречен безвизен режим :D Значи виза во амбасада, али поприлично скапа беше ако не се лажам..
   
 3. antonelala

  antonelala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  4.527
  за таму треба виза и ако сакаш само авион на аеродром да смениш
  иначе не знам сега ама порано беа ептен педери, 2 мм ми беше поголема сликата за виза и ме вратија...
   
 4. awl

  awl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Виза за Англија ти треба, чини околу 100 евра, убаво информирај се кои документи ти требаат, оти се многу, особено ако одиш на гости некаде. Процедура е околу 1 месец
   
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Треба виза и куп документи бараат. :) Дома фрка беше знам.
  На мајка ми и бараа моментална финансиска состојба, кој каде работи од семејството, и врвот колку пари ќе носи и на што планира да ги потроши.
   
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  72.135
  Пол:
  Женски
  Некој информиран точно или што знае линк да ми даде за Лотаријава за виза за Америка за 2015... знам дека се аплицира крај на 2013, ама да си прочитам онака... Јас што барав само за 2014 дава, а таа е завршена
   
 7. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Ова е линкот за лотаријата https://www.dvlottery.state.gov/
  За 2014 аплицирањето заврши на 02.11.2012, а за 2015 ќе биде тек наредната година во Октомври.
   
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  72.135
  Пол:
  Женски
  Фалаа.
  Да, знам дека е завршена... Ама ја ко што сум влечка да видам што отприлика ми треба, и коа ќе дојде време само да пратам... А октомври не е далеку, лета време.